شناسهٔ خبر: 62430 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

زندگی «آندری تارکوفسکی» سریال تلویزیونی می‌شود

در حالی که سریال زندگی آندری تارکوفسکی به کارگردانی کیریل سربرنیکوف ساخته می‌شود، مستندی از زندگی سرجیو لئونه نیز در دست ساخت است.

زندگی «آندری تارکوفسکی» سریال تلویزیونی می‌شود

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛  زندگی آندری تارکوفسکی کارگردان نامدار و فقید روسی در قالب یک سریال ساخته می‌شود. این پروژه که قرار است به کارگردانی کیریل سربرنیکوف ساخته شود در بازار مجازی فیلم کن عرضه خواهد شد.

به تازگی اعلام شد زندگی آندری تارکوفسکی فیلمساز برجسته روس در قالب یک مینی‌سریال توسط یک کمپانی واقع در مسکو با عنوان «هایپ فیلم» ساخته خواهد شد.

کارنامه فیلمسازی تارکوفسکی که سال ۱۹۸۶ از دنیا رفت شامل هفت فیلم بلند است که از آنها به عنوان شاهکار یاد می‌شود و شامل «کودکی ایوان»، «آندری روبلوف»، «سولاریس»، «آینه»، «استاکر»، «نوستالژی» و «ایثار» می‌شود.

این در حالی است که مستندی از زندگی سرجیو لئونه کارگردان ایتالیایی سازنده فیلم‌های وسترن نیز در دست ساخت است. این فیلم به علاقه‌مندان تصویری از پشت پرده ساخت فیلم‌هایی چون «یک مشت دلار»، «به خاطر چند دلار بیشتر» و «خوب، بد و زشت» که از آنها به عنوان سه‌گانه دلاری یاد می‌شود و نیز فیلم چهار ساعته «روزی روزگاری در آمریکا» که آخرین فیلم لئونه پیش از مرگش در سال ۱۹۸۹ بود، ارایه می‌کند.

نویسنده و کارگردان این فیلم مستند فرانچسکو زیپِل خواهد بود که سازنده فیلم «آقای فلینی شگفت‌انگیز» هم بوده است. این فیلم در جشنواره فیلم ونیز نمایش داده شد و جایزه روبان نقره‌ای برای بهترین مستند سال را دریافت کرد.

به تازگی نمایشگاهی از آثار لئونه در پاریس و در رم برگزار شد که با موفقیت زیادی همراه بود.

سینه‌تکا که سازنده فیلم لئونه است گروه ویژه‌ای را برای یافتن عناصر مرتبط با سرجیو لئونه برای ارایه در فیلم به کار گمارده است.

نظر شما