شناسهٔ خبر: 43816 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

امضای ۲۰ تفاهم‌نامه دانشگاه شیراز با دانشگاه‌های خارجی

مدیر امور بین الملل دانشگاه شیراز گفت: طی دو سال گذشته بیش از ۲۰ تفاهم نامه میان دانشگاه شیراز و دانشگاه های آلمان، فرانسه، تركیه، ایتالیا، رومانی، كویت و عراق امضا شده است.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ عظیمی فر مدیر امور بین الملل دانشگاه شیراز در مراسم انعقاد تفاهم نامه میان دانشگاه های شیراز و پاسائو آلمان گفت: تبادل استاد و دانشجو و گسترش اجرای طرح های علمی و پژوهشی مشترك میان دو دانشگاه از مفاد این تفاهم نامه است.

وی با بیان اینكه این تفاهم نامه افزایش سطح علمی دانشگاه را در پی دارد و بهره گیری از دانش پژوهشگران را فراهم می سازد، خاطر نشان كرد: بر اساس این تفاهم نامه، گروه های دانشجویی از دانشگاه پاسائو آلمان می توانند به دانشگاه شیراز اعزام و با فرهنگ ایران آشنا شوند و زبان فارسی را فرا گیرند.

مدیر امور بین الملل دانشگاه شیراز اضافه کرد: همچنین به موجب این تفاهم نامه دانشجویان آلمانی می توانند با سفر به ایران از امكانات آموزشی دانشگاه شیراز بهره مند شوند و در دوره های كوتاه مدت دانش افزایی زبان فارسی شركت كنند.

عظیمی فر بیان داشت: این دانشگاه در راستای اهداف بلند مدت خود و به منظور ارتقاء سطح كمی و كیفی و جهانی کردن ارتباطات دانشگاهی، تبادل اطلاعات با كشورهای مختلف جهان و مراكز تحقیقاتی معتبر داخل و خارج از كشور را در دستور كار دارد.

وی از افزایش تعاملات علمی با دانشگاه های معتبر بین المللی پس از برجام خبرداد و گفت: مراكز علمی كشور آلمان نیز علاقمند به افزایش همكاری با دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران هستند.

مدیر امور بین الملل دانشگاه شیراز با بیان اینكه دانشگاه پاسائو جزو پنج دانشگاه برتر آلمان در زمینه علوم پایه است، اظهار داشت: دانشگاه های آلمان علاوه بر اینكه از سطح علمی بالایی در غرب برخوردار هستند، از جنبه عملی و تكنولوژی نیز جایگاه بالایی دارند.

عظیمی فر گفت: تاكنون با ۶ دانشگاه معتبر آلمانی برای افزایش همكاری های علمی تفاهم نامه هایی را منعقد كرده ایم و به دنبال گسترش و تعمیق ارتباطات بین المللی هستیم.

نظر شما