شناسهٔ خبر: 56844 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

جدیدترین شماره فصلنامه «حکمت‌نامه مفاخر» منتشر شد

 جدیدترین شماره از فصلنامه تخصصی حکمت‌نامه مفاخر» به صاحب امتیازی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و مدیر مسئولی و سردبیری حسن بلخاری منتشر شد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ در شماره نخست سال سوم فصلنامه «حکمت‌نامه مفاخر» که مربوط به فصل بهار است، گزیده‌ای از مقالات همایش بین‌المللی بزرگداشت عطار نیشابوری، از سوی انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منتشر شده است.

عطار و ابن عربی(تأملی در شرح جامی بر قصیده‌ای از عطار)، ویژگی‌های حکمت ذوقی عطار، تحلیل سفر مرغان در منطق الطیر عطار بر اساس کهن الگوی «سفر قهرمان» جوزف کمبل، مقایسه سیر العباد سنایی با منطق الطیر عطار، مخاطب‌شناسی حکایت‌های الهی نامه(بررسی دیدگاه مصالحت آمیز عطار نسبت به جامعه عصر خود)، بررسی تطبیقی مفاهیم عرفانی در اشعار عطار و سلطان باهو، بررسی مضامین و ابعاد عرفانی در حدیقة الحقیقة و منطق الطیر، مرید یا منتقد؟(احوال و اقوال مشایخ تصوف از نگاه عطار و گیسودراز)، واکاوی اندیشه‌های زاهدانه در قصاید عطار و اشعار ابو العتاهیة، روش‌شناسی تعبیر آراء و تجارب عرفانی عطار در تذکرةالاولیاء و چکیده مقالات انگلیسی از جمله عناوین مقالات منتشر شده در این فصلنامه‌ هستند.

یادآور می‌شود، این فصلنامه با قیمت ۱۵ هزار تومان عرضه شده و علاقه‌مندان برای تهیه آن می‌توانند با شماره تلفن ۶۶۴۰۹۱۰۱ و ۵۵۳۷۴۵۳۱ داخلی ۱۰۴ تماس حاصل کنند.

نظر شما