اساتید

کل اخبار:151

 • دانشگاه ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۱:۰۲

  نگاهی به مقاله « تالیف: صداهای پنهان دانشجویان تحصیلات تکمیلی...»؛

  سوءاستفادۀ استادان راهنما از اقتدارِ دانشگاهی

  ما با نوعی «بی‌عدالتیِ ساختاری» روبروایم که در آن به جای استحقاق افراد، روابط قدرت تعیین‌کننده‌ مناسبات بین استاد و دانشجوست. کافی‌ست اعضای هیئت علمی به مرتبه‌ای برسند اعتبار کارهای دانشجویان به آنان نیز می‌رسد، حتا اگر برای آن رنجی نبرده باشند. ساختارهای دانشگاهی، رویه‌ها و قواعد، به این بی‌عدالتی دامن می‌زنند.

 • ۱۳۹۶-۱۰-۱۸ ۱۵:۴۰

  راه اندازی شبکه نخبگان اساتید در پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد

  معاون پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: شبکه نخبگان اساتید در آینده نزدیک در پژوهشگاه مرکزی این دانشگاه راه اندازی می شود.

 • ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۴:۰۹

  فرصت مطالعاتی صنعتی به اساتید دانشگاهی اختصاص یافت

  معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت از اعلام نیاز ۱۳۰ مورد فرصت مطالعاتی صنعتی و دوره پسادکتری صنعتی ویژه اساتید دانشگاهی به وزارت علوم خبر داد.

 • ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۱۲:۴۰

  رایزنی وزارت علوم با ریاست جمهوری برای افزایش حقوق اساتید

  معاون اداری مالی وزارت علوم با اشاره به جلسه سرپرست وزارت علوم با معاون اول رئیس جمهور گفت: در این جلسه در خصوص افزایش بودجه حقوق اعضای هیات علمی رایزنی خواهد شد.

 • ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۱۴:۵۷

  نکات حقوقی یک استاد به بهانه اخراج استادی دیگر

  دکتر گرجی استاد حقوق دانشگاه شهید بهشتی در یادداشتی به بهانه اخراج علی اردستانی در هفته های اخیر نکات حقوقی را متذکر شد.

 • ۱۳۹۶-۰۶-۲۰ ۱۵:۳۰

  استادان نظریه پرداز دانشگاه علامه شناسایی می شوند

  رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: درحال شناسایی اساتید دارای نظریه در دانشگاه هستیم تا بتوانیم از نظریات این افراد استفاده کنیم.

 • ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۰:۴۰

  دانشگاه ها حقوق برخی از اساتید پیمانی را قطع کردند

  برخی از دانشگاه ها حقوق اعضای هیات علمی را که از سال ۸۸ به عضویت پیمانی دانشگاه ها در آمده بودند را قطع کرده و یا قرارداد آنها را تمدید نکردند.

 • ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۰:۴۰

  سهم یارانه خرید کتاب طلاب و اساتید حوزه مشخص شد

  در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مبلغ ۸۱ میلیارد ریال اعتبار خرید کتاب برای دانشجویان، طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه و هیئت علمی دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده است.

 • عباس کاظمی ۱۳۹۵/۰۹/۱۵

  صورت‌بندی‌های جدید در دانشگاه ایرانی در گفت‌وگو با عباس کاظمی؛

  دانشگاه ترک برداشته است

  نظام آموزش و پرورش و مدارس ما افراد را برای ورود به دانشگاه آماده کرده و نه برای ورود به بازار کار. به همین خاطر است که گفتیم تا دو دهه قبل ادامه تحصیل به مثابه نردبان بود و حالا ادامه تحصیل به معنای بقا و دوام آوردن و زنده بودن است. عاقلانه‌ترین راهی که برای حفظ هویت برای جوانان ما باقی مانده، ماندن در دانشگاه است تا راهی برای مهاجرت یا بازار کار برای‌شان پیدا شود اما همین فرهنگ انتظار خود می‌تواند زمینه ایدئولوژهای‌ جدید اعتراض در دانشگاه شود.

 • پایان نامه ۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۰:۵۶

  آسیب‌شناسی عملکرد اساتید در زمینه‌ی پایان‌نامه؛

  زیر پوست دانشگاه

  چند سالی است که موضوع خرید و فروش پایان‌نامه به عنوان یک آسیب جدی در مقاطع تحصیلات تکمیلی مطرح شده است. دو پرسش اساسی در اینجا مطرح است: نخست اینکه چرا برخی پایان‌نامه می‌خرند؟ دوم اینکه چرا برخی پایان‌نامه می‌فروشند؟ در خصوص پرسش اول باید گفت گرچه پایان‌نامه ابزار مهمی است که دانشجو از طریق آن می‌تواند به رشد علمی دست یابد اما افزایش سرسام ‌آور پذیرش دانشجو در این مقاطع باعث شده است تا بسیاری از دانشجویان در حد و اندازه‌ی تحصیلات تکمیلی نباشند و، در نتیجه، سواد یا انگیزه‌ی نوشتن پایان‌نامه را نداشته باشند. پاسخ پرسش دوم نیز به نوعی به همین نکته بازمی‌گردد. افزایش پذیرش دانشجو و نبود بازار کار باعث شده است تا برخی از فارغ‌التحصیلان به پایان‌نامه‌نویسی برای دانشجویان روی آورند.

 • ۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۲:۲۰

  اساتید دانشگاه خوارزمی به رئیس جمهور نامه نوشتند

  اساتید دانشگاه خوارزمی در نامه ای اعتراض خود به تفکیک دو سایت تهران و کرج این دانشگاه را اعلام کردند.

 • قانعی راد ۱۳۹۵/۰۷/۲۸

  نگاه انتقادی محمد امین قانعی‌راد به وضعیت نشر علوم انسانی؛

  نویسنده باشم یا استاد محترم دانشگاه!

  اگر دوگانه دولت و مردم را در نظر بگیریم، کتابی که نوشته می‌شود یا باید به نیازهای بخش دولت پاسخ دهد یا به نیازهای مردم. پیش‌تر گفتم که نویسندگان به دلیل هویت مقاومتی که دارند فاقد دیالوگ با دولت- به مفهوم کلی آن- شده‌اند یعنی تعامل آنها با مسائل دولت بسیار ناچیز است. از سوی دیگر، برخی از دانشگاهیان و پژوهشگران دور و بر دولت هستند و هر کاری او بخواهد در ازای دریافت پول انجام می‌دهند. برای آنها مهم نیست مساله‌ای که دولت مطرح کرده درست است یا غلط زیرا فقط به عنوان یک بازار به آن نگاه می‌کنند. به عبارت دیگر، در این شرایط یک بازار پژوهشی فاسد نیز رواج پیدا کرده است.

 • ۱۳۹۵-۰۷-۱۴ ۱۷:۲۰

  دانشجویان و اساتید مجرد برای ازدواج به هم معرفی می‌شوند

  معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی از اجرای نسخه دانشگاهی همسان گزینی تحت عنوان طرح «هدا» خبر داد.

 • مقالات دورهمی ۱۳۹۵-۰۶-۰۷ ۰۹:۱۵

  بررسی تحلیلی فهرست پرتولیدترین محققان و مقاله‌نویسان علوم انسانی کشور؛

  مقالات دورهمی!

  با جست‌وجوی اسامی چند تن از پرکارترین این اساتید در پایگاه نورمگز و استخراج مقاله‌های آن‌ها، دست به شمارش کل مقاله‌های آن‌ها زدیم و مقالاتی را که به‌تنهایی نوشته بودند معین کردیم. نتیجه قابل تأمل و البته تعجب‌برانگیز بود.اکبریان از ۱۲۸ مقاله، تنها ۳۴ مقاله را به‌تنهایی به نگارش درآورده است. محمدعلی بشارت از ۱۳۳ مورد مقاله ۳۶ مورد را به‌تنهایی پژوهش کرده است. عادل آذر ۱۱ مقاله از ۲۰۳ مقاله را خود نوشته و در نهایت مقاله‌های تک‌نوشت علی دلاور از ۱۶۹ مقاله به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسد.

 • ۱۳۹۵-۰۶-۰۶ ۱۵:۲۰

  اساتید کم تجربه از سامانه مدرسین دانشگاه جامع حذف شده اند

  سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه اساتید کم تجربه از سامانه مدرسین این دانشگاه حذف شده اند، افزود: پیشتر برخی مدرسان مهارتی ندیده بودند که بتوانند خود دوره های مهارتی برگزار کنند.

 • ۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۰:۰۹

  شناسایی اساتید مسلط به زبان غیر فارسی در دانشگاه آزاد

  با صدور بخشنامه ای اساتید و اعضای هیات علمی مسلط به زبان غیر فارسی در دانشگاه آزاد برای فعالیت در حوزه های بین المللی شناسایی می شوند.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۲۸ ۱۸:۰۰

  دهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج کشور برگزار می‌شود

  دبیر دهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور گفت: این همایش چهارم تا هفتم مرداد ماه در شهر مقدس مشهد برگزار می‌شود.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۰۰

  اعطای کمک هزینه سفر به اساتید علوم شناختی

  ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی برای ارتقاء سطح علمی آموزشی-پژوهشی به اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سالانه کمک هزینه سفر اعطا می کند.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۳:۰۰

  ثبت تقاضای تبدیل وضعیت اساتید دانشگاه آزاد از طریق معاونت آموزشی

  سرپرست مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد گفت: متقاضیان تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی صرفا از طریق سامانه معاونت آموزشی این دانشگاه اقدام کنند.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۳:۲۰

  کارگاه دانش افزایی اساتید دانشگاه هنر برگزار می شود

  اولین دوره کارگاه دانش افزایی سال ۹۵ دانشگاه هنر با محوریت روش و فنون تدریس ویژه اعضای هیات علمی این دانشگاه برگزار می شود.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۸:۴۰

  اجرای طرح اساتید مشاوره و فرهنگی در دانشگاه قم

  معاون فرهنگی دانشگاه قم گفت: درحال برنامه ریزی برای اجرای طرح اساتید مشاوره و فرهنگی برای ارائه خدمات بهتر به دانشجویان هستیم.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۱:۲۰

  کارگاه دانش افزایی اساتید دانشگاه علامه برگزار می شود

  دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علامه طباطبایی ۲ کارگاه دانش افزایی ویژه اساتید دانشگاه را نیمه اول شهریورماه برگزار می کند.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۰۸ ۱۰:۴۰

  دانشگاه تربیت مدرس میزبان اساتید یک دانشگاه آلمانی

  مدرسه تابستانی اقتصاد سیاسی مدیریت منابع طبیعی و توسعه پایدار، شهریورماه با حضور اساتیدی از دانشگاه های ایران و آلمان به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۲۹ ۱۵:۰۰

  آیین نامه اساتید بورسیه دانشگاه آزاد ابلاغ شد

  آیین نامه مربوط به اعضای هیات علمی شاغل به تحصیل در دوره دکتری دانشگاه آزاد که قرار است به صورت بورسیه تحصیل کنند به واحدهای این دانشگاه ابلاغ شد.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۰:۴۰

  فعالیت اساتید ویژه مشاوره به دانشجویان در دانشگاه اصفهان

  معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: در این دانشگاه در هر گروه آموزشی یک استاد مشاوره برای ارائه خدمات مشاوره ای به دانشجویان وجود دارد.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۴:۴۰

  جزئیات آماری اساتید دانشگاه آزاد/ سهم اساتید حق التدریس

  تعداد ۶۸ هزار و ۳۰۳ استاد با دانشگاه آزاد همکاری می کنند که از این تعداد تنها ۳۲ هزار و ۴۵۳ عضو هیات علمی دانشگاه هستند و مابقی را اساتید حق التدریس تشکیل می دهند.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۱۴:۰۲

  ثبت نام نقل و انتقال اساتید دانشگاه آزاد تا ۲۰ خرداد ادامه دارد

  مهلت ثبت نام برای نقل و انتقال اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد از یکم خردادماه آغاز شده و تا ۲۰ خردادماه در سامانه معاونت آموزشی این دانشگاه ادامه دارد.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۳:۴۰

  دانشگاهیان مجلس دهم را بشناسید/سهم علوم انسانی درمدرک مجلسی‌ها

  دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هشتم خردادماه کار خود را با نمایندگان جدید آغاز می کند در میان این منتخبان چهره هایی از حوزه و دانشگاه نیز حضور دارند.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۰۳ ۱۷:۲۰

  اعطای تسهیلات پژوهشی ۳۰ تا۵۰ میلیون تومانی به اساتید دانشگاه آزاد

  معاون پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: سقف پرداخت تسهیلات پژوهشی به اعضای هیات علمی این دانشگاه ۳۰ میلیون تومان است که این رقم برای فعالیت های ویژه تا ۵۰ میلیون تومان افزایش می یابد.

 • ۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۵:۴۰

  اساتید دانشگاه به تدوین برنامه راهبردی ملزم شدند

  مدیرکل پژوهشی وزارت علوم گفت: وزارت علوم درحال تدوین الگوی الزام اساتید به تدوین برنامه راهبردی است و این الگو تا تیرماه نهایی خواهد شد.