شناسهٔ خبر: 58284 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

دومین دوره جایزه ابن‌سینا پژوهی برگزار می شود

دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و گروه مطالعات فلسفه اسلامی و قرون وسطی در پژوهشگاه دانش های بنیادین دومین دوره جایزه ابن‌سینا پژوهی را برگزار می‌کند.

دومین دوره جایزه ابن‌سینا پژوهی برگزار می شود

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و گروه مطالعات فلسفه اسلامی و قرون وسطی در پژوهشگاه دانش های بنیادین دومین دوره جایزه ابن‌سینا پژوهی، ویژه پایان‌نامه‌ها، رساله‌های دانشگاهی، رساله‌های سطح ۳ یا ۴ علوم حوزوی و مقاله های فارسی که در زمینه فلسفه و منطق ابن سینا و به زبان فارسی نگاشته و از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ دفاع و منتشر شده باشد را برگزار می‌کند.

به اطلاع پژوهشگرانی که در حوزه زبان فارسی درباره ابن سینا و آرای او تحقیق می کنند می رساند، پروفسور دیمیتری گوتاس ابن‌ سینا پژوه برجسته و استاد دانشگاه ییل که در سال ۲۰۱۵ برنده جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شده است، جایزه نقدی خود را بهترین پژوهش‌های دانشگاهی یا حوزوی فارسی درباره ابن‌سینا اهدا کرده است.

دبیرخانه این جایزه از مشارکت پژوهشگرانی که  در دیگر کشورها پایان نامه یا مقاله ای به زبان فارسی درباره ابن سینا نگاشته اند نیز استقابل می کند. این جایزه در بهار ۱۳۹۸ به اثر برگزیده اهدا خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند مدارک ذیل را حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷ از طریق رایانشانی ذکر شده در این فراخوان ارسال کنند:

۱: نسخه الکترونیکی (پی دی اف) پایان نامه یا مقاله (هر شخص می تواند تنها یک اثر ارسال کند)

۲ :تصویر مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری یا صورتجلسه دفاع (تایید شده توسط دانشگاه یا مرکز آموزش عالی) (در صورت ارسال پایان نامه)

۳ : فهرست سوابق علمی (CV)

رایانشانی دبیرخانه philosophy.ipm@gamil.com

تلفن دبیرخانه: ۲۲۸۰۳۶۶۹-۰۲۱

اطلاعات بیشتر در: www.bookaward.ir

نظر شما