شناسهٔ خبر: 25826 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

آلبوم جدید علیرضا قربانی در راه است

آلبوم موسیقی «قطره های باران» به آهنگسازی کیخسرو، تهمورس و سهراب پورناظری و با صدای علیرضا قربانی روز اول دی ماه منتشر خواهد شد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از بانی فیلم؛ سهراب پورناظری دراین خصوص گفت: «این آلبوم که در فضای موسیقی سنتی ایرانی است براساس کنسرت مشترک گروه شمس و علیرضا قربانی درسال 89 تنظیم شده است. در آهنگسازی این قطعات از ترکیب بندی متنوعی برای سازها استفاده شده است. در این ترکیب بندی از سازهای کلاسیک غربی  و انواع پرکاشن‌ها در کنار سازهای ایرانی استفاده کرده ایم و سعی کردیم هر تصنیف در فضایی عاشقانه، فرم مستقل و مخصوص به خود را داشته باشد.این آلبوم قرار بود در تاریخ 16 آذر ماه ارائه شود که به دلیل پاره‌ای تغییرات در میکس قطعات، تاریخ انتشار آن به اول دی ماه موکول شد

 
کنسرت مشترک گروه شمس و علیرضا قربانی در سال 89 با چهار اجرا در سالن همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی و هفت اجرا در تالار وحدت به روی صحنه رفت. در ترکیب قطعات آلبوم «قطره های باران» علاوه بر قطعات اجرا شده در کنسرت،  قطعه تیتراژ پایانی سریال وضعیت سفید هم که از ساخته‌های کیخسرو پورناظری با تنظیم سهراب پورناظریست، اضافه شده است.

اشعار قطعات این آلبوم از شعرایی مانند مولوی، پرتو کرمانشاهی و محمدعلی بهمنی است و در آن نوازندگانی چون  تهمورس پورناظری، سهراب پورناظری، مهیار طریحی، حسین رضایی‌نیا و همایون نصیری هنرنمایی کرده اند.

آلبوم « قطره‌های باران » بعد از آلبوم «بر سماع تنبور» دومین اثر مشترک گروه موسیقی شمس و علیرضا قربانی است که توسط شرکت ایران گام منتشر می‌شود.

نظر شما