شناسهٔ خبر: 60046 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان نهایی شد/ تغییر به نفع دانشجویان

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت از نهایی شدن شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان خبر داد و گفت: پس از امضای دو وزیر علوم و بهداشت این شیوه نامه به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان نهایی شد/ تغییر به نفع دانشجویان

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ دکتر سیما سادات لاری در گفتگویی درباره سرنوشت شیوه نامه جدید آیین نامه انضباطی دانشجویان سراسر کشور افزود: در حال حاضر یک آیین نامه انضباطی و یک شیوه نامه انضباطی وجود دارد. آیین نامه انضباطی باید به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد که پروسه طولانی دارد، از همین رو ما در وزارت بهداشت و در وزارت علوم، تا جایی که آیین نامه به ما اجازه می داد یک شیوه نامه جدید تدوین کردیم.

وی افزود: در همین زمینه تغییراتی را در شیوه نامه قبلی ایجاد کردیم و تا حد امکان آن را به روز کردیم. به منظور تدوین بهتر این شیوه نامه در مجلس و کمیسیون آموزش هم حاضر شدیم و مسئولان شورای انضباطی وزارت بهداشت و وزارت علوم جلسات متعددی با یکدیگر داشتند و به توافق کامل رسیدند. نمایندگان مجلس مرتبط با این موضوع هم درباره آن نظر دادند و تا جایی که آیین نامه به ما اجازه می داده، نظرات در شیوه نامه اعمال شده است.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: به تازگی امضای وزیر علوم را در جهت تایید این شیوه نامه اخذ کردیم و اکنون در اختیار وزیر بهداشت است که بلافاصله پس از امضا، شیوه نامه جدید انضباطی به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

وی درباره نظرات دانشجویان درباره اضافه شدن موضوع فضای مجازی به این شیوه نامه، اظهار داشت: برخورد با تخلفات در فضای مجازی پیش از این هم در شیوه نامه به نام «تخلفات رایانه ای» وجود داشت اما در زمان بررسی یک کلمه به عنوان فضای مجازی اضافه شد و همین مسئله موجب حساسیت دانشجویان شد که در تغییرات جدید فضای مجازی وجود ندارد.

لاری اظهار داشت: این شیوه نامه تغییرات خوبی را نسبت به گذشته دارد که یکی از مهمترین تفاوت های آن نسبت به گذشته، بحث امحای رای ها است. پیش از این ۶ ماه بعد از فارغ التحصیلی رای ها امحاء می شد اکنون خود به خود برخی از رای ها به دلیل ماهیت شان امحاء می شوند.

وی تاکید کرد: این شیوه نامه به نفع دانشجو تغییر کرده و در جهتی حرکت کرده است که حق دانشجویان ضایع نشود.

نظر شما