شناسهٔ خبر: 35966 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

ایوبی بر برپایی هرچه بهتر جشنواره فیلم کودک تاکید کرد

رییس سازمان سینمایی با حضور در اصفهان، علاوه بر بازدید از سینماهای این استان، در دیدار با مسوولان اصفهان، بر برپایی هرچه بهتر جشنواره کودک در این استان با همراهی سازمان سینمایی تاکید کرد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از شبستان؛ به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، "حجت الله ایوبی" رییس سازمان سینمایی با حضور در استان اصفهان از امکانات سینمایی این استان بازدید و با مدیران بخش های مختلف این استان پیرامون همکاری های سینمایی گفت وگو کرد.
ایوبی در بدو ورود با حضور در جمع هنرمندان و فعالان سینمایی استان اصفهان، اعلام آمادگی کرد که صدور پروانه های ویدیویی در استان اصفهان به این استان واگذار شود.
وی در ادامه  دیدارهای خود با "رسول زرگرپور" استاندار اصفهان گفت وگو کرد. در این جلسه که با همراهی "علیرضا تابش" مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، "حجت الاسلام ارزانی" مدیرکل ارشاد اصفهان برگزار شد ،بر تجهیز و بازسازی سالن های فرسوده این استان تاکید شد.
همچنین مقرر شد فرایندی برای ایجاد مشوق هایی به منظور ترغیب بخش خصوصی برای سالن سازی در اصفهان درنظر گرفته شود.
در عین حال کارگروهی نیز با حضور نمایندگانی از موسسه سینما شهر، رییس سازمان سینمایی، مدیرکل ارشاد اصفهان و مسوولان شهرداری اصفهان و دیگر نهادهای ذی ربط در این باره تشکیل شود و برنامه های مشترک سینمایی سازمان سینمایی و استانداری اصفهان تدوین و به مرحله اجرا برسد.
ایوبی در ادامه سفر خود به اصفهان از سینما فلسطین از سینماهای حوزه هنری بازدید کرد و با حضور رییس سازمان سینمایی بازسازی این سینما رسما آغاز شد.
رییس سازمان سینمایی در ادامه از سینماهای ساحل و خانواده که قرار است از سوی حوزه هنری استان اصفهان بازسازی شود بازدید کرد.
ایوبی در این بازدیدها از تلاش دست اندرکاران حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برای تجهیز سالن های سینمایی این استان و بازسازی سالن ها به منظور تکریم مخاطبان سینما تقدیر کرد. مسوولان حوزه هنری اصفهان، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و حجت الاسلام حبیب رضا  ارزانی مدیرکل ارشاد اصفهان رییس سازمان سینمایی را در این بازدید ها همراهی می کردند.
ایوبی همچنین در حاشیه این بازدیدها با مدیران سینماها و مخاطبان گفت وگو کرد.
وی همچنین جمعه شب (۹مرداد)  با خرید بلیت به همراه تماشاگران به تماشای فیلم "آتلان" از آثار گروه هنر و تجربه نشست.
رییس سازمان سینمایی همچنین در دیدار خود با شهردار اصفهان ، معاون وی و مدیر اجرایی جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان در استان اصفهان درباره برپایی جشنواره در این استان گفت وگو کرد که در نهایت مقرر شد جزئیات برگزاری جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان پس از جلسه ریاست سازمان سینمایی با دبیر جشنواره و شورای راهبری سینمای کودک و نوجوان رسماً اعلام شود.
"علیرضا تابش" مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی، "حجت الاسلام حبیب رضا  ارزانی" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان،اصغر آذربایجانی از اعضای شورای شهر اصفهان، طباطبایی به نمایندگی از سینماداران اصفهان و رییس انجمن سینمای جوانان ایران در اصفهان حضور داشتند.

نظر شما