علی مرادخانی

کل اخبار:36

 • ۱۳۹۳-۱۱-۰۷ ۱۲:۳۰

  روزهای تلخ تئاتر که «بدون تدبیر و امید» می‌گذرد

  جشنواره تئاتر فجر در روز ششم وارد مرحله دوم خود شده است. روزهایی که تنها به نام دهه فجر انقلاب اسلامی سپری می‌شود. روزهایی که بدون تدبیر و بدون هیچ امیدی به حال روز و ناخوش تئاتر کشور می‌گذرد.

 • ۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۲:۱۵

  پیشنهاد وزیر ارشاد: به جای طلا «اثر هنری» بخرید

  علی جنتی در جریان بازدید از گالری «هفت نگاه» از تلاش دولت برای تصویب قانون «یک درصد» ولو بدون قید «الزام»، علاقه‌اش به اخبار هنرهای تجسمی،‌ لزوم واگذاری خرید و فروش آثار تجسمی به بخش خصوصی و حمایتش از شعار «هر خانواده‌ ایرانی یک اثر ایرانی» سخن گفت.

 • ۱۳۹۳-۰۸-۱۹ ۱۴:۳۰

  اظهار نظر مرادخانی درباره دوسالانه‌های هنری

  معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری منظم دوسالانه‌های هنری در دولت یازدهم، گفت: دوسالانه‌ها ما را از بعضی جشنواره‌ها بی‌نیاز خواهند کرد.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۲۳ ۰۹:۴۳

  مواجهه ایرانیان با هگل در گفتگو با مرادخانی

  مرادخانی، استاد فلسفه می‌گوید: مهم‌ترین مشکلی که در فهم فلسفه جدید غربی داریم، فقدان زبان فرهنگی خودمان در ترجمه‌ها است؛ این آثار نه تنها از سنت فلسفی خودمان اثری ندارند، بلکه از زبان فارسی عادی هم بی‌بهره‌اند.

 • مرادخانی ۱۳۹۳/۰۶/۱۶

  فلسفۀ هگل در گفت‌وگوی فرهنگ امروز با علی مرادخانی؛

  چرا به هگل توجه می‌شود؟

  دلیل اینکه چرا به هگل توجه شد این است که ما نیزمحتاج آگاهی تاریخی هستیم و نگاه هگل شاید از این منظر آموزنده باشد و یا اینکه حداقل کسی است که تاریخ و فلسفه یا به عبارتی، زمان و حقیقت، حادث و قدیم یا امر تاریخی و فلسفی را به هم گره زده است، درحالی‌که تا زمان او هیچ‌وقت این اتفاق در فلسفه نیفتاده بود.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۰۴ ۱۴:۴۴

  بدهی‌های معوقه تئاتر تا پایان شهریور تسویه می‌شود

  علی مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد شب گذشته در حاشیه دیدار از نمایش «اولیور توئیست» به کارگردانی اصغر خلیلی، عنوان کرد تا پایان شهریور ماه بدهی‌هایی که معاونت هنری از سالها قبل نسبت به گروه های نمایشی و هنرمندان داشته است، تسویه خواهد شد.