دانشجو

کل اخبار:1200

 • ۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۶:۲۰

  دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد از ارائه پایان نامه معاف نیستند

  معاون آموزشی وزارت علوم گفت: آیین‌نامه‌ای برای معافیت همه یا برخی از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از ارائه پایان‌نامه نداریم و آنها هم ملزم به تبعیت از آیین نامه های آموزشی هستند.

 • ۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۰:۰۰

  جدول جوایز بنیاد نخبگان برای دانشجویان ارشد/ ۱۸ جایزه اعطا می شود

  بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان برتر و استعداد درخشان کشور که مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند ۱۸ نوع جایزه تحصیلی اعطا می کند.

 • ۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۳:۳۰

  انحلال ۱۰ موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی/ رشد پذیرش دانشجو منفی شد

  معاون آموزشی وزارت علوم گفت: در رتبه بندی اخیر موسسات غیرانتفاعی ظرفیت پذیرش دانشجو ۳۰ موسسه صفر شد و حدود ۱۰ موسسه غیرانتفاعی منحل شده است.

 • پایان نامه ۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۰:۵۶

  آسیب‌شناسی عملکرد اساتید در زمینه‌ی پایان‌نامه؛

  زیر پوست دانشگاه

  چند سالی است که موضوع خرید و فروش پایان‌نامه به عنوان یک آسیب جدی در مقاطع تحصیلات تکمیلی مطرح شده است. دو پرسش اساسی در اینجا مطرح است: نخست اینکه چرا برخی پایان‌نامه می‌خرند؟ دوم اینکه چرا برخی پایان‌نامه می‌فروشند؟ در خصوص پرسش اول باید گفت گرچه پایان‌نامه ابزار مهمی است که دانشجو از طریق آن می‌تواند به رشد علمی دست یابد اما افزایش سرسام ‌آور پذیرش دانشجو در این مقاطع باعث شده است تا بسیاری از دانشجویان در حد و اندازه‌ی تحصیلات تکمیلی نباشند و، در نتیجه، سواد یا انگیزه‌ی نوشتن پایان‌نامه را نداشته باشند. پاسخ پرسش دوم نیز به نوعی به همین نکته بازمی‌گردد. افزایش پذیرش دانشجو و نبود بازار کار باعث شده است تا برخی از فارغ‌التحصیلان به پایان‌نامه‌نویسی برای دانشجویان روی آورند.

 • ۱۳۹۵-۰۸-۱۱ ۱۲:۴۰

  دانشجویان نمونه کشوری از تسهیلات بنیاد نخبگان بهره مند می شوند

  دانشجویان و دانش آموختگانی که موفق به کسب عنوان دانشجوی نمونه کشوری از سوی وزارت علوم شده اند، از این پس مشمول جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان شده و می توانند از تسهیلات ویژه آن بهره مند شوند.

 • ۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۱۰:۲۰

  «کتابخانه دانشگاهی» مایه افتخار یا مکانی گمنام؟

  امیررضا اصنافی، استادیار گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شهید بهشتی و عضو هیات مدیره انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران با اشاره به وضعیت نامطلوم کتابخانه‌های دانشگاهی به لحاظ میزان مراجعه، به برخی اقدماتی که در دانشگاه شهید بهشتی برای خارج کردن کتابخانه دانشگاهی از تاریکی و گمنامی شده اشاره کرده است.

 • ۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۱۱:۲۰

  جدول جوایز بنیاد ملی نخبگان برای دانشجویان کارشناسی

  بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان برتر کشور که مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی هستند ۹ نوع جایزه تحصیلی اعطا می کند.

 • آموزش ۱۳۹۵/۰۷/۲۴

  گفت‌وگو با هنری ژیرو دربارۀ آموزش عالی و اغواگری نئولیبرال؛

  دانشگاه به‌مثابۀ شرکت چندملیتی

  دانشگاه تجاری‌شده آخرین تجلی ماشین بی‌روحی است که شکلی سلطه‌جو از قدرت را به کار گرفته است و از فرهنگ تجاری تقلید می‌کند. این ماشین با دانشجویان همچون افرادی مصرف‌کننده برخورد می‌کند و جلوی رشد آن‌ها را می‌گیرد و در نهایت با حذف دانشگاه از تمام وجوه حکومت، آن را سیاست‌زدایی می‌کند. بی‌گمان تمام این روابط تعریف‌کننده که توسط دانشگاه نئولیبرال تولید شده‌ است، باید به چالش کشیده شود و تغییر کند.

 • ۱۳۹۵-۰۷-۱۴ ۱۷:۲۰

  دانشجویان و اساتید مجرد برای ازدواج به هم معرفی می‌شوند

  معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی از اجرای نسخه دانشگاهی همسان گزینی تحت عنوان طرح «هدا» خبر داد.

 • ۱۳۹۵-۰۷-۱۴ ۱۲:۴۰

  بنیاد حامیان دانشگاه تهران دانشجویان کارشناسی را بورس می‌کند

  ثبت نام بورس بنیاد حامیان دانشگاه تهران برای دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه از ۱۴ مهرماه آغاز می شود.

 • ۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۲:۴۰

  مشکلات دانشجویان ایران کره جنوبی بررسی شد

  مسائل و مشکلات تحصیلی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کشور کره جنوبی در نشستی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در شهر سئول بررسی شد.

 • ۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۲:۰۰

  فهرست ۷۹ کشور خارجی مورد تائید وزارت علوم برای ادامه تحصیل

  اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم برای دانشجویانی که از سپتامبر ۲۰۱۷ شروع به ادامه تحصیل می کنند، لیست دانشگاه و کشورهای خارجی مورد تایید را اعلام کرد.

 • ۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۱۶:۲۰

  پذیرش دانشجو دکتری «حقوق زنان در اسلام »

  رئیس کارگروه مطالعات زنان و خانواده در شورای تحول علوم انسانی اعلام کرد: دانشگاه های مختلف امسال می توانند در رشته «حقوق زنان در اسلام» دانشجو دکتری پذیرش کنند.

 • ۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۰:۴۰

  قراردادی برای مبادله دانشجوی بازیگری بین ایران و ایتالیا

  نشست خبری اعضای کمپانی تئاتر پوتلج ایتالیا که با نمایش «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» در تئاتر باران حضور دارند ۲۸ اردیبهشت با حضور کارگردان، بازیگر و طراح جلوه‌های ویژه این نمایش برگزار شد.

 • ۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۱۱:۴۰

  دکتر تهمورث بشیریه: دولت از «دستورالعمل انضباطی دانشجویان» محافظت کند

  چندسال گذشته، شیوه‌نامه انضباطی تغییر پیدا کرد و مواردی از قبیل حق دفاع حضوری که قبلا در آن وجود داشت، حذف و تغییرات دیگری نیز در آن ایجاد شد. البته در همان شیوه‌نامه قبلی هم بسیاری از موارد مبهم یا مسکوت گذاشته شده بود، اما چند ماه پیش وزارت علوم دستورالعمل جدیدی را درباره رسیدگی‌های انضباطی به تخلفات دانشجویان ابلاغ کرد

 • ۱۳۹۵-۰۶-۰۶ ۱۶:۰۰

  راه‌اندازی مرکز زبان فارسی برای دانشجویان خارجی در دانشگاه پیام نور

  رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای توسعه و زبان ادبیات فارسی از راه‌اندازی مرکز زبان و ادبیات فارسی برای دانشجویان خارجی خبر داد.

 • ۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۰:۲۰

  مقصد مهاجرت دانشجویان طی ۱۰ سال گذشته

  رئیس سازمان امور دانشجویان با تشریح علت مهاجرت دانشجویان ، کشورهای آمریکا و انگلیس و کانادا را مقصد این دانشجویان طی ۱۰ سال گذشته عنوان کرد.

 • ۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۷:۰۰

  ناهنجاریهای قامتی دانشجویان شناسایی می شود

  وزیر علوم از اجرای طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان خبر داد و گفت: این طرح در سه سطح آمادگی جسمانی، تندرستی و شناسایی ناهنجاری های قامتی اجرا خواهد شد.

 • دیویس ۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۰۹:۱۲

  چالش گفتمان رسمی آکادمیک با نگاهی به کتاب «اولیس»؛

  «نظریه‌پردازی بچه‌مدرسه‌ای»: مواجهه با آکادمی در «اولیس»

  تحمیل معیار رسمی آکادمیک، باعث در کانون ‌قرار گرفتنِ نظامِ ارزشیِ غربی می‌شود؛ نظامی با ارزش‌هایی نظیر وضوح، شفافیت و خطی ‌بودن که اغلب نویسندگان ادبیات جهان اکیداً در برابر آن ایستادگی می‌کنند. افزون بر این، این معیار رسمی با تقویت گونه‌ای از تمرینات ذهنی، پتانسیل انقلابی اندیشه‌هایی را که در ادبیات جهان عرضه می‌شود، تحلیل می‌برد.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۲۸ ۱۸:۰۰

  دهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج کشور برگزار می‌شود

  دبیر دهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور گفت: این همایش چهارم تا هفتم مرداد ماه در شهر مقدس مشهد برگزار می‌شود.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۲۸ ۱۷:۲۰

  دانشجویان دکتری ماهانه ۷۰۰ هزار تومان وام می‌گیرند

  رئیس صندوق رفاه دانشجویان از طرح جدید این صندوق در اختصاص وام ویژه به دانشجویان دکتری خبر داد و گفت: براساس این طرح دانشجویان دوره روزانه ماهانه به صورت متوسط ۷۰۰ هزارتومان وام می گیرند.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۲۷ ۱۱:۲۰

  وام ودیعه مسکن برای دانشجویان متأهل تامین اعتبار شد

  رئیس صندوق رفاه دانشجویان اعلام کرد: اعتبار لازم برای پرداخت دوبرابری وام ودیعه مسکن متاهلی تامین شده است

 • ۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۸:۴۰

  کمک هزینه دانشجویان دکتری در نقشه جامع تصویب شد

  دبیر شورای شورای عالی انقلاب فرهنگی از فراهم شدن زمینه اختصاص کمک هزینه ویژه دانشجویان دکتری در قالب وام دانشجویی خبر داد.

 • دانشگاه اسراییل ۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۵۴

  بحثی در باب اسرائیل و آزادی آکادمیک (۲)؛

  لزوم کنترل پلیسی دانشگاه

  دو دلیل مرتبط به هم وجود دارد که چرا حامیان اسرائیل می‌پندارند که انتقاد از اسرائیل آن‌قدر خطرناک است که دانشگاه‌ها را باید به‌صورت مداوم تحت کنترل پلیسی نگه داشت: دلیل اول این است که رابطه‌ی ویژه‌ی امریکا با اسرائیل شکننده و ضعیف است؛ دلیل دوم این است که برخلاف ادعاهای قدرت‌مندترین مدافعان اسرائیل، حمایت از این رابطه در میان مردم امریکا نه گسترده است نه عمیق.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۰۶ ۱۰:۲۰

  تقلب مهمترین دلیل ارجاع دانشجویان به کمیته‌های انضباطی

  مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه پیام نور مهمترین دلیل ارجاع دانشجویان به کمیته‌های انضباطی دراین دانشگاه را تقلبات دانشجویی در ایام امتحانات عنوان کرد.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۱:۰۰

  دانشجوی دانشگاه تهران نامزد دریافت جایزه یونسکو شد

  دانشجوی دانشگاه تهران نامزد دریافت جایزه ۲۰۱۶ «مادانجیت سینگ» یونسکو برای ترویج بردباری و نفی خشونت شد.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۳:۲۰

  توصیه وزارت علوم به دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در خارج

  مدیر کل دانش آموختگان خارج کشور توصیه کرد دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند حتما از دانشگاه های گروه الف (ممتاز) یا ب (خوب) پذیرش اخذ کنند.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۳۰ ۱۴:۴۸

  خطوط قرمزی را برای فعالیت سیاسی دانشجویان تعیین کردیم

  رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه فعالیت های سیاسی در این دانشگاه چندین برابر شده است، گفت: خطوط قرمزی را برای فعالیت سیاسی دانشججویان تعیین کردیم.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۱:۲۰

  معرفی دانشجویان متخلف در جشن اقوام به کمیته انضباطی

  رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: دانشجویان متخلف جشن اقوام این دانشگاه شناسایی و پرونده ها برای تصمیم گیری به کمیته انضباطی دانشگاه ارجاع داده شده است.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۳:۰۰

  شناسایی سریع دانشجویان افسرده در دانشگاه اصفهان

  معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: برنامه داریم در این دانشگاه خدمات مشاوره به دانشجویان را سرعت بخشیم تا در زمان کوتاه تری به دانشجویان این خدمات ارائه شود.