شناسهٔ خبر: 58273 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

حاشیه های مراسم تودیع مدیران گردشگری: این مراسم تحقیر است نه تقدیر/عملیات پلیسی انجام دادید!

مراسم تودیع و معارفه مدیران معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی که یکباره تغییر کردند، حاشیه هایی را در پی داشته است برخی سخنرانی ها در آن مراسم نشان از گلایه مدیران داشت.

این مراسم تحقیر است نه تقدیر/عملیات پلیسی انجام دادید!

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ در این مراسم که در سالن اجتماعات معاونت گردشگری با حضور معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی برگزار شد، لیلا اژدری مدیرکل جدید دفتر هماهنگی و توافق های ملی معاونت گردشگری،  جواد موسوی مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی معاونت گردشگری،  علیرضا رحیمی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری و زاهد شفیعی مدیرکل مطالعات و آموزش معاونت گردشگری معارفه شدند و از حسین الله بداشتی، محمد ثابت اقلیدی، محمدرضا اکبری و علی شعبانی در این مراسم تقدیر شد.

همچنین سید محمد کاظم خلدی نسب به عنوان مشاور و مدیر حوزه معاونت گردشگری، فریدون محمدی به عنوان دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، اسماعیل برات به عنوان معاون دفتر نظارت و ارزیابی گردشگری، حسن گرامی به عنوان معاون دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری، حمید امینی به عنوان معاون دفتر مطالعات و آموزش گردشگری،   آرمین حدیقی به عنوان رئیس گروه نظارت بر تاسیسات گردشگری و همچنین امین حقیقت به عنوان دبیر کمیته گردشگری سلامت معرفی شدند.

این جابه جایی ها درحالی انجام گرفت که تنها کمتر از دو ماه به فصل پیک سفر و ایام نوروز باقی مانده است در واقع این ایام مهمترین و پرکارترین زمان فعالیت های معاونت گردشگری به حساب می آید اما این انتصابات یک باره رخ داده و مدیران در یک روز متوجه شدند که افراد دیگری برای جایگاه آنها انتخاب شده اند. هنوز هم خیلی از این افراد دلیل این جابه جایی ها را نمی دانند.

مراسم تحقیر است نه تقدیر

 ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی تنها چند روز پس از برگشت از سفر اسپانیا و شرکت در نمایشگاه گردشگری و بین المللی فیتور مادرید در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل، جابه جایی های انجام گرفته را طبیعی  دانست و گفت که  این جابه جایی ها همیشه امر مرسومی بوده است.

اما زمانی که تریبون سخنرانی به مدیران کل رسید، محمدرضا اکبری مدیرکل سابق دفتر مطالعات و آموزش گردشگری که سال گذشته در این سمت منصوب شده بود، گفت: این مراسم در واقع مراسم تحقیر  هست نه تقدیر!  جابه جایی حق هر مدیری است اما اینکه ساعت ۶ غروب به فرد بگویید اگر فردا حکمت آمد ناراحت نشوید. به نظرم بی اخلاقی است. ۲۲ سال است که در این سازمان کار کرده ام و از این اتفاقات هم زیاد دیده ام. این صحبت ها را هم می کنم برای افرادی که بعد از ما می آیند یک روز این گونه ما معارفه شدیم و یک روز هم تودیع می شویم. اگر شما به مدیری اعتماد ندارید که از همان روزهای اول حق این بود تا تغییر می دادید اما اینکه طرف را نگه داریم و با ادبیات سخیف، نامه ارجاع داده شود و بدون نظر ما معاون برایمان تعیین کنند و در حکمش بنویسند «بنا به پیشنهاد مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش» را اخلاقی نمی دانم. اگر تعبیر دیگری از اخلاق وجود دارد، بگویید تا من هم یاد بگیرم.

اکبری بیان کرد: اینکه  طی یک عملیات کاملا پلیسی که کسی نتواند متوجه شود چه اتفاقی می افتد مدیری را تغییر دهید و صبح حکم فرد دیگری را بزنید دور از اخلاق است معمولا حکم اداری را حداقل ده روز زودتر اعلام می کنند. من لازم دانستم این موضوع را بگویم چون تاکید دوستان در این جلسه روی اخلاق بود. ضمن اینکه خداوند هم عزت می دهد و هم ذلت.  

اکبری سخنانش را با این جمله تمام کرد که معرفت در گرانی است به هر کس ندهندش، پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهندش.

کارها با شعار پیش نمی رود

تیموری نیز درپاسخ به این سخنرانی گفت: اگر صلاح بود که این تغییر یک یا دو ماه قبل مطرح شود، حتما این کار را انجام می دادیم. ولی مصلحت سازمان بر این بوده که بررسی ها انجام شود و نهایتا این تصمیمی بود که در سطح بالای سازمان گرفته شد و شما هم تا زمانی که حضور داشتید با احترام کار کردیم و این همکاری به رغم دلخوری ادامه خواهد داشت. به یاد ندارم نامه ای ارجاع داده شده باشد که جنبه تحقیر داشته باشد.

 محمد ثابت اقلیدی مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری هم گفت: معتقدم با شعار کارها پیش نمی رود. امیدوارم روشی بعد از این جاری شود که هم مدیران بتوانند ارزیابی شوند و هم عملکرد آنها سنجش شود تا ما با این همه تغییر در گردشگری دست و پنجه نرم نکنیم. همه به ما می گویند که چرا گردشگری انقدر بی ثبات است من امیدوارم هر کسی که خدمت می کند بتواند به کارش ادامه دهد و این گونه تصمیمات به حداقل برسد.

نظر شما