شناسهٔ خبر: 62249 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

۱۰ درصد متقاضیان تسهیلات کرونایی از فعالان حوزه نشر هستند

افسر موم‌وندی، با اعلام ثبت ۳۴۷۵ تقاضا از سوی فعالان حوزه چاپ، نشر، کتاب و کتابفروشی در سامانه کارا، از صدرنشینی استان تهران با ۷۱۷ رکورد تقاضا خبر داد.

10 درصد متقاضیان تسهیلات کرونایی از فعالان حوزه نشر هستند

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایبنا؛ افسر موم‌وندی، نماینده معاون توسعه‌ و مدیریت منابع در امور اقتصاد فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگوییدرباره آمار مشاغل حوزه نشر، ثبت‌شده در «سامانه کارا» بیان کرد: از مجموع ۳۳ هزار و ۹۲۴ رکورد ثبت‌شده، ۳۴۷۵ رکورد برابر با ۱۰ درصد با عنوان کسب‌ و کارهای حوزه چاپ، نشر، کتاب و کتابفروشی هستند.
    
وی با اشاره به جزئیات آمار کسب‌وکارهای حوزه چاپ و نشر افزود: ۵۹۳ چاپخانه و واحدهای وابسته، ۱۱۳۸ واحد انتشاراتی و ۴۱۰ کتاب‌فروشی، برای دریافت تسهیلات کرونایی در سامانه کارا به ثبت اطلاعات خود اقدام کرده‌اند.     
 
موم‌وندی با اشاره به ثبت‌ تقاضای فعالان حوزه نشر استان تهران در سامانه کارا ادامه داد: استان تهران با ۷۱۷ رکورد ثبت تقاضای دریافت تسهیلات کرونایی ویژه مشاغل حوزه نشر در صدر استان‌های  کشور  قرار دارد. در استان تهران این آمار شامل ۵۸۵ بنگاه انتشاراتی، ۹۱ کتابفروشی، ۳۶ چاپخانه، ۳ ناشر ـ کتابفروش، ۱ فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی و کتاب و ۱ کافه کتاب است.         
 
به گفته وی، استان خراسان جنوبی با ۲ ثبت‌نام، شامل ۱ بنگاه نشر و ۱ بنگاه چاپ، کمترین میزان ثبت تقاضا را داشته‌است.    
 
نماینده معاون توسعه‌ و مدیریت منابع در امور اقتصاد فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ثبت تقاضای دریافت تسهیلات در سامانه کارا همچنان ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این سامانه به ثبت تقاضا اقدام کنند.

نظر شما