شناسهٔ خبر: 63040 - سرویس دیگر رسانه ها

خاطرات «عمرو موسی» در ایران ترجمه و منتشر شد

کتاب خاطرات «عمرو موسی» چهره سرشناس دیپلماتیک جهان عرب، به زبان فارسی منتشر شد.

خاطرات «عمرو موسی» در ایران ترجمه و منتشر شد

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ عمرو موسی، وزیر خارجه پیشین مصر و دبیرکل سابق اتحادیه عرب در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ بود. او که در ایران دیپلماتی شناخته شده است، به گواهی بسیاری از صاحب‌نظران، دیپلماتی کارکشته و سیاستمداری حاذق بوده و در طول چند دهه در دیپلماسی مصر و جهان حضور مؤثر داشته است. به همین دلیل وقتی کتاب حاضر را منتشر کرد، بلافاصله به کتابی پرفروش تبدیل شد؛ چراکه کلام درج شده در این کتاب به قلم کسی است که خود در ماجراهای بازگو شده تنها ناظر نبوده، بلکه در آن نقش ایفا کرده است.

حال برگردان فارسی این مجموعه خاطرات، به قلم خالد ابوبکر و با ترجمه سمیه رعیت، مترجم و روزنامه‌نگار سیاست خارجی، توسط انتشارات آرادمان و با اطلاع شخص عمرو موسی، منتشر شده است.

در این کتاب، عمرو موسی علاوه بر بیان زندگی شخصی خویش، تحولات مصر و نقش این کشور را در تحولات منطقه و کشورهای جهان، به زبانی روشن و بیانی گیرا بازگو کرده است. او همچنین از نقش و تجربیات خود در سیاستگذاری‌های داخلی و خارجی سخن به میان آورده که برای علاقه‌مندان به امور سیاسی و تحولات دیپلماتیک چند دهه گذشته منطقه و جهان، قابل تأمل بسیار است. ناگفته نماند که فرازهایی از اظهارات عمرو موسی در این کتاب، در کشور مصر، موافق و مخالفانی داشته است.

خاطرات عمرو موسی در ۴۱۰ صفحه، به‌بهای ۸۰ هزار تومان، با طرح جلدی از معصومه میرزایی، توسط انتشارات آرادمان به بازار نشر ایران عرضه شده است.

نسخه‌هایی از این کتاب نیز به دفتر حافظ منافع مصر در تهران تحویل داده شده است، تا به‌دست عمرو موسی برسد.