شناسهٔ خبر: 47014 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

بیژن بیژنی: مشکلی برای برگزاری کنسرت ندارم/ انتشار دو آلبوم جدید

خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی در تشریح تازه ترین فعالیت های موسیقایی خود از انتشار دو آلبوم به آهنگسازی محمدجواد ضرابیان و علی اکبرپور خبر داد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ بیژن بیژنی با اشاره به جدیدترین فعالیت های خود در عرصه موسیقی بیان کرد: هم اکنون در حال ضبط آلبوم جدیدی به آهنگسازی استاد علی اکبرپور و تنظیم رضا فدایی روی اشعار عبدالرضا رضایی هستیم که این آلبوم از تجربه های متفاوت من در عرصه موسیقی است که امیدوارم مورد استقبال علاقه مندان قرار گیرد.

وی با اشاره به برنامه های دیگر خود توضیح داد: همانطور که قبلا هم اطلاع رسانی کرده بود، آلبوم جدیدی با عنوان «حرفی دیگر» توسط موسسه فرهنگی هنری سروش در دست انتشار است که در این اثر استاد محمدجواد ضرابیان به عنوان آهنگساز حضور دارد. در این آلبوم هفت قطعه موسیقایی در قالب تصنیف روی اشعار شاعرانی چون هوشنگ ابتهاج، سیمین بهبهانی و عبید زاکانی طراحی شده که استاد ضرابیان به سبک و سیاق کارهای ارکسترالی که با حال و هوای موسیقی ایرانی دارد، آثار را آهنگسازی کرده است.

این خواننده گفت: تمامی کارهای مربوط به تولید، ضبط و میکس آلبوم انجام گرفته و تا آنجا که می دانم قرار است بعد از پایان ماه‌های محرم و صفر در بازار موسیقی منتشر شود. به هر صورت شیوه کاری من برای علاقه مندان موسیقی ایرانی مشخص است و امیدوارم با توجه به ذوق و سلیقه ای که استاد ضرابیان در آهنگسازی اثر انجام داده این آلبوم مورد توجه قرار گیرد.

بیژنی در بخش دیگری از صحبت های خود درباره اجرای زنده آثارش نیز تاکید کرد: من همواره به اجرای زنده آثارم علاقه داشته و دارم اما با توجه به اینکه آهنگسازان کارهای من از جمله کامبیز روشن روان، محمدجواد ضرابیان و اسماعیل واسعی بیشتر مواقع در خارج از کشور سکونت دارند از این جهت برگزاری کنسرت و تنظیم وقت با مشکلاتی مواجه می شود که اجازه برگزاری کنسرت های مستمر را نمی دهد ضمن اینکه برای برگزاری کنسرت اسپانسر نقش زیادی دارد که باید برای برگزاری چنین کنسرت های اعلام آمادگی کند که طی این مدت هنوز اتفاق نیفتاده است وگرنه بنده هیچ مشکلی برای برگزاری کنسرت ندارم.

نظر شما