شناسهٔ خبر: 27319 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

دفاع نویسنده «هری پاتر» از مسلمانان

«جی.کی. رولینگ» در پاسخ به یادداشت‌های «روپرت مرداک» در توییتر خود از مسلمانان دفاع کرد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایسنا؛ روپرت مرداک رییس کمپانی خبری «نیوز آو ورلد» که سال گذشته در جریان شنود تلفنی و فعالیت‌های جاسوسی راهی دادگاه انگلیس شد‌، در توییتر خود از مسئولیت تمام مسلمانان در قبال اقدام‌های ترویستی داعش نوشت و رولینگ نویسنده مجموعه رمان‌های معروف «هری پاتر» یک روز پس از آن در پاسخ به این اظهارات نوشت: من مسیحی به دنیا آمده‌ام، اگر این مسئولیت کارهای «روپرت مرداک» را به دوش من می‌اندازد، من خود‌م را تکفیر می‌کنم.

فعالیت‌های جاسوسی شبکه خبری «نیوز آو ورلد» (اخبار جهان) مرداک از مهم‌ترین رسوایی‌های سال‌های اخیر انگلیسی‌ها بوده که دولت این کشور را زیر سوال برد و پس از افشاسازی‌ روزنامه‌های مهمی چون «گاردین»، «نیویوک تایمز» و «ایندیپندنت»، سرانجام موجب تعطیل شدن این کمپانی رسانه‌یی شد. روزنامه‌ «گاردین» ‌در سال 2009 فاش کرد که «نیوز اینترنشنال» با مدیریت مرداک به طور مخفیانه به شنود مکالمات تلفنی افراد مشهور می‌پرداخته است و همین تخلف جریان‌های بحث‌برانگیز دیگری را در پی داشت. در میان شاکیان این پرونده اسامی هنرمندان و شخصیت‌های مطرحی چون «جود لاو» و «رولینگ» هم دیده می‌شد. به گفته‌ پلیس انگلیس، تلفن‌های حدود 4000 نفر از مردم، اعضای خانواده‌ سلطنتی انگلیس، چهره‌های مشهور دنیای هنر و ورزش، خانواده‌های سربازان کشته‌شده در جنگ افغانستان و قربانیان جرایمی مانند قتل شنود شده است.JK-Rowling-011.jpg

مرداک دو روز پیش در توییتر خود عنوان کرده بود: شاید بیشتر مسلمان‌ها صلح‌طلب باشند‌، اما تا زمانی که متوجه نشوند و سرطان جهادی‌گری خود را از بین نبرند، باید مسئولیتش را بپذیرند. خطر جهادی‌ها همه‌جا، از فیلیپین تا آفریقا و اروپا و آمریکا را فراگرفته‌ و مصلحت‌های سیاسی باعث کتمان و تزویر در این مساله می‌شود.

به گزارش هالیوود ریپورتر‌، رولینگ همچنین در صفحه توییتر خود نوشت: تعداد مسلمانانی که توسط این تروریست‌های به اصطلاح اسلام‌گرا کشته شده‌اند، هشت برابر غیر‌مسلمان‌هاست. من شجاعت و رفتارهای مهربانانه کارمند مسلمان آن سوپرمارکت را که هدف دومین گروگان‌گیری در پاریس بود، می‌ستایم. او فردی بود که مشتریان یهودی را از چشم افراد مسلح پنهان کرد و آن‌ها را به اتاق تهویه در زیرزمین راهنمایی کرد.

نظر شما