شناسهٔ خبر: 31959 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

محتوای کتاب های درسی تجدید نظر می شود

مدیر کل دفتر تالیف کتاب های درسی ابتدایی و متوسطه نظری با بیان اینکه در متون کتاب های درسی تجدید نظر می شود، گفت: به طور معمول هر کتاب درسی هر پنج سال یک بار باید مورد تجدید نظر اساسی قرار گیرد و هر 10 سال یک بار کتاب جدید التالیف، جایگزین کتاب قبلی شود.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایرنا، محمود امانی طهرانی اظهار داشت: در این قاعده ممکن است استثنا هم وجود داشته باشد زیرا از کهنه شدن مطالب درسی باید جلوگیری کرده و همچنین عکس های کتاب ها به روز باشد به عنوان مثال اگر بخواهیم درباره تهران امروز نوشته ای داشته باشیم، باید با خودداری از عکس های قدیمی، تصاویر جدیدی از تهران را چاپ کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش، وی با تاکید بر اهمیت طراحی و گرافیک کتاب های درسی یادآورشد: یکی از مسوولیت های گروه های درسی، بازنگری های مستمر و مراقبت دایم از محتوای کتاب های درسی است تا به محض آگاهی از دانش جدید، مطالب آن وارد کتاب ها شود.

مدیر کل دفتر تالیف کتاب های درسی ابتدایی و متوسطه نظری اظهار داشت: به عنوان مثال، بعد از پدید آمدن زیست شناسی مولکولی، در این درس بازنگری صورت گرفت و زیست شناسی دوره متوسطه به ویژه سال آخر پیش دانشگاهی، منطبق با علم روز و زیست شناسی ملکولی شد.

امانی افزود: همچنین مسایل روز و پاسخگویی به شبهات و آموزه های دینی و نیازهای روز آن، مورد توجه قرار گرفته و یا در کتاب درسی تاریخ به موضوع نهضت بیداری اسلامی هم پرداخته شده است.

نظر شما