شناسهٔ خبر: 56539 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

آمار بیکاری در بین دانش آموختگان بیشتر از عموم جامعه است

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور با اشاره به آمار بیکاری جامعه و دانش آموختگان گفت: آمار بیکاری در عموم جامعه ۱۲ درصد اما در بین دانش آموختگان ۲۰ درصد است.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ منصور کبگانیان در حاشیه جلسه  ستاد نقشه جامع علمی کشور در جمع خبرنگاران گفت: موضوع اشتغال دانش آموختگان دانشگاه‌ها را در دستور کار جلسه داشتیم که هم ستاد و هم دستگاه‌های مختلف بر روی این موضوع کار کرده اند.

وی افزود:موضوع بیکاری بحث بسیار مهمی است و حساس تر اینکه آمار بیکاری در عموم جامعه ۱۲ درصد اما در بین دانش آموختگان ۲۰ درصد است که گزارش هایی در جلسه ارایه شد و بررسی اصل موضوع و ارایه سیاست های آن به جلسه بعد موکول شد.

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور با اشاره به  آمایش آموزش عالی گفت:وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد گزارش هایی در این خصوص داده اند اما متاسفانه تاکنون کوچکترین گزارشی از سوی وزارت علوم در این خصوص دریافت نکرده ایم.

وی افزود: بررسی این سند در دستور کار قرار گرفته اما پاسخی از وزارت علوم نداشتیم و امیدواریم این موضوع را جدی بگیرند چرا که ذیل این سند رتبه بندی دانشگاه‌ها را داریم که باید گزارش کلی از وزارت خانه های مربوطه داشته باشیم.

کبگانیان ادامه داد:همچنین در جلسه ستاد گزارشی از رتبه بندی ایران در شاخص نوآوری داده شد که در این خصوص نیز در حال پیشرفت هستیم و به رتبه ۶۵ دنیا رسیدیم و جا دارد که بیشتر ارتقا پیدا کنیم، البته رتبه بندی دانشگاههای کشور در بین دانشگاههای جهان نیز در این جلسه ارایه شد.

نظر شما