شناسهٔ خبر: 32994 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

«ناهید» از جشنواره فیلم کن برنده جایزه شد

آیدا پناهنده کارگردان فیلم 'ناهید' برنده 'جایزه آینده نویدبخش' در بخش نوعی نگاه جشنواره فیلم کن شد البته این جایزه به طور مشترک به فیلم های 'ناهید' از ایران و 'ماسان' ساخته نیراج قیوان از هند تعلق گرفت.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایرنا؛ بی.بی.سی شنبه شب گزارش داد، 'ناهید' تنها فیلم بلند ایران در جشنواره کن امسال، روز جمعه شانزدهم مه (۲۶ اردیبهشت) برای اولین بار در بخش نوعی نگاه به نمایش درآمده بود.

گروهی از عوامل فیلم از جمله بازیگران اصلی فیلم (پژمان بازغی، نوید محمدزاده و ساره بیات) و تهیه کننده آن (بیژن امکانیان) در کن حضور دارند.

این فیلم که نخستین فیلم خانم پناهنده است، در شمال ایران فیلمبرداری شده است.

پناهنده پس از ۱۰ سال فعالیت در تلویزیون و ساخت فیلم های کوتاه و مستند، نخستین فیلم بلند خود را با عنوان 'ناهید' ساخته است. این فیلم ماجرای مادر مطلقه ای است که با پیش داوری های جامعه می جنگد.

فیلم HRÚTAR ساخته گریمر هاکونارسون از ایسلند نیز جایزه اصلی بخش نوعی نگاه، و فیلم 'خورشید بالاآمده' ساخته دالیبور ماتانیک از کرواسی جایزه ویژه هیئت داوران را دریافت کردند.

کیوشی کوروساوا نیز برای فیلم 'سفر به ساحل' برنده جایزه بهترین کارگردانی در بخش نوعی نگاه جشنواره کن ۲۰۱۵ شده است.

ایزابلا روسیلینی ریاست بخش نوعی نگاه جشنواره کن امسال را برعهده دارد.

شصت و هشتمین دوره جشنواره سینمایی کن از ۱۳ مه (۲۳ اردیبهشت) در جنوب فرانسه کار خود را آغاز کرد. این جشنواره تا ۲۵ ماه مه (۴ خرداد) ادامه دارد.
 

نظر شما