دانشجو

کل اخبار:1256

 • ۱۳۹۴-۱۲-۱۲ ۱۱:۰۰

  رشد ۲۰ درصدی ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه اصفهان

  رئیس دانشگاه اصفهان گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو در این دانشگاه در سال ۹۵ به طور میانگین ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد خواهد داشت.

 • ۱۳۹۴-۱۲-۱۱ ۱۱:۳۰

  غیبت ایران در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر در شاخص نسبت دانشجو به استاد

  رییس بخش علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز با بیان این‌که کشورهای عربستان، مصر و پاکستان در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر در شاخص نسبت استاد به دانشجو قرار گرفته‌اند، گفت: نام ایران با نسبت استاد به دانشجو در وزارت علوم ۳۲ و در دانشگاه آزاد ۵۳ در این فهرست مشاهده نمی‌شود.

 • ۱۳۹۴-۱۲-۱۰ ۱۰:۱۵

  فردا شکایات دانشگاهیان بررسی می شود/ مسایل دانشجویی در صدر شکایات

  معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم از تشکیل سومین هیات عالی تجدید نظر خبر داد و گفت: این جلسه فردا سه شنبه ۱۱ اسفند برگزار می شود.

 • هابرماس ۱۳۹۴-۱۱-۲۵ ۰۹:۰۴

  یورگن هابرماس (۱)؛

  رسالت دانشگاه در جامعه‌ی مدرن

  گسترش دانش در دانشگاه‌ها بر کنش تفاهمی و ترابطی نیز تأثیر می‌گذارد، مع‌ذلک نکته‌ی درخور تأمل این است که هرگاه یک دانشگاه بر اساس استدلال‌های منطقی یا مطابق با اصول عقلانیت به‌مثابه یک کارخانه سازمان‌دهی شود، در آن صورت بدون آنکه خود واقف باشد به طور غیرمستقیم بر روند «درک خود» فرهنگی و هنجارهای عوامل اجتماعی تأثیر خواهد گذارد.

 • ۱۳۹۴-۱۱-۲۴ ۱۹:۱۵

  ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه علامه ثابت ماند

  رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: ظرفیت پذیرش دانشجوی این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی سال آینده نسبت به سال ۹۴ تغییری نخواهد داشت.

 • ۱۳۹۴-۱۱-۲۰ ۱۷:۴۵

  دانشکده چاپ و نشر دانشجو می‌پذیرد/ امروز آخرین مهلت ثبت‌نام

  مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر، واحد ۵ تهران (مرکز تخصصی چاپ و نشر و گرافیک) در ترم جدید (نیمسال دوم تحصیلی ۹۵-۹۴) در دو مقطع کاردانی و کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجو کرده است.

 • ۱۳۹۴-۱۱-۱۹ ۱۶:۳۰

  نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی دوره های مشترک داخل و خارج

  اداره کل امور دانش آموختگان شرایط ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی صادره ناشی از برگزاری دوره‏‌های مشترک دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور را تشریح کرد.

 • دانشگاه ۱۳۹۴-۱۱-۱۸ ۰۸:۴۸

  نگاهی به سیاست‌های اجرایی فعلی دستگاه‎های آموزش عالی (۳)؛

  علم مدرن به هر قیمتی؟

  در دانشگاه‎های کشورهای غربی هیچ‌کسی مستقیماً برای اساتید در زمینه‎های پژوهش-آموزشی تصمیم‎گیری نمی‎کند، درصورتی‌که در ایران این‌چنین نمی‎باشد، حتی برای جزئی‎ترین موارد نیز برای اساتید تصمیم‎گیری می‎شود و فقط این اساتید هستند که هیچ تصمیم‎گیریی انجام نمی‎دهند به‌جز در مورد «نمره» که آن هم همراه ملاحظاتی است و در صورت تمایل مسئولین دانشگاه به‌راحتی قابلیت سلب‎ ید از استاد وجود دارد.

 • ۱۳۹۴-۱۱-۱۲ ۱۸:۰۰

  ثبت نام بیش از ۵ هزار نفر از دانشجویان در جشنواره دانشجوی نمونه

  معاون دانشجویان داخل وزارت علوم با بیان اینکه بیش از ۵ هزار نفر از دانشجویان در جشنواره دانشجویان نمونه ثبت نام کرده اند گفت: ۱۸ بهمن، آخرین فرصت ثبت نام است و دیگر تمدید نمی شود.

 • ۱۳۹۴-۱۱-۱۱ ۱۷:۱۵

  ۱۲هزار نفر در کنکور دکتری آزاد قبول می شوند

  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد با بیان اینکه ۱۰۳ هزار و ۹۶۷ نفر در آزمون دکتری تخصصی سال ۹۵ دانشگاه آزاد ثبت‌نام کردند، گفت: ظرفیت پذیرش در این دوره حداقل ۱۲ هزار نفر است.

 • ۱۳۹۴-۱۱-۱۱ ۱۲:۳۰

  جمعیت دانشجویی کشور پنج برابر بیشتر از میانگین جهانی

  معاون آموزشی وزارت علوم جمعیت دانشجویی را پنج برابر بیشتر از میانگین رشد جهانی دانست و گفت: اگرچه بسیاری از مراکز دانشگاهی به دنبال دوره‌های دکترا و فوق لیسانس هستند اما تلاش‌هایی که انجام می‌دهند بدون توجه به نیاز بازار است.

 • ۱۳۹۴-۱۱-۰۵ ۱۱:۴۵

  برنامه دانشگاه آزاد برای رسیدن نسبت یک به ۲۷ استاد به دانشجو

  رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به نسبت استاد به دانشجو در این دانشگاه، گفت: در حال حاضر نسبت استاد به دانشجو در کل کشور یک به ۶۹ و در دانشگاه آزاد اسلامی یک به ۴۸ است، و از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی رسیدن به نسبت یک به ۲۷ است.

 • ۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۲:۱۵

  توافق دانشگاه های تهران و فنلاند برای تبادل دانشجو

  دانشگاه های 'تهران' و آلاتو فنلاند' برای تبادل دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در قالب تورهای کوتاه مدت دانشجویی و دوره های مشترک تحصیلات تکمیلی بایکدیگر توافق کردند.

 • ۱۳۹۴-۱۰-۲۳ ۱۷:۳۰

  اختیارات بورس به دانشگاهها واگذار شد/ حل مشکل جایابی بورسیه‌ها

  رئیس سازمان امور دانشجویان جزئیات واگذاری اختیارات بورسیه‌ها به دانشگاه‌ها را تشریح کرد و گفت: با این روش جدید مشکل جایابی دانشجویان بورسیه خارج حل می شود.

 • ۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۱۲:۰۰

  ترکیب شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی تعیین

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) ترکیب شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها را تعیین کردند.

 • ۱۳۹۴-۰۹-۲۵ ۱۵:۱۵

  یحیی یثربی: نمی‌خواهیم دانشجو خود، یک پژوهشگر باشد

  یحیی یثربی گفت: ما نمی‌خواهیم که دانشجو، خود، یک پژوهشگر باشد و در جستجوی علم بر بیاید. می‌خواهیم حرف و نظریه دانشمندان را به او القا کنیم.

 • ۱۳۹۴-۰۹-۲۵ ۱۴:۱۵

  روزنامه الکترونیکی «۵۷ آنلاین» رونمایی شد

  روزنامه الکترونیکی «۵۷ آنلاین» رونمایی شد، این روزنامه محصول اخیر قرارگاه شهید باقری سازمان بسیج دانشجویی است که با هدف جریان سازی در دانشگاه‌ها توسط مرکز رسانه‌ای ۵۷ برای انتشار در فضای مجازی تهیه می‌شود.

 • ۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۱۴:۱۵

  ایجاد فرصت های مطالعاتی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد

  ایجاد هماهنگی در خصوص فرصت های مطالعاتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی، سیاست گذاری اعتبار بخشی مدارک دانشگاه آزاد اسلامی در کشورهای هدف و پشتیبانی واحدهای دانشگاهی به جهت توسعه ارتباطات علمی و پژوهشی بین المللی،در چهارمین جلسه شورای بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب اعضا رسید.

 • ۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۱۳:۴۵

  ثبت نام حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان آغاز شد

  ثبت نام دانشجویان، دانش آموختگان و اساتید دانشگاه‌ها در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان آغاز شد.

 • ۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۶:۰۰

  دانشجویان دانشگاه آزاد نگران مدرکشان نباشند

  وزیر علوم گفت: موضوع رشته های بدون مجوز دانشگاه آزاد در شورای گسترش در حال بررسی است و دانشجویان نگران مدرکشان نباشند.

 • ۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۰۹:۱۵

  قفل اینترنت دانشگاه‌ها باز نشد

  بیش از ۲۵۰۰ نقطه دانشگاهی قرار بود تا سال ۹۳ به شبکه علمی کشور متصل شود اما وضعیت اجرای این طرح با ۲۱ سال سابقه، بین دو وزارتخانه علوم و ارتباطات، نامعلوم و مشکل اینترنت دانشگاه‌ها همچنان پابرجاست.

 • ۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۰:۳۰

  ملزومات آزاداندیشی در جامعه دانشجویی

  دانشجویان ما باید بدانند که در محیط کشور خود یک وظیفه دارند و نسبت به وضعیت غرب نیز وظیفه ای دیگر که آن هم روشنگری است. یک دانشجو باید بداند چرا غرب در برابر آدم کُشی و مسائل و بحران های دنیا بی تفاوت است.

 • ۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۹:۱۵

  وزارت علوم ظرفیت دانشجو را در ۶ موسسه آموزش عالی صفر کرد

  رئیس اتحادیه دانشگاه های غیرانتفاعی گفت: در سال تحصیلی جاری ظرفیت دانشجو برای حدود ۶ موسسه و مرکز غیرانتفاعی به دلایل تخلفاتی که داشتند توسط وزارت علوم صفر اعلام شد.

 • فارغ التحصیلی ۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۳۹

  آسیب­ شناسی عملکرد اساتید در زمینه­‌ی پایان­‌نامه؛

  زیر پوست دانشگاه

  در فیلم «جویندگان طلا»، ساخته ‌ی چارلی چاپلین، یکی از شخصیت ‌های فیلم که گرسنه است شخصیت دیگر را به شکل مرغ می ‌بیند و می ‌خواهد آن را به چنگ آورد. بر همین قیاس می ‌توان گفت که برخی از اساتید، دانشجو را به شکل کیسه ‌ی پول می ‌بینند که باید به نحوی آن را به دست آورند. این اساتید دانشجو را شکاری در نظر می ‌گیرند که باید به دامش اندازند.

 • ۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۴:۴۵

  آمار دانشجویان و فارغ التحصیلان افغانستانی دانشگاه‌های ایران

  مدیر کل امور دانشجویان غیرایرانی اعلام کرد: تعداد ۱۷ هزار دانشجوی افغانستانی در دانشگاه های ایران مشغول به تحصیل بوده و تعداد ۹هزار۷۰۰ نفر نیز طی ۱۰ سال گذشته فارغ التحصیل شده اند.

 • ۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۹:۴۵

  ارایه تسهیلات کمک هزینه شهریه دانشجویی توسط بانک ملت

  وزارت علوم و بانک ملت در خصوص ارتقای سطح همکاری متقابل تفاهم نامه ای را امضاء کردند.اعطای تسهیلات بابت کمک هزینه شهریه دانشجویی به دانشجویان معرفی شده از سوی وزارت علوم از مفاددیگر این تفاهم‌نامه بود.

 • ۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۴:۴۵

  جزئیات وام ویژه دانشجویان مستعد کم بضاعت اعلام شد

  جزئیات دستورالعمل اجرایی استفاده از تسهیلات وام بنیاد علوی در حمایت از دانشجویان محروم مستعد و متعهد اعلام شد.

 • ۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۱۳:۳۵

  علت خودکشی دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر در دست بررسی است

  مدیر روابط عمومی دانشگاه خواجه نصیر گفت: مراجع قانوی درحال بررسی علت مرگ دانشجوی کارشناسی ارشد این دانشگاه هستند.

 • ۱۳۹۴-۰۸-۲۷ ۱۶:۰۰

  الزام دانشجویان علوم انسانی به گذراندن درس انسان شناسی اسلامی

  رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی از الزام تمام دانشجویان رشته های علوم انسانی به گذراندن درس «انسان شناسی اسلامی» خبر داد و گفت: در حال جمع آوری نظرات برای کتاب این درس هستیم.

 • ۱۳۹۴-۰۸-۲۴ ۱۱:۳۰

  برگزاری کارگاه آموزشی آن چه که یک دانشجو باید بداند

  کارگاه آموزشی آن چه که یک دانشجو باید بداند طی سه روز متوالی برگزار می شود.