سند

کل اخبار:45

 • ۱۳۹۳-۱۱-۰۷ ۱۱:۴۰

  آیا این دستخط متعلق به شاه صفوی است؟

  یکی از با ارزش‌ترین گنجینه‌های بخش نفایس خطی در کتابخانه آستان حضرت عبدالعظیم(ع) و همچنین قدیمی‌ترین سند موجود که ثابت می‌کند که از قدیم‌الایام در جوار حرم حضرت عبدالعظیم مدرسه و کتابخانه وجود داشته، کتاب‌های وقفی شاه عباس صفوی است که 6 نسخه آن در کتابخانه و موزه آستان حضرت عبدالعظیم (ع) نگهداری می‌شود.

 • ۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۰:۵۰

  مشاور رئیس جمهور: زمینه معرفی اسناد تاریخی کشور به جهانیان فراهم می‌شود‌

  مشاور رئیس جمهور گفت: زمینه معرفی اسناد تاریخی کشور برای جهانیان فراهم می‌شود‌.

 • ۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۰:۲۰

  اولین و معتبرترین سند شیعه در میان راویان حدیث ترجمه شد

  کتاب «اسرار آل محمد(ص): ترجمه کتاب سلیم بن قیس هلالی» به کوشش اسماعیل انصاری زنجانی خوئینی به تازگی منتشر شده است. راویان کتاب سلیم از محدثان و علمای بزرگ شیعه در طول 1400 سال این اثر را به عنوان اولین و معتبرترین سند شیعه حفظ کرده‌اند و در تالیفاتشان احادیث آن را به عنوان سند آورده‌اند.

 • ۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۲۰

  سند ملی سواد رسانه ای تدوین شد

  مشاور وزیر ورزش و جوانان گفت: سند ملی سواد رسانه ای برای استفاده اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان و نوجوانان در چهار رویکرد اصلی تدوین شده است.

 • ۱۳۹۳-۰۹-۱۰ ۱۸:۴۵

  تلاش کشورهای عربی برای جعل تاریخ با چاپ کتاب

  مجید تفرشی، سندپژوه و پژوهشگر تاریخ معاصر معتقد است: دیپلماسی فرهنگی ایران در مقابل تلاش مستمر و برنامه‌ریزی شده اعراب درباره هویت جزایر سه‌گانه خلیج فارس چندان مناسب نیست، تنها قرار دان یک روز در تقویم ملی برای خلیج فارس و تالیف کتاب‌هایی در سطح نازل در برابر سیاست‌های همه جانبه کشورهای عرب منطقه کافی نیست.

 • ۱۳۹۳-۰۸-۲۶ ۱۱:۵۳

  برگزاری دوره آشنایی با فنون تاریخ در کتابخانه مجلس

  دوره آموزشی «سند شناسی و سند خوانی»، اولین کارگاه از دوره آشنایی با فنون تاریخ در کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

 • ۱۳۹۳-۰۷-۰۲ ۱۲:۲۰

  مصححان کتاب‌ها در حال انقراضند

  یوسف بیگ باباپور، سندپژوه و پژوهشگر تاریخ می‌گوید: این روزها شاید تعداد افراد سندپژوه و نسخه‌شناس مجرب در ایران به 100 نفر هم نرسند، در حالی که سندپژوهی و نسخه‌خوانی یکی از بایسته‌های تاریخ ایران و اسلام، به ویژه تاریخ معاصر است.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۳۱ ۱۲:۲۰

  سند ملی توسعه هنر تدوین شد

  رئیس دانشگاه هنر اصفهان از تدوین سند ملی توسعه هنر خبر داد و گفت: این سند با همکاری یکی از موسسات تدوین شده و به وزارت علوم ارایه شد.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۲۲ ۱۵:۵۵

  تدوین و چاپ سند تحول راهبردی دانشگاه صنعتی شریف

  رئیس دانشگاه صنعتی شریف از تدوین و چاپ سند تحول راهبردی این دانشگاه خبر داد.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۱۵ ۱۱:۱۲

  سند درخواست تغییر رشته تحصیلی صادق هدایت

  سند درخواست تغییر رشته تحصیلی صادق هدایت نویسنده ایرانی و دانشجوی وقت اعزامی به فرانسه از معماری به ادبیات و اسناد اهداء آثار محمدعلی جمالزاده به کتابخانه ملی، منتشر شد.

 • ۱۳۹۳-۰۲-۰۳ ۱۸:۴۱

  سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور تدوین می‌‌شود

  معاون علمی پژوهشی وزارت علوم از آغاز تدوین سند راهبرد ملی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور خبر داد.

 • ۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۷:۳۳

  آماده شدن سند «اخلاق حرفه‌ای»

  دبير شورای عالی انقلاب فرهنگی در تشريح مصوبات اولین جلسه شورا در سال 93 گفت: دستور اصلي جلسه پيرامون نامگذاری سال 1392 توسط رهبر معظم انقلاب و مباحثي كه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص كارهايی كه در اين زمينه می‎تواند انجام دهد، بود.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۱ ۱۳:۴۰

  خرید سند اعلام بی‎طرفی ايران در جنگ جهانی دوم

  شصت و چهارمين جلسه كميته كارشناسي و نظارت بر خريد اسناد در معاونت اسناد ملي سازمان اسناد و كتابخانه ملي برگزار شد. در این جلسه؛20 مجموعه سند خریداری شد که مهم‌‌ترین آن‌ سند اعلام بی طرفی ایران در جنگ جهانی دوم بود.

 • ۱۳۹۲-۱۱-۲۹ ۱۴:۴۷

  چشم‌انداز و سند ملی کتاب ایران تدوین می‌شود

  مدیرعامل موسسه خانه کتاب از تشکیل دفتر مطالعات راهبردی و برنامه‌ریزی کتاب در این موسسه خبر داد و گفت:‌کمیته‌ای به این منظور متشکل از ۱۰ کارشناس تشکیل شده است که قرار است چشم‌انداز و سند ملی کتاب ایران را تدوین کنند.

 • ۱۳۹۲-۱۱-۱۶ ۰۹:۳۰

  آخرین وضعیت سند آمایش آموزش عالی

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از آخرین وضعیت تصویب سند آمایش آموزش عالی در این شورا، خبر داد گفت: این سند در یکی از کمیته های شورا به تصویب رسید.