شناسهٔ خبر: 61185 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

واکنش طهرانچی به مصوبه منع تحصیل ۱۳۴ دانشجو

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر منع ادامه تحصیل ۱۳۴ دانشجوی پزشکی و بازگشت آن ها به حالت قبل واکنش نشان داد.

واکنش طهرانچی به مصوبه منع تحصیل ۱۳۴ دانشجو

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ محمد مهدی طهرانچی در گفتگویی در واکنش به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر اینکه ۱۳۴ دانشجویی که از رشته دامپزشکی به پزشکی تغییر رشته داده بودند، از ادامه تحصیل در رشته پزشکی منع شدند و بنابر این مصوبه باید به حالت اول بازگردند، گفت: این مصوبه هنوز به دانشگاه آزاد ابلاغ نشده اما به هر حال شورای سنجش و پذیرش دانشجو در این خصوص تصمیمی گرفته و ما منتظر هستیم این مصوبه همراه با جزئیات آن به دانشگاه ابلاغ شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد در شورای سنجش و پذیرش دانشجو، عضو ناظر است و حق رأی ندارد، درباره احتمال اعتراض به این مصوبه، افزود: توصیه دانشگاه آزاد همیشه و همواره این بوده است که قانون در هر شرایطی رعایت شود و ما خودمان را در اجرای قانون در صف اول می‌دانیم.

وی افزود: قبل از مدیریت بنده این ۱۳۴ نفر به رشته پزشکی منتقل شده بودند و اگر در زمان اجرای مصوبه شورا، اعتراضی داشته باشند، خودشان می‌توانند به دیوان عدالت اداری بروند و شکایت خود را طرح کنند اما دانشگاه آزاد اسلامی مجری و مطیع قانون است.

طهرانچی در ادامه به ارسال نامه‌ای از سوی دانشگاه آزاد در خصوص این ۱۳۴ نفر اشاره کرد و گفت: ما در خصوص مصوبه‌ای که در مدیریت قبلی دانشگاه داشت، بحث‌های فنی داشتیم و نامه‌ای را در این باره ارسال کردیم آما آقایان اصلاً توجهی نکردند؛ منتها مسیری که پیش از مصوبه شورا از سوی دانشگاه آزاد طی شد را نمی‌خواهم باز کنم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: ما در این خصوص، مسأله‌ای را طرح کردیم که آیا این موضوع باید در شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورد بررسی قرار گیرد یا در شورای دیگر (شورای عالی انقلاب فرهنگی) و ما در این باره یک استدلال قانونی هم داشتیم.

نظر شما