شناسهٔ خبر: 49288 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

نخستین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان جهان اسلام

نخستین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان جهان اسلام با حضور نمایندگانی از ۲۲ کشور جهان همزمان با سی وچهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم برگزار می شود.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ نخستین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم  که جزء مطالبات جدی بانوان فعال قرآنی بوده، برای نخستین بار همزمان با سی و چهارمین دوره از رقابت های بین المللی قرآن کریم از سوم تا پنجم اردیبهشت ماه در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می شود.

در این رقابت ها نمایندگانی از ۲۲ کشور جهان حضور دارند و طی سه روز در رشته حفظ قرآن کریم با حضور داورانی از جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورهای مسلمان برای کسب رتبه های برتر با یکدیگر رقابت می کنند.

آیین افتتاحیه اولین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم خواهران روز یکشنبه، سوم اردیبهشت ماه آغاز می شود و در همان روز حافظانی از جمهوری اسلامی ایران، اوگاندا، تانزانیا، اندونزی، افغانستان، بنگلادش و صربستان محفوظات قرآنی خود را به رقابت می گذارند.

این مسابقات در روز دوشنبه، چهارم اردیبهشت همزمان با شامگاه  مبعث پیامبر اکرم(ص) با رقابت شرکت کنندگانی از کشورهای عمان، چاد، ترکیه، تونس، نیجر، لیبی، موریتانی و غنا به کار خود ادامه می دهد.

این گزارش می افزاید: سومین و آخرین روز از اولین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم خواهران سه شنبه، پنجم اردیبهشت با رقابت شرکت کنندگانی از مصر، نیجریه، لبنان، کامرون و عراق برگزار می شود.

از نکات قابل توجه این رقابت ها که نخستین دوره خود را تجربه می کند حضور داوران ممتاز از کشورهای مختلف اسلامی است که داوران ایرانی را در امر قضاوت یاری می کنند.

آیین پایانی این مسابقات ششم اردیبهشت ماه همزمان با اختتامیه سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم برگزار و در آن از نفرات برتر تقدیر می شود.

اولین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم خواهران از سوم تا پنجم اردیبهشت ماه با حضور نمایندگانی از ۲۲ کشور در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می شود.

نظر شما