شناسهٔ خبر: 61768 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

دسترس‌پذیری رایگان به بیش از ۴۰۰ هزار منبع برای اعضای سازمان اسناد و کتابخانه ملی

در راستای مسولیت اجتماعی سازمان اسناد و کتابخانه ملی در مقابله با شیوع گسترده ویروس کرونا و با هدف توزیع عادلانه اطلاعات و تقویت منابع مورد نیاز پژوهشگران در دوران تعطیلی تالارها، بخشی از منابع کتابی و غیر کتابی این سازمان دسترس پذیر شده است.

دسترس‌پذیری رایگان به بیش از 400 هزار منبع برای اعضای سازمان اسناد و کتابخانه ملی

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایبنا؛  به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، دسترسی به کتابخانه ملی دیجیتال این سازمان با ۱۳ هزار عکس تاریخی، حدود ۳۷ هزار نسخه خطی، ۱۵ هزار کتاب چاپی نفیس، ۴ هزار کتاب چاپ سنگی، ۱۰۰ هزار پرونده و ۲۲۰ هزار پایان‌نامه از تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ برای اعضا از خارج از سازمان باز خواهد شد.
 
اعضا می‌توانند برای دسترسی به این کتابخانه از طریق آدرس http://dl.nlai.ir/ و با وارد کردن شماره عضویت به عنوان شماره کاربری و کدملی به عنوان پسورد از مدارک کتابخانه دیجیتال استفاده کنند.
 
عضویت و استفاده از این پایگاه رایگان است و همه اعضای فعال سازمان اسناد و کتابخانه ملی از سال ۱۳۹۲ تاکنون به‌صورت پیش فرض عضو پایگاه کتابخانه و اسناد دیجیتال سازمان شده‌اند که می‌توانند با استفاده از شماره عضویت و کدملی به راحتی از این منابع استفاده کنند.

نظر شما