شناسهٔ خبر: 59273 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

رئیس دانشگاه: دانشگاه تهران به دنبال کاهش پذیرش دانشجوی دکتری نیست

رئیس دانشگاه تهران درباره حد نصاب علمی دکتری گفت: دانشگاه به دنبال کاهش پذیرش نیست ظاهراً نسبت به سال گذشته اقدام متفاوتی را انجام نداده‌ایم ولی باز اگر مشکلی باشد پیگیری می کنیم.

دانشگاه تهران به دنبال کاهش پذیرش دانشجوی دکتری نیست

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ محمود نیلی احمد آبادی در گفتگویی درباره حد نصاب علمی دکتری و تغییر ترازهای دکتری نسبت به سال‌های گذشته گفت: هر سال از میان پذیرفته شدگان دکتری چند برابر ظرفیت را اعلام می‌کنیم.

وی ادامه داد: اینکه چند برابر ظرفیت در کدام تراز قرار بگیرد، بحث دیگری است اما ما خودمان علاقمند هستیم جمع نسبتاً بزرگی را دعوت کرده و بهترین‌ها را انتخاب کنیم.

رئیس دانشگاه تهران گفت: دانشگاه به دنبال کاهش پذیرش نیست ظاهراً نسبت به سال گذشته اقدام متفاوتی را انجام نداده‌ایم ولی باز اگر مشکلی باشد پیگیری کرده و اقدام می‌کنیم.

به گزارش مهر، پس از انتشار کارنامه نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری سال ۹۸ برخی از داوطلبان نسبت به حدنصاب علمی اعلام شده از سوی برخی از دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های بزرگ اعتراض داشته‌اند.

به گفته این معترضان برخی از دانشگاه‌ها اقدام به تغییر حد نصاب علمی کرده‌اند که در نتیجه آن بسیاری از داوطلبان امکان دعوت به مصاحبه دکتری را از دست داده‌اند.

آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ در دوره‌های روزانه و شبانه دانشگاه‌ها، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها جمعه سوم اسفند ۹۷ برگزار شد.

از تعداد ۱۹۶ هزار و ۶۴۹ نفر ثبت نام کننده در آزمون تعداد ۱۶۳ هزار و ۳۲۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند. از این تعداد ۱۵۰ هزار و ۵۳۵ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند و ۱۰۸ هزار و ۸۹۹ نفر فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کردند.

از تعداد ۱۰۸ هزار و ۸۹۹ داوطلب انتخاب رشته کننده تعداد ۴۷ هزار و ۶۴۸ داوطلب در کد رشته محل‌های انتخابی دارای حد نصاب علمی لازم هستند.

ظرفیت پذیرش دانشجو در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ در دوره‌های روزانه و شبانه دانشگاه‌ها، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها (به جز ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی) تعداد ۱۴ هزار و ۲۷۷ نفر است.

نظر شما