شناسهٔ خبر: 53321 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گفت: در طرح آمایش، دانشگاه آزاد اسلامی به ۱۰ منطقه تقسیم می شود که هر منطقه شامل ۳ استان می شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گفت: در طرح آمایش، دانشگاه آزاد اسلامی به ۱۰ منطقه تقسیم می شود که هر منطقه شامل ۳ استان می شود.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ نشست مشترک محمدمهدی زاهدی رئیس و اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای هیات رئیسه این دانشگاه سه شنبه شب به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

علیرضا رهایی با اشاره به طرح آمایش دانشگاه آزاد گفت: براساس این طرح قرار است دانشگاه آزاد اسلامی به ۱۰ منطقه تقسیم شود که هر منطقه شامل ۳ استان می شود.

وی ادامه داد: اجرای طرح آمایش موجب می شود توسعه رشته محل ها، واحدها و مراکز آموزشی متناسب با نیازهای کشور، امکانات و میزان تقاضای استان ها باشد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به کاهش تعداد داوطلبان ورود به دانشگاه و افزایش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در کشور گفت: در این فضای رقابتی باید از فرصت ها و برنامه های مدون همچون ساماندهی رشته ها، ایجاد رشته های جدید کاربردی و مهارتی به ویژه رشته های مهارتی و بین‌ رشته ای، حذف رشته های مشابه و موازی در واحدهای مجاور استان و توسعه رشته ها بر اساس طرح آمایش آموزشی بهره برد.

وی با بیان اینکه این دانشگاه اکنون حدود یک میلیون و ۵۵۰ هزار دانشجو و ۲۸ هزار عضو هیات علمی فعال دارد، اظهار داشت: برخی از اعضای هیات علمی به دلیل کاهش تعداد دانشجویان امکان فعالیت لازم را ندارند و موظفی آنها تکمیل نمی شود که می توان با ارزیایی وضعیت اعضای هیات علمی متناسب با تخصص اعضا و نیاز منطقه از ظرفیت آنان استفاده شود.

وی با اشاره به طرح تعاون استانی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح که آیین‌نامه اجرایی آن از سوی رئیس دانشگاه به واحدها ابلاغ شده، در کارگروه استانی نسبت به تکمیل ساعت موظف تدریس اعضای هیات علمی دارای کسر ساعت موظفی در سایر واحدها و مراکز آموزشی استان تصمیم گیری می شود.

نظر شما