شناسهٔ خبر: 27134 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

معاون حقوقی وزیر علوم: اعلام اسامی بورسیه‌های غیرقانونی به‌ صلاح نیست

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به برخی اعتراضات در مورد بورسیه‌های غیرقانونی گفت: بهتر است این کارها بدون جنجال و در یک فضای کاملا حقوقی و عادلانه انجام شود.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایسنا؛ سعدالله نصیری قیداری در حاشیه مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه پیام نور در مورد افشای نام متخلفان، اظهار کرد: ممکن است نام بردن افراد شائبه‌هایی را ایجاد کند که به صلاح دانشجویان و نظام نیست.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که برای رسیدگی به این پرونده‌ها انتخاب شده‌اند کار خودشان را انجام می‌دهند، افزود: آنها کار بدون ضابطه نمی‌توانند انجام دهند. هم کمیته بدوی و هم کمیته تجدیدنظر در چارچوب قانون عمل می‌کنند و ان‌شالله همه تلاش می‌کنند که حقی از کسی ضایع نشود.

معاون وزیر علوم در پاسخ به این سوال که آیا فردی از کمیسیون آموزش معرفی خواهد شد، گفت: از همین کمیسیون هم برای کمیته رسیدگی به پرونده‌های بورسیه‌های غیر قانونی فردی معرفی شده و حکم رسمی هم از طرف وزیر در این مورد صادر شده است.

قیداری ادامه داد: در کمیته بدوی دو نفر از مجلس حضور داشتند و در کمیته تجدیدنظر علاوه بر این دو نفر فرد دیگری هم از کمیسیون آموزش و تحقیقات با حکم وزیر عضو این کمیته شد.145-13.jpg

وی در پاسخ به این سوال که رسیدگی به این پرونده‌ها در چند جلسه انجام خواهد شد، تاکید کرد: تعداد بورسیه‌ها حدود 1700 نفر بود که حتی اگر 10 الی 15 درصد این افراد هم اعتراض کنند چیزی حدود 400-500 نفر می‌شود و با اینکه درصد احکامی که در محاکم قضایی تجدیدنظر می‌شوند از این تعداد بالاتر است، اما رسیدگی به پرونده 400 الی 500 نفر هم زمانبر است.

معاون پارلمانی و حقوقی وزیر علوم در پایان اظهار کرد: در گذشته که کمیته‌ای برای رسیدگی به این اعتراضات وجود داشت حتی ایام تعطیل هم کار خود را با جدیت انجام می‌دادند. ان‌شاءالله این فرآیند با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

نظر شما