شناسهٔ خبر: 32958 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

معاون فرهنگی وزیرعلوم: دین در دانشگاه نفوذ و رسوخ گسترده‌ای دارد

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: دین در دانشگاه و در بین دانشگاهیان نفوذ و رسوخ گسترده ای دارد و مطمئن هستیم در آینده ای نزدیک و در یک افق روشن شاهد شکوفایی خیلی بیشتر اندیشه های دینی در دانشگاه ها خواهیم بود.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایسنا؛ دکتر سیدضیاء هاشمی در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره شعر و مشاعره رضوی که در دانشگاه بیرجند برگزار شد، ضمن تقدیر از برگزاری موفق جشنواره شعر و مشاعره رضوی، این جشنواره را آغازی بر فعالیت‌های فرهنگی دیگر حول محور فرهنگ رضوی در دانشگاه بیرجند و سایر دانشگاه‌های کشور دانست.

وی با بیان اینکه ۱۶ جشنواره ملی حول محور رضوی در دانشگاه های کشور برگزار می‌شود، گفت: برگزاری این جشنواره‌ها نشان‌دهنده شیفتگی و اقبال جوان و دانشجو و نخبگان کشور به فرهنگ دینی و فرهنگ رضوی است و دانشگاه تابع فرهنگ رضوی است و پیشگام توسعه و ترویج دین است و هر کس در تدین دانشگاه تردید دارد به این جشنواره ها نگاه کند.

وی همچنین به بیان نقش فرهنگ رضوی در اعتلای فرهنگ ایرانی پرداخت و اظهار کرد: اعتلای فرهنگ ایرانی متکی به فرهنگ رضوی است ودین در دانشگاه و در بین دانشگاهیان نفوذ و رسوخ گسترده ای دارد و مطمئن هستیم در آینده ای نزدیک و در یک افق روشن شاهد شکوفایی خیلی بیشتر اندیشه های دینی در دانشگاه ها خواهیم بود .

هاشمی پیام این گونه جشنواره‌ها را خودباوری فرهنگی، جذب جوانان و باور استعداد ها و احساسات دین گرایانه آنان و پرهیز از نگاه انحصاری به عرصه فرهنگ بیان کرد و گفت : با همراهی، همدلی و همزبانی می توانیم شاهد شکوفایی روز افزون استعداد ها باشیم .

گفتنی است در این مراسم برگزیدگان در دو بخش شعر و مشاعره معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

نظر شما