شناسهٔ خبر: 64407 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

عشق از منظر ابن سینا بررسی می‌شود

ششمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره بوعلی سینا که در مرکز فرهنگی شهر کتاب به صورت مجازی برگزار می‌شود به «عشق از منظر ابن سینا» اختصاص دارد.

عشق از منظر ابن سینا بررسی می‌شود

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایبنا؛ «عشق» یکی از موضوعاتی است که با زندگی انسان پیوندی عمیق و جدی دارد. به همین سبب است که از دیرباز تا کنون اغلب اندیشمندان، عارفان، فیلسوفان و هنرمندان بیش از هر موضوعی «عشق» را دستمایه کار خود قرار داده‌اند. ابن سینا نیز به عنوان بزرگترین حکیم ایرانی به این مقوله ورود کرده و درباب عشق نظریه پردازی کرده است. 
 
ویژگی منحصر به فرد و ممتاز ابن سینا این است که وی با توجه به احاطه کاملش به تمامی شاخه‌های علوم زمانه خویش از چندین چشم‌انداز مختلف به تأمل درباب عشق پرداخته است. ما معمولا ابن سینا را به عنوان فیلسوف یا طبیب می‌شناسیم و کمتر از بعد عرفانی او یاد می‌شود، اما او آگاهی عمیق و منسجمی نسبت به مسائل عرفانی داشت. بنابراین هنگامی که سخن «عشق از منظر ابن سینا» می‌رود ما با چندین نظرگاه مختلف رو به رو هستیم. ابن سینای طبیب، ابن سینای فیلسوف و ابن سینای عارف، هر کدام نگاه ویژه خود را به موضوع «عشق» دارند. در این درس گفتار به معرفی سه نگاه متفاوت ابن سینا به مقوله عشق پرداخته می شود.
 
ششمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره بوعلی سینا در روز چهارشنبه۲۰ اسفند ساعت ۱۱ صبح با سخنرانی دکتر حسین محمودی به «عشق از منظر ابن سینا» اختصاص دارد که به صورت مجازی پخش خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند این درس گفتار را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، تلگرام این مرکز به نشانی bookcitycc  و صفحه‌ی این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند

نظر شما