شناسهٔ خبر: 46669 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

ابتکار جالب کتابخانه‌ای در لندن / برنده دریافت مادام‌العمر کتاب به صورت رایگان شوید

کتابخانه مستقلی در لندن به نام «Heywood Hill» به‌تازگی اعلام کرد برای بزرگداشت ۸۰ سالگی این کتابخانه جایزه‌ای تحت عنوان «کتابخانه مادام‌العمر» طراحی کرده است. برندگان این جایزه هر ماه یک کتاب به دلخواه خود انتخاب می‌کنند و مسئولان کتابخانه موظفند بدون دریافت هزینه از او کتاب را برای او بفرستند و این روند تا پایان عمر فرد ادامه خواهد یافت.

ابتکار جالب کتابخانه‌ای در لندن / برنده دریافت مادام‌العمر کتاب به صورت رایگان شوید

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایبنا؛ بنا بر گفته مجله «گاردین» برندگان این جایزه ممکن است از سراسر دنیا باشند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و می‌توانند کتاب‌های تازه منتشرشده را انتخاب و به کتابخانه سفارش دهند. برای شرکت در این مسابقه باید کتاب موردعلاقه خود را به کتابخانه معرفی کنند و برنده به صورت اتفاقی و نه بر طبق یک قانون خاص انتخاب خواهد شد.
 
قوانین مربوط به معرفی کتاب موردعلاقه به شرح زیر است:
 
عنوان کتاب باید به انگلیسی باشد (یا به انگلیسی ترجمه شده باشد.)
کتاب‌های معرفی‌شده باید پس از سال ۱۹۳۶ و پس از افتتاح این کتابخانه منتشر شده باشند.
 
«کارین شورِر» که سال‌ها یکی از فروشندگان این مجموعه است در این باره به مجله «گاردین» گفت: «برنده این جایزه تجربه عجیبی را در زندگی به دست خواهد آورد. همه مردم دنیا مشتاق این جایزه شده‌اند. هر کسی که برنده این جایزه شود دیگر برای خرید کتاب در زندگی‌اش پولی پرداخت نخواهد کرد.»
 
نفر دوم برنده این جایزه نیز دارای اشتراک یک سال کتاب رایگان از این کتابخانه و کتابفروشی وابسته به آن خواهد شد. نفر سوم نیز به مدت یک سال و هر دو ماه یک بار می‌تواند کتابی را سفارش دهد و به صورت رایگان از این کتابخانه دریافت کند.
 
علاقه‌مندان تا تاریخ ۳۱ اکتبر فرصت دارند و شرکت برای عموم مردم دنیا آزاد است.

نظر شما