شناسهٔ خبر: 59971 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

۱۰ شرکت کاغذ می‌آورند، اما خودشان مصرف نمی‌کنند

طی اطلاعیه از اداره کل رسانه های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید شد: ۱۰ موسسه از سوی کارگروه کاغذ مأمور وارد کردن کاغذ شدند، اما باید آن را تحویل دهند و اجازه مصرف ندارند.

۱۰ شرکت کاغذ می‌آورند، اما خودشان مصرف نمی‌کنند

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛  اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از زمان تشکیل کارگروه کاغذ در معاونت مطبوعاتی در اردیبهشت امسال تاکنون مجموعا درخواست واردات ۲۳ هزار تن کاغذ روزنامه از ۱۰ موسسه یا شرکت «ژرفا تجارت مبین، چاپ و انتشارات کیهان، ارمغان گستر نوید، شرکت کاغذ پیک فراز، کاغذ گستران خاور، ایرانچاپ، خراسان، نگار گستر هامون، نوین ترخیص باقی و همشهری»، به تایید این معاونت رسیده است.

در این اطلاعیه آمده است: موسسات مطبوعاتی حاضر در فهرست شرکت‌های مورد تایید این معاونت، موظف شده‌اند کاغذ وارداتی را در اختیار معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دهند و این کاغذ مصرفی آن موسسه و روزنامه محسوب نمی‌شود.

گفتنی است تاکنون از مجموع درخواست‌های تایید شده معاونت مطبوعاتی، ۷۴۱۶ تن تامین ارز شده است؛ ۲۱۰۰ تن از این کاغذها تا اول مردادماه توزیع شده و ۱۵۰۰ تن نیز به‌منظور تأمین کاغذ ۳ ماهه روزنامه‌ها در هفته آخر مردادماه توزیع می‌شود. ۴۶۰۰ تن کاغذ دیگر نیز تا اوایل شهریور توزیع خواهد شد.

روند حمایتی ۳ ماهه کاغذ، برای سایر نشریات ادواری (غیر روزنامه‌) به زودی انجام خواهد شد.

نظر شما