مصاحبه

کل اخبار:395

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۸ ۱۲:۴۰

  اظهار نظر مسعود کیمیایی درباره فیلم جدیدش

  مسعود کیمیایی از آغاز فیلمبرداری فیلم «معکوس» در 20 خردادماه خبر داد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۸:۳۰

  «ناهید» ارتباطی با زن «جدایی» ندارد

  آیدا پناهنده پس از نمایش فیلم «ناهید» در بخش «نوعی نگاه» کن در یک مصاحبه با وب‌سایت رسمی این جشنواره از اولین ساخته سینمایی‌اش گفت.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۱۶:۳۰

  آغاز مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه پیام نور از ۳۱ اردیبهشت ماه

  زمان شرکت در مصاحبه جهت معرفی شدگان چند برابر ظرفیت آزمون دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور سال ۹۴ اعلام شد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۱۵:۴۰

  مصاحبه‌ای با ژیژک

  مثل هر سلسله مراتب خوبی ،ساختار سه وجهی است: یک بخش، حلقه داخلی، «ناب‌ترین ناب‌ها» [les ‘purs et durs’]، کسانی که قادر به نوشتن کتاب هستند، لاکانی‌های «حقیقی» ــ تقریبا ده نفر؛ بخش بعدی، بیست یا تعدادی بیشتر از مربیان گوناگون که به جهت‌گیری لاکانی تعلق دارند؛ در نهایت بخش سوم، انبوه اکثرا بی‌تفاوتی که جهت‌گیری‌شان به طور پایه‌ای متمایل به لاکانی است.

 • خانیکی ۱۳۹۴/۰۲/۲۲

  گفت‌وگوی فرهنگ امروز با هادی خانیکی؛

  تعامل میان‌رشته‌ای تاریخ و رسانه

  تاریخ شفاهی همه جا سند نیست بیشتر روایتی است که یک فرد از یک واقعه دارد، به فهم گفتمانی و انتقادی از تاریخ کمک می‌کند، نوعی پژوهش کیفی است که به معرفت تاریخی کمک می‌کند. بیش از آنکه مصاحبه بی‌هدف باشد نوعی گفت‌وگوست، ما باید روح و منطق گفت‌وگو را زنده کنیم، رسانه‌ها هم از این منظر می‌توانند در تقویت بنیان‌های تاریخ شفاهی کمک کنند.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۱۶ ۱۵:۴۰

  شیوه تدریس در حوزه باید کارآمدتر شود/ پیشنهاد دو روش موثر

  معاون جامعه مدرسین حوزه با تاکید بر لزوم استفاده از سنت‌های کارآمد در آموزش طلبه‌ها گفت: شیوه تدریس در حوزه‌های علمیه باید مقداری کارآمدتر شود و طلاب در اداره کلاسها مشارکت داشته باشند.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۱۵ ۱۵:۰۰

  از ترس برچسب دولتی خوردن، سکوت نمی‌کنم

  می‌گوید بعضی‌ها در دنیای شعر و ادب مثل نخود باکیفیتی هستند که در هر دیگ درهم‌جوشی به خوبی جا می‌افتند، یعنی شعر می‌گویند، برای دیگران کار چاق می‌کنند، مجموعه شعر چاپ می‌کنند، بزرگداشت برگزار می‌کنند و... اما همین که شاعری دید از تلویزیون خانه‌اش خون بیرون می‌ریزد و دست به قلم شد تا دردی را روایت کند انگ شاعر دولتی بودن به او می‌زنند.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۱۵ ۱۴:۴۰

  شرایط تحصیل در مدرسه ملی سینما/ آشنایی با انگلیسی ضروری است

  مدیر عامل «مدرسه ملی سینما» فعالیت‌های این مرکز را در دو بخش مهارت‌ افزایی و آکادمیک دانست و تاکید کرد آشنایی متقاضیان به زبان انگلیسی و موفقیت در مصاحبه ورودی ضروری است.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۱۰:۳۰

  علی (ع) از نگاه غلامرضا اعوانی

  اعوانی گفت: به تصریح علما و عرفای اسلامی علی بن ابيطالب(ع) جامع نبوت و ولايت همه اوليا و انبيا است. به تعبير ابن عربی، فبعد رسول الله(ص) علی بن ابيطالب(ع) امام‌العالمين و سر‌الانبياء اجمعين است.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۱۷:۳۰

  اعلام زمان مصاحبه حضوری آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۴ دانشگاه شریف

  زمان مصاحبه حضوری آزمون نیمه متمرکز دکتری سال۱۳۹۴ در دانشگاه صنعتی شریف اعلام شد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۱۳:۳۰

  ۷۰ درصد انتخاب رشته کنندگان دکتری به مصاحبه معرفی شدند

  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بیش از ۷۰ درصد انتخاب رشته کنندگان کنکور نیمه متمرکز دکتری ۹۴ به عنوان معرفی شدگان چند برابر ظرفیت برای شرکت در مصاحبه تخصصی معرفی شدند.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۶:۰۲

  بازمانده ۵۳ نفر در ۹۹سالگی چه می‌کند؟

  «انور خامه‌ای» در 99 سالگی هم می‌نویسد. او تنها بازمانده گروه مشهور به «53 نفر» و تنها روزنامه‌نگاری است که كه حدود هفتاد سال است قلم می‌زند. خاطرات اجتماعي و سياسی او به نظر اهل قلم يكي از باارزش‌ترين و آموزنده‌ترين منابع براي تهيه تاريخ شفاهي است. تأخیر در انتشار جلدهای پنجم و ششم کتاب «سالهاي پرآشوب» بهانه‌ای برای گفت‌وگو با او شد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۳۰

  اکنون زمان برقراری ارتباط سینمای ایران با جهان است

  علیرضا رضاداد دبیر جشنواره بین الملل فیلم فجر در خصوص افق های تعیین شده برای جشنواره گفت: تمرکز ما بر روی هویت مشترک و اشتراکات فرهنگی با کشورهای منطقه و جهان است.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۳۰

  سواد بصری سفارش دهندگان آثار گرافیکی پایین است

  یک گرافیست پیشکسوت گفت: سواد بصری در ایران پایین است و همچنان که قرار است آموزش طراحی را رشد دهیم، باید سواد بصری را نیز بالا ببریم و اگر این اتفاق بیفتد قطعاً سواد بصری سفارش‌دهنده نیز همسو با هنرمند بالا می‌رود.

 • نوشتن با دوربین ۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۱:۰۴

  نوشتن با دوربین (رو در رو با ابراهیم گلستان)

  پرویز جاهد

  «نوشتن با دوربین» عنوان کتابی است جنجال برانگیز از پرویز جاهد که در طی چهار گفت‌وگوی طولانی با ابراهیم گلستان فیلمساز و نویسنده‌ی صاحب سبک، در فاصله‌ی ژوئن ۲۰۰۲ تا دسامبر ۲۰۰۳، با ابراهیم گلستان پرداخته شده است.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۰۲ ۱۵:۵۰

  اعلام زمان مصاحبه چند رشته دکتری پژوهش محور دانشگاه آزاد

  اطلاعات مربوط به زمان مصاحبه برخی از رشته های دوره دكتری پژوهش محور دانشگاه آزاد بر روی سایت قرار گرفت.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۰۲ ۱۵:۴۰

  نقاش، نویسنده، کارمند، پاموک!

  «اورهان پاموک» سرشناس‌ترین رمان‌نویس امروز ترکیه‌ است که داستان‌های زیاد و جذابی درباره نویسنده شدن و سبک کاری‌اش در چنته دارد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۰۱ ۱۷:۳۰

  کزازی: سعدی، سالار سترگ سخن پارسی، بر ستیغ فرهنگ ایران ایستاده است

  میرجلال‌الدین کزازی عنوان کرد: سعدی بی هیچ گزافه و گمان نه تنها یکی از سالاران سترگ سخن پارسی است که شکوهمند و بلندبالا بر ستیغ فرهنگ ایران ایستاده است.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۰۱ ۱۴:۲۰

  ۲۷۳ ناشر کودک و نوجوان در ۶۷۰۰ متر از نمایشگاه کتاب تهران

  قائم‌مقام بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران از مشخص شدن متراژ‌ها در بخش کودک و نوجوان خبر داد و گفت:‌ ۲۷۳ ناشر کودک و نوجوان در شش هزار و ۷۰۰ متر از نمایشگاه کتاب تهران حضور خواهند داشت.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۰۱ ۱۲:۱۰

  گفت‌و گو با علیرضا مختارپور؛

  کتابخوانی فضیلتی فراموش شده

  «علیرضا مختارپور»، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی درباره وضعیت کتابخوانی در کشورمان 'گفت: «در کشور ما خریدن گوشی تلفن همراه جدید فضیلت دارد؛اما کتاب خواندن نه!»

 • ۱۳۹۴-۰۲-۰۱ ۰۹:۰۰

  سینمای من بقالی نیست/ «رخ دیوانه» برایم آغاز همه چیز بود

  ابوالحسن داودی کارگردان «رخ دیوانه» تاکید می‌کند این فیلم قرار نبود در موضوع خود که درباره ارتباط انسان‌ها در فضای مجازی است، به عمق برود و خود را به رخ مخاطب بکشد.

 • ۱۳۹۴-۰۱-۳۱ ۱۴:۳۰

  شکامکارها و موسیقی کردی در گفت‌وگو با ارسلان کامکار

  ارسلان کامکار در بین کامکارها، بیشتر، هویتی آهنگساز دارد، اگرچه نوازنده‌ای چیره‌دست هم است و قطعاتی را خوانده یا هم‌خوانی کرده است.

 • ۱۳۹۴-۰۱-۳۰ ۱۷:۳۰

  ظرفیت نهایی قبولی در کنکور دکتری/ دعوت به مصاحبه از نیمه اردیبهشت

  رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ظرفیت پذیرش دکتری ۹۴ نسبت به سال گذشته تغییری نخواهد داشت و امسال نیز ۱۲ هزار نفر پذیرش نهایی می شوند.

 • ۱۳۹۴-۰۱-۳۰ ۱۳:۱۰

  جوزانی: مملکت مدیر می‌خواهد نه خان و سرور

  جعفری‌جوزانی می‌گوید: زمانی طنز خارجی‌ها که می‌گفتند یک ایرانی خیلی تنهاست، دو ایرانی حزب تشکیل می‌دهند و سه نفر ایرانی انشعاب می‌کنند؛ مرا آشفته می‌کرد اما امروز آن را پذیرفته‌ام.

 • ۱۳۹۴-۰۱-۳۰ ۱۰:۴۰

  زمان مصاحبه ۶ رشته جدید پژوهش محور آزاد اعلام شد

  زمان مصاحبه ۶ رشته جدید از مجموع رشته های دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

 • ۱۳۹۴-۰۱-۳۰ ۰۹:۰۰

  روشنفکری که از بهشت موعود کمونیسم پرده برداشت

  پرویز شهدی، مترجم آثار سیمون دوبوآر به مناسبت بیست و نهمین سالمرگ این نویسنده او را روشنفکری چند بعدی دانست. وی همچنین در گفت و گو با ایبنا از وضعیت کنونی ترجمه در کشور سخن گفت.

 • ۱۳۹۴-۰۱-۲۵ ۱۳:۰۰

  گفتگوی گونتر گراس با هانو کابل

  مطمئناً امروز نویسندگان سخن پردازتر هستند و از دانش بیشتری برخوردارند. اما در ادبیات این تعیین کننده نیست. آن‌ها در رقابت سخت با یکدیگر هستند و سال‌ها چنین تربیت شده‌اند که نباید در سیاست دخالت کنند، چرا که اسلوب(نویسندگی) را خراب می کند.

 • ۱۳۹۴-۰۱-۲۳ ۱۸:۳۰

  ۳۵ سال خدمت رسمی محمد رجبی و عملکرد کتابخانه مجلس در ۲ سال گذشته

  رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، در گفت وگویی اختصاصی با خبرگزاری کتاب ایران با اعلام پایان دوره 35 سال خدمت خود، در تشریح عملکرد مدیریتی خود در طول دو سال گذشته، به چگونگی تقبل مسئولیت، مشکلات پیش رو، به کارگیری سیاست‌های ترمیمی، اصلاح ساختار فیزیکی و تشکیلاتی، کیفی سازی فعالیت‌ها، و همچنین مهم ترین برنامه های در دست انجام کتابخانه و طرح‌های آتی پرداخته است.

 • ۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۲:۰۰

  ارسال فیلم «مصاحبه» و دلارهای آمریکا با بالون به کره شمالی

  گزارش ها حاکی از آن است که هزاران نسخه از فیلم کمدی جنجالی «مصاحبه» با بالون وارد خاک کره شمالی شده است.

 • ۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۴:۴۰

  اعلام زمان مصاحبه برخی رشته های دکتری پژوهش محور دانشگاه آزاد

  معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد ، جزئیاتی در خصوص زمان مصاحبه برخی از رشته های دوره دکتری پژوهش محور این دانشگاه را اعلام کرد.