شناسهٔ خبر: 26934 - سرویس دیگر رسانه ها

«همین امشب» محمد چرمشیر از راه رسید

کتاب «همین امشب» نوشته محمد چرمشیر از سوی نشر نیلا منتشر شد. این کتاب حاوی دو نمایشنامه با عناوین «همین امشب» و «خواب آهسته‌ی مرگ» است.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایبنا؛ کتاب «همین امشب» شامل دو نمایشنامه با نام‌های «همین امشب» و «خواب آهسته‌ی مرگ» است که نگارش نمایشنامه نخست در سال ۱۳۸۷ به پایان رسیده و چرمشیر نگارش «خواب آهسته مرگ» را نیز در سال ۱۳۸۴ به پایان برده است.

نمایشنامه «همین امشب» توسط یک گروه تئاتری در تبریز با کارگردانی یعقوب صدیق جمالی در بیست و ششمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی به روی صحنه رفت. این اثر تاکنون اجرای دیگری نداشته است.

نمایشنامه «خواب آهسته مرگ» اقتباسی از رمان «دکتر جکیل و آقای هاید» نوشته رابرت لوییس استیونسن است. گروه تئاتری لیو این نمایشنامه را در سال ۱۳۸۵ با کارگردانی حسن معجونی در تالار مولوی به روی صحنه برد.«همین امشب» محمد چرمشیر با شمارگان دو هزار و ۲۰۰ نسخه، ۹۶ صفحه و بهای هفت هزار تومان از سوی نشر نیلا روانه کتابفروشی‌ها شد. طراح جلد این کتاب ژیلا اسماعیلیان است. فایل pdf صفحات نخستین این کتاب در این نشانی در دسترس است.


درباره نویسنده
محمد چرمشیر، متولد ۱۳۳۹ در تهران، دانش آموخته رشته ادبیات نمایش از دانشگاه تهران است. چرمشیر یکی از پرکارترین نمایشنامه نویسان معاصر ایران به شمار می‌رود، چرا که تاکنون بیش از ۱۰۰ نمایشنامه نوشته که از این میان ۵۶ عنوان آن منتشر شده‌اند. همچنین برخی نمایشنامه‌های این نویسنده نیز به زبان‌های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی ترجمه و در کشورهای آلمان، انگلستان، فرانسه، ایتالیا و آمریکا، اجرا شده‌اند.

«رقص مادیان‌ها»، «مضحکه نامه دن‌کیشوت لامانچایی»، «شیش و بش»، «گذر پرنده‌ای از کتاب آفتاب»، «چشم‌های بسته از خواب» و «داستان دور و دراز و فراموش نشدني و سراسر پند و اندرز سفر سلطان ابن سلطان و خاقان ابن خاقان به ديار فرنگ به روايت مرد مشکوک» نام شماری از دیگر نمایشنامه‌های منتشر شده چرمشیر است. برای مطالعه فایل pdf صفحات نخستین این نمایشنامه‌ها، روی عناوین آنها کلیک کنید.