شناسهٔ خبر: 60028 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

نارضایتی دانشگاه‌ها از ورودی‌های ارشد/ شیوه پذیرش بازنگری می‌شود

معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: دانشگاه‌های برتر کشور از شیوه جذب و کیفیت ورودی‌های کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها ناراضی هستند بر همین اساس کارگروهی تشکیل شده و بهترین راه حل را بررسی می‌کند.

نارضایتی دانشگاه‌ها از ورودی‌های ارشد/ شیوه پذیرش بازنگری می‌شود

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ علی خاکی صدیق در گفتگویی درباره کیفی سازی دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه ها گفت: دانشگاه های خوب و برتر کشور از کیفیت ورودی های کارشناسی ارشد ناراضی هستند و این نارضایتی شدت و ضعف دارد.

وی ادامه داد: یک سری از دانشگاه ها دلیل این موضوع را نحوه انتخاب و کنکور فعلی کارشناسی ارشد عنوان می کنند ولی به نظر من دلایل متعددی نیز در این زمینه وجود دارد که یک عامل آن کنکور است.

معاون آموزشی وزیر علوم یادآور شد: پیشنهادهای مختلفی توسط دانشگاه‌ها ارائه شده و کارگروهی در ذیل معاونت آموزشی وزارت علوم برای بررسی بهترین راه حل تشکیل شده ولی هنوز چیزی مصوب نشده است.

معاون آموزشی وزارت علوم یادآورشد: برخی از دانشگاه ها خواستار پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد به صورت طرح «آ. ت. ت» هستند و اینکه این طرح جایگزین کنکور فعلی شود.

وی درباره مصوبه شورای سنجش آموزش کشور مبنی بر اینکه از این پس پذیرفته شدگان در مقطع کارشناسی ارشد از بین افرادی خواهد بود که هیچ نمره منفی نداشته باشند، گفت: این مصوبه مربوط به چند جلسه قبل شورای سنجش پذیرش دانشجو بوده و امسال نیز اجرایی شده است.

به گزارش مهر،  بر اساس مصوبه جلسه ۹ شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در تاریخ ۶ بهمن ۹۷ در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ حدنصاب نمره علمی (نمره حاصل از میانگین وزنی نمرات خام تراز شده با توجه به ضرایب مربوطه) در هر رشته گرایش و در تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی بزرگتر از صفر است.

به استناد این مصوبه، داوطلبان در کدضریب هایی مجاز به انتخاب رشته شدند که نمره علمی کدضریب مربوطه بزرگتر از صفر باشد.

نظر شما