شناسهٔ خبر: 51568 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

دانشگاه علوم پزشکی ایران مجوز پارک علم و فناوری دریافت کرد

وزیر سابق علوم گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران، در برخی از رشته های پزشکی، مرجع است و توانسته است مجوز افتتاح پارک علم و فناوری را دریافت کند.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ دکتر محمد فرهادی در مراسم تکریم و معارفه رئیس سابق و سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران تاریخچه زیبایی دارد، چراکه این دانشگاه، دانشگاه انقلاب است و قبل از انقلاب اسلامی ایران، وجود نداشت.

وی گفت: قبل از انقلاب، مؤسساتی که در حوزه علوم پزشکی وجود داشتند و مستقل کار می کردند و فارغ التحصیلانی داشتند، بعداز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجمیع پیدا کرده و به دانشگاه علوم پزشکی ایران تبدیل شدند.

وزیر سابق علوم خاطرنشان کرد: این دانشگاه از ابتدا هویت خاص خود را داشت و نه تنها در حوزه علوم پزشکی فعالیت داشت، بلکه دانشکده مدیریت آن سرآمد بود و در حوزه علوم پایه خوب عمل کرد و کتابخانه و اسناد ملی نیز در دل این دانشگاه جای دارد که بر ویژگی های ممتاز آن می افزاید.

فرهادی با بیان اینکه این دانشگاه در حال حاضر به رتبه چهارم رسیده است، تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران در برخی رشته های پزشکی مانند، ارتوپدی، چشم پزشکی و جراحی گوش و سروگردن مرجع است و باید مرجعیت خود را حفظ کند.

وی با بیان اینکه این دانشگاه با بخش های غیرپزشکی دانشگاه هایی همچون صنعتی شریف و امیرکبیر در حوزه بیولوژی، بیوتکنولوژی و... همکاری دارد، افرود: دانشگاه علوم پزشکی ایران مجوز افتتاح پارک علم و فناوری را دریافت کرده است که در آینده ای نزدیک آغاز به کار خواهد کرد.

فرهادی اظهار داشت: رئیس قبلی دانشگاه، دکتر حاجی میراسماعیل با سابقه مدیریتی درخشان توانست دانشگاه علوم پزشکی ایران را در طی چهارسال به خوبی اداره کند و با کار تیمی آن را ارتقا دهد.

وی ادامه داد: دکتر ناصری پور، رئیس جدید این دانشگاه نیز دارای سابقه مدیریتی خوبی است و با روحیه جوان گرایی و روشنفکری و قاطعیت خواهند توانست بر بالندگی و پویایی و پیشرفت دانشگاه بیش از پیش بیفزاید.

نظر شما