شناسهٔ خبر: 34156 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

برگزاری دوره جامع آموزش تئاتر توسط انجمن هنرهای نمایشی تهران

انجمن هنرهای نمایشی استان تهران و مجموعه هنرهای نمایشی باران با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران کارگاه آموزشی تئاتر را برگزار می‌کنند.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از تسنیم؛ حسین کیانی، کوروش نریمانی، نسیم ادبی، سهراب سلیمی، ستاره اسکندری، ایوب آقاخانی، پرستو گلستانی، رضا مولایی، وحید نفر، میلاد نیک‌آبادی، نادر نادر پور، الهام پاوه نژاد و سینا رازانی از مدرسان این دوره آموزشی هستند.

کارگاه‌های در نظر گرفته شده دوره جامع مبانی تئاتر است که به شرکت کنندگان این فرصت را می‌دهد که مباحث مختلف را در یک دوره ۳۰ جلسه‌ای که چیزی حدود سه ماه و نیم طول می‌کشد، سپری کنند.»

در این دوره آموزشی مبانی بازیگری و مواردی چون بیان، بدن، بداهه پردازی در کنار یکسری مباحث تئوری مثل تحلیل نمایشنامه، شخصیت شناسی، تحلیل فیلم تئاتر و آثار روی صحنه آموزش داده خواهد شد و شرکت کنندگان به صورت محدود با رشته‌های دیگر هنر نمایش مثل ادبیات نمایشی، مبانی کارگردانی و گریم و موسیقی در نمایش آشنا خواهند شد.

پس از این دوره شرکت‌کنندگان می توانند در دوره‌های تخصصی حضور یابند و به صورت تخصصی در دوره نمایشنامه نویسی یا کارگردانی و یا بازیگری که ماحصل آن تولید خواهد بود، حضور پیداکنند. شرکت‌کنندگان در این دوره پس از پشت سر گذاشتن این دوره آموخته‌های خود را در قالب اجرا عرضه خواهند کرد.

مجموعه نمایشی تئاتر باران و انجمن هنرهای نمایشی استان تهران تصمیم دارد، در جهت فعالیت‌ گسترده و حرفه‌ای علاقه‌مندان شرایطی را فراهم خواهد کرد که شرکت‌کنندگان در قبال فعالیت در حوزه تولید و اجرای آثار از دستمزد برخوردار شوند.

بانیان این حرکت فرهنگی همچنین قصد دارند با در اختیار گرفتن کمپ به مدت سه ماه هنرجویان را با فضای تمرین، کارگردانی و بازی آشنا کنند و برای هر یک از رشته‌ها مهارت‌های لازم را آموزش دهند به طوریکه بازیگران در این کلاس‌ها  با یوگا، شمشیربازی و یا سوارکاری  آشنا شوند.

علاقه‌مندان به شرکت در این دوره‌ می‌توانند اوایل تیر ماه با مراجعه به دفتر انجمن هنرهای نمایشی استان تهران و یا تئاتر باران  برای حضور ثبت نام کنند. اعضای انجمن نمایش استان تهران و شهرستان‌های تهران از تخفیف ۲۰ درصدی این دوره‌ها بهره‌مند خواهند شد.

مجموعه هنرهای نمایشی باران در خیابان انقلاب، فلسطین جنوبی پلاک ۲۹۲ و همچنین انجمن هنرهای نمایشی استان تهران در خیابان ولیعصر، تقاطع امام خمینی، جنب هنرهستان موسیقی، مجموعه تالار محراب  واقع شده است.

نظر شما