شناسهٔ خبر: 59298 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

روایت روسیه از «چرنوبیل» هم سریال می‌شود/ پاسخ به روایت آمریکایی؟

در حالی که پخش سریال «چرنوبیل» شبکه اچ‌بی‌او به اتمام رسید و با اقبال زیادی روبه رو شد، روسیه هم اعلام کرده یک سریال تلویزیونی درباره ماجرای چرنوبیل در دست تولید دارد.

روایت روسیه از «چرنوبیل» هم سریال می‌شود/ پاسخ به روایت آمریکایی؟

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛  یک شبکه تلویزیونی روسیه ماجرای فاجعه اتمی سال ۱۹۸۶ را در قالب یک سریال روی آنتن می‌برد.

این سریال با همکاری شبکه NTV که میدیا گازپروم مالک آن است، ساخته می‌شود. وزارت فرهنگ روسیه نیز با فراهم آوردن ۳۰ میلیون روبل (۴۶۰ هزار دلار) در این امر مشارکت کرده است. هنوز اعلام نشده کل هزینه ساخت این سریال چقدر خواهد بود.

گفته شده فیلمبرداری این سریال سال پیش در بلاروس همسایه روسیه انجام شده و این مجموعه اکنون در مرحله پس از تولید است.

اطلاعات بیشتری درباره این سریال ارایه نشده به جز اینکه این سریال درباره گروهی از ماموران کاگ‌ب شوروی است که وظیفه‌شان کشف گروهی از ماموران سیا است که در چرنوبیل در حال جاسوسی هستند. این خط داستانی در حالی منتشر شده است که روایت آمریکایی ماجرای چرنوبیل بر پنهان‌کاری مأموران کاگ‌ب در این ماجرا و تلاش آن‌ها برای جلوگیری از انتشار واقعیت‌ها متمرکز بود.

هنوز اعلام نشده این سریال چه زمانی روی آنتن شبکه روسی می‌رود.

سریال «چرنوبیل» محصول شبکه اچ‌بی‌او آمریکا، در روسیه نیز روی آنتن رفته بود و «آمِدیاتیکا» که محصولات اچی‌بی‌او را ارایه می‌کند، آن را پخش کرد.

با وجود اینکه این سریال از سوی برخی از تماشاگران محلی با نقد روبه‌رو و عنوان شد که در ارایه کلی روح رژیم شوروی در سال‌های واپسین آن ناموفق بوده، اما این سریال در روسیه با موفقیت روبه‌رو شد و در «کینو پوسک» که مترادف آی‌ام‌دی‌بی در روسیه است، امتیاز ۹.۱ را از تماشاگران کسب کرد.

این سریال در آمریکا نیز بهترین سریال تاریخ شد و بالاترین امتیاز را از کاربران سایت آی‌ام‌دی‌بی دریافت کرد.

نظر شما