شناسهٔ خبر: 48192 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

شرایط خرید کتاب‌های گویا توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد

شرایط انتخاب و خرید کتاب‌های گویا از سوی دبیرخانه هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد.

شرایط خرید کتاب‌های گویا  توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایبنا؛ دبیرخانه هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای شرایط انتخاب و خرید کتاب‌های گویا را اعلام کرد.
 
در متن این اطلاعیه آمده است:

با توجه به اهمیت کتاب‌های شنیداری در حوزه کتاب و کتابخوانی و کاربرد قابل توجه‌شان در زمینه‌های مختلف به‌ویژه مصرف فرهنگی نابینایان، نوآموزان زبان‌فارسی و سال‌خوردگان، به اطلاع عموم مؤسسات تولیدکننده کتاب‌های گویا می‌‏رساند که هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این پس نسبت به دریافت این محصولات و خریدشان پس از بررسی در جلسات کارشناسی مبادرت می‌ورزد.
 
بر این اساس، از تمامی مؤسسات ناشر این کتاب‌ها دعوت می‌شود، در صورتی که محصولات‌شان مجوز رسمی تولید و توزیع از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشند، یک نسخه از آن‌ها را به دبیرخانه این هیأت (ساختمان مرکزی وزارتخانه، طبقه دوم، اتاق 237، تلفن 38513049) تحویل دهند تا در جلسات کارشناسی مورد بررسی برای خرید قرار گیرد.
 
نتایج جلسات، مانند روال متعارف اعلام مصوبات این هیأت، در سایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانی اhttp://mof.farhang.gov.ir/fa/home/book اعلام خواهد شد.
 
قابل ذکر استT کتاب گویا به عنوانی اطلاق می‌شود که شامل متن شفاهی کتاب‌های چاپی ضبط شده روی لوح‌های فشرده با صدای نویسنده کتاب و یا یک گوینده است. بدیهی است در صورتی که ملحقات افزوده بر این معیار (همچون موسیقی و سایر افکت‌های صوتی و یا بصری) بر خود متن اصلی غالب باشند، در این تعریف جای نخواهند داشت و در هیأت، مورد پذیرش قرار نمی‌گیرند.

نظر شما