شناسهٔ خبر: 43685 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

بورسیه دانشجویان برتر دکتری توسط پژوهشگاه مواد و انرژی

پژوهشگاه مواد و انرژی در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ به تعدادی از رتبه های برتر آزمون ورودی که در این پژوهشگاه پذیرفته شده باشند، بورسیه کمک هزینه تحصیلی اعطا می کند.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری مهندسی مواد می توانند از بورسیه کمک هزینه تحصیلی پژوهشگاه مواد و انرژی در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ بهره مند شوند.

جزئیات این بورسیه به این صورت است که داوطلبان رشته مهندسی مواد (مقطع دکتری) ماهیانه مبلغ ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ريال دریافت می کنند.

این بورس با نام MERC به مدت ۲۴ ماه است و به دو رتبه برتر پذیرفته شده در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ داده می شود.

بورس MERC جهت تامین حداقل های هزینه زندگی دانشجویی در ایام اخذ دروس تئوری در طول مدت تحصیل طراحی شده است.

این بورس با توجه به حجم قابل توجه پروژه های صنعتی در حال اجرا در پژوهشگاه و رویکرد اساتید و پژوهشگران به استفاه از دانشجویان تحصیلات تکمیلی در پروژه های پژوهشگاه ایجاد شده و دانشجویان می توانند پس از دوره تئوری به عنوان همکار پژوهشی (Research Assistant) در این پروژه ها فعالیت کنند.

دانشجویانی که موفق به اخذ این بورسیه می شوند، موظف به انجام وظایف محوله از سوی واحد تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه به صورت کار دانشجویی شامل همکار آموزشی و همکار پژوهشی (TA و RA) (حداکثر ۸۰ ساعت در ماه) هستند.

در طول مدت اعطای این بورس ، دانشجویان موظف به حفظ کیفیت تحصیلی خود بوده و در صورت عدم اهتمام به امور تحصیلی از بورسیه محروم خواهند شد.

علاوه بر مقرری ماهیانه اعلام شده حداقل مبلغ ۵۰ میلیون ریال به ازاء هر دانشجو و به صورت گرنت تحقیقاتی در اختیار اساتید راهنما جهت انجام پروژه های دکتری قرار خواهد گرفت که این مبلغ به تمامی دانشجویان ورودی سال ۹۵ در پژوهشگاه تعلق گرفته و در اختیار پژوهشکده های مربوطه خواهد بود.

نظر شما