شناسهٔ خبر: 61083 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

هیچ کس با صندلی فروشی موفق به ثبت نام در دانشگاه آزاد نشد

سخنگوی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه در موضوع صندلی‌فروشی کسی موفق به ثبت نام نشده است، گفت: در دانشگاه آزاد دانشجویی نداریم که در کنکور شرکت نکرده باشد.

هیچ کس با صندلی فروشی موفق به ثبت نام در دانشگاه آزاد نشد

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ احمد حیدری در گفتگویی درباره کلاهبرداری‌های صورت گرفته به واسطه صندلی فروشی در دانشگاه آزاد، گفت: در دانشگاه آزاد هیچ صندلی فروشی صورت نگرفته است؛ ۷۰۰ هزار دانش‌آموز پشت کنکور پزشکی هستند که کمتر از ۱۰ هزار نفر آنها در سه رشته پرطرفدار پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی قبول می‌شوند و بالطبع در این مسیر عده‌ای دلال و سودجو به شیوه‌های مختلف از این اشتیاق مردم سو استفاده می‌کنند و وعده وعید صندلی‌های علوم پزشکی دانشگاه‌ها را می‌دهند.

سخنگوی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه حتی یک مورد از اینها موفق به نام نویسی نشده‌اند، افزود: بنده تاکید می‌کنم که هیچ موردی از این کلاهبرداری‌ها موفق نبوده و نتوانسته‌اند در دانشگاه رخنه کنند و حتی اگر یک مورد هم باشد و به ما معرفی شود، فوراً اخراج می‌کنیم.

حیدری با بیان این مطلب که کلاهبرداران کارت‌های جعلی دانشجویی برای قربانیان درست کرده و با وعده وعید، از آنها پول‌های کلانی گرفته بودند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با کشف این باند، این کلاهبرداران راه به جایی نبردند.

وی در واکنش به اظهارات کوچکی نژاد عضو کمیسیون آموزش که گفته است در دانشگاه آزاد فردی در کنکور شرکت نکرده اما در بهترین رشته آموزشی قبول شده است؟ گفت: من اطمینان می‌دهم که همچنین موردی در دانشگاه آزاد نداریم. ولی اگر موردی با این مشخصات وجود دارد، رشته و مشخصات دانشجو را اعلام کنید تا بلافاصله فرد مورد نظر را اخراج کنیم.

سخنگوی دانشگاه آزاد تصریح کرد: البته یک بار هم همین موضوع در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح شد که البته بعداً هم مشخص شد، چنین چیزی وجود نداشته است. با بررسی‌هایی که دانشگاه انجام داده، چنین فردی با این مشخصات وجود ندارد.

حیدری همچنین درباره اظهارات کوچکی نژاد که گفته است فردی با رتبه ۷۰ هزار قبول شده، اما در صندلی ۲ هزار نشسته است، نیز گفت: این موضوع ممکن است در اعمال سهمیه‌ها رخ دهد اما باید از سازمان سنجش بپرسید که تغییرات در سهمیه‌ها به چه صورت اعمال می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد که بازرسی دانشگاه با همکاری دستگاه‌های نظارتی مرتب در حال نظارت هستند که در صورت کشف تخلف با آن برخورد کنند.

نظر شما