شناسهٔ خبر: 59606 - سرویس سایر حوزه‌ها
نسخه قابل چاپ

دو مشکل رایج در تعمیر ماشین ظرفشویی

شرکت آریابهکار متخصص در تعمیر لوازم خانگی در این مقاله به دو مشکل رایج که در سرویس ماشین ظرفشویی به وجود می آید اشاره می کند و راه حل هایی برای عیب یابی ظرفشویی ارائه می دهد.

هر ماشین ظرفشویی در طی سال های کارکرد خود ممکن است دچار مشکل شود و نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی پیدا کند. این اتفاق کاملا عادی است و برای انواع برند های ظرفشویی ممکن است پیش بیاید.

ماشین های ظرفشویی به دلیل سرعت و دقت در تمیز کردن ظروف و صرفه جویی در وقت و انرژی، به یکی از لوازم خانگی  محبوب در سال های اخیر تبدیل شده است. همچنین این دستگاه مصرف آب کم تری نسبت به شستشو با دست دارد .

شرکت آریابهکار متخصص در تعمیر لوازم خانگی در این مقاله به دو مشکل رایج که در سرویس ماشین ظرفشویی به وجود می آید اشاره می کند و راه حل هایی برای عیب یابی ظرفشویی ارائه می دهد.

تعمیر ظرفشویی مجیک که ظروف را تمیز نمی کند 

تمیز نشستن ظروف بعد از اتمام چرخه شستشو یکی از مشکلاتی است که در تعمیر ظرفشویی مجیک بر طرف می شود. این مشکل به دلایل زیادی می تواند رخ دهد که به شایع ترین آن ها اشاره می کنیم.

⦁ بازوهای آب پاش ماشین ظرفشویی در سه قسمت مرکزی، پایینی و بالایی قرار دارد و وظیفه آن ها هدایت کردن آب به ظروف در داخل قفسه های دستگاه می باشد. چنانچه این بازوها رسوب گرفته باشند توان هدایت آب را با قدرت لازم ندارند در نتیجه ظروف به خوبی تمیز نخواهد شد.

⦁ ممکن است تسمه پمپ دچار جرم گرفتگی شده باشد و یا آسیب دیده باشد. همچنین خراب شدن خود پمپ نیز یکی دیگر از علت های تمیز نشستن است.

⦁ یکی دیگر از مواردی که در عیب یابی ظرفشویی مجیک در نظر گرفته می شود، سوپاپ یا همان دریچه ورودی آب است که ممکن است معیوب و یا جرم گرفته باشد.

تعمیرات ظرفشویی بکو که آب را تخلیه نمی کند 

یکی دیگر از مشکلات رایج ماشین ظرفشویی تخلیه نشدن آب درون آن است. در این مورد آب در قسمت آبگیر دستگاه بصورت ایستاده می ماند و تخلیه نمی شد. مشکل تخلیه نشدن ظرفشویی بکو معمولا از یک انسداد و یا گرفتگی باشد و ممکن است اصلا نیازی به تعمیرات ظرفشویی بکو نداشته باشید.

⦁در مرحله اول گرفتگی لوله تخلیه ظرفشویی بکو بر طرف می شود.این لوله در زیر سینک آشپزخانه قرار دارد در صورتی که قطعه بزرگی در آن گیر کرده باشد و مسدود شده باشد باید آن را تخلیه کنید. یکی از روش های تمیز کردن لوله تخلیه قرار دادن چرخه شستشوی ظرفشویی بر روی داغ ترین حالت آب است. آب داغ موجب تمیز شدن و از بین رفتن گرفتگی لوله تخلیه ظرفشویی می شود.

⦁مسدود شدن و کثیف شدن فیلتر ماشین ظرفشویی بکو یکی از عواملی است که در عیب یابی ظرفشویی بکو در نظر گرفته می شود. ابتدا باید فیلتر دستگاه را خارج و آن را از هر گونه کثیفی و مواد غذایی که آن را مسدود کرده است پاک کنید.

⦁ مورد دیگر اختلال در کارکرد پمپ تخلیه ظرفشویی بکو است. این پمپ وظیفه مکش و تخلیه آب درون ماشین ظرفشویی را دارد، پس اگر مشکلی در پمپ بوجود بیاید دیگر قادر نخواهد بود آب را تخلیه کند.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه تعمیر لوازم خانگی با شرکت آریابهکار تماس بگیرید. کلیه خدمات تعمیراتی با ۹۰ روز ضمانت و توسط  تکنسین های متخصص به سرعت انجام میگیرد.

شماره تماس شرکت: ۷۷۹۰۲۲۲۰

نظر شما