شناسهٔ خبر: 50807 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

فانوس بندر بدرقه شد/ خداحافظ عامو محمود

مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد محمود جهان هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی ایران صبح امروز برگزار شد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد محمود جهان هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی ایران صبح امروز چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه از تالار وحدت تهران به سمت قطعه هنرمندان بهشت‌زهرا (س) برگزار شد. در ابتدای این مراسم که با برپایی آیین‌های عزاداری بوشهری از جمله شروه‌خوانی، سنج و دمام‌زنی برگزار شد آکا صفوی خواننده گروه موسیقی «لیان» به اجرای آیین شروه‌خوانی پرداخت. 

سیدمحمد میرزمانی رییس هیأت مدیره خانه موسیقی هم در این مراسم که با حضور اندکی از اهالی موسیقی همراه بود، بیان کرد: به درستی کسی که عاشق باشد و از جانش برای مردم بخواند، چنین بدرقه باشکوه در انتظارش است. به هر ترتیب زندگی هنری هر کسی با تجربیات بسیاری همراه است و محمود جهان از جمله هنرمندانی بود که نیم قرن تلاش کرد و جدیت او زبانزد بود.

وی ادامه داد: تولید ۳۰ آلبوم، نشان از فعالیت‌های ارزشمند او در عرصه موسیقی بود اما به اعتقاد من، وی هنرمندی بود که به لحاظ انسانی و معرفتی نیز مورد توجه قرار گرفت. او عاشق کارش و حضرت علی (ع) بود و از جمله افرادی بود که با تمام بی‌مهری‌ها با صبوری، لبخند و محبت، ایستادگی کرد و تلاش‌های بسیار گران بهایی را در این عرصه انجام داد.

میرزمانی گفت: بنده از طرف خانه موسیقی، ضایعه درگذشت زنده‌ یاد محمود جهان را تسلیت گفته و برای خانواده وی آرزوی صبر دارم.

امید جهان فرزند زنده‌یاد محمود جهان هم در سخنانی کوتاه ضمن قدردانی از حاضران در این مراسم بیان کرد: پدرم اصلاً دوست نداشت که شما عزیزان اینجا باشید. او همیشه خواهان این بود که مخاطبان موسیقی، شاد و خوشحال باشند. به هر حال امیدوارم از این پس بتوانیم در شادی‌ها جبران زحمات شما را کنیم.

محسن شریفیان سرپرست گروه موسیقی «لیان» هم در بخش پایانی مراسم گفت: محمود جهان از جمله هنرمندانی بود که کنسرت‌ها را در شرایط بسیار سختی برگزار می‌کرد و ای‌کاش با دفن او، زشتی‌های موسیقی از جمله برخی از ممنوعیت‌ها و لغو کنسرت‌ها نیز دفن شود.

پخش قطعه «حُزن» به خوانندگی زنده‌یاد محمود جهان، اجرای زنده قطعه «سرگشته» به خوانندگی حسین کشتکار و اجرای یک ویژه‌ برنامه موسیقایی توسط یک گروه موسیقی، از بخش‌های دیگر مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد محمود جهان بود.

اصغر همت مدیرعامل خانه تئاتر، ابوالفضل صادقی‌نژاد، کامران علیشاهی، کامران همت‌پور، غلامرضا صنعتگر، صفر کشکولی، امید جهان و محسن شریفیان از جمله هنرمندانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

نظر شما