شناسهٔ خبر: 51925 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

گرجستان نشان ویژه مهمان افتخاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت را از فرانسه تحویل گرفت

گرجستان مهمان افتخاری سال آینده نمایشگاه کتاب فرانکفورت خواهد بود و با پایان یافتن نمایشگاه در سال ۲۰۱۷ نشان ویژه‌ نمایشگاه به این کشور اهدا شد.

گرجستان نشان ویژه مهمان افتخاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت را از فرانسه تحویل گرفت

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایبنا؛ نشان ویژه مهمان افتخاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت به صورت رسمی و در روز پایانی نمایشگاه در سال ۲۰۱۷ به کشور گرجستان تحویل داده شد.
 
نمایندگان گرجستان در نمایشگاه کتاب فرانکفورت نشان ویژه را در حضور نویسندگان، ناشران و مقامات رسمی هر دو کشور از فرانسوی‌ها دریافت کردند.
 
در این مراسم کشور فرانسه هدیه‌ای نمادین به مقامات گرجستان اهدا کردند و مده‌آ مترِوِلی، مدیر مرکز کتاب ملی کتیبه مربوط به نمایشگاه را با پاراگرافی از شعر معروف قرون وسطی شوتا راستاولی، شاعر معروف گرجی که روی آن نوشته شده بود، دریافت کرد.
 
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان گرجستان می‌گوید، ناشران گرجی از این فرصت یکساله برای ترجمه آثار نویسندگان بهره می‌برند تا در سال آینده آثار مهم کشورشان را به اروپایی‌ها معرفی کنند.
 
حضور گرجستان در نمایشگاه کتاب سال ۲۰۱۷ بزرگداشت ۲۵ سال رابطه دیپلماتیک بین دو کشور بود. قرار است طی یک سال آینده نمایشگاه‌های مختلف دیگری برای بزرگداشت رخدادهای فرهنگی در گرجستان و آلمان برگزار شود.   

پیش‌بینی می‌شود شرکت گرجستان در نمایشگاه کتاب فرانکفورت موجب پیشرفت ادبیات این کشور شده و به افزایش علاقه گردشگران و جلب توجه جامعه بین‌الملل به سمت گرجستان کمک کند.
 
نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۱۷ در روز یکشنبه به پایان رسید و حدود ۲۹۰ هزار بازدیدکننده در طول پنج روز برگزاری نمایشگاه در آن حضور یافتند که این میزان حضور نسبت به سال گذشته ۳ درصد رشد داشته است.

نظر شما