سازمان سمت

کل اخبار:47

 • ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۶:۴۰

  وزیر علوم از فعالیت‌های بین‌المللی سازمان «سمت» تقدیر کرد

  محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، طی نامه‌ای خطاب به دکتر احمد احمدی رئیس سازمان سمت، از فعالیت‌های بین‌المللی رئیس و دست‌اندرکاران این سازمان تشکر کرد.

 • ۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۱۳:۲۰

  کتاب زبان‌شناسی نظری «سمت» تجدیدچاپ شد

  ویراست سوم کتاب زبان‌شناسی نظری: پیدایش و تکوین دستور زایشی نوشته دکتر محمد دبیرمقدم، با تجدیدنظر اساسی توسط سازمان سمت منتشر شد.

 • ۱۳۹۵-۰۷-۰۵ ۱۵:۰۰

  کتاب سیر تحول عرفان هندی منتشر شد

  کتاب «سیر تحول عرفان هندی»، نوشته سورندراناته داسگوپتا با ترجمه دکتر ابوالفضل محمودی، توسط انتشارات سمت منتشر شده است.

 • ۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۳:۰۰

  حجت‌الاسلام احمدی: نشر دانشگاهی عقب‌گرد داشته است/ توسعه نشر دیجیتال سازمان سمت در سراسر کشور

  حجت‌الاسلام احمد احمدی، رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی(سمت) در نشست خبری به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید با اشاره به وضعیت نامطلوب نشر دانشگاهی گفت: نشر دانشگاهی با توجه به مشکلات کپی غیرقانونی کتاب به وضعیت ۳۰ سال قبل عقب‌گرد داشته است.

 • ۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۱۶:۴۰

  حدادعادل: تالیف کتاب از ارکان اصلی تحول علوم انسانی است

  غلامعلی حدادعادل، رئیس شورای تحول علوم انسانی در آیین رونمایی از نخستین اثر مشترک شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی و سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی (سمت) با اشاره به اهمیت علوم انسانی اسلامی در شکل‌گیری تمدن اسلامی گفت: تحول علوم انسانی یکی از کارهای ضروری در انقلاب و تالیف کتاب از ارکان این تحول است.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۹:۴۸

  بازخوانی اولین کتاب چاپ شده در زمینه آموزش تاریخ در دانشگاه

  نشست بازخوانی و بررسی کتاب «آموزش تاریخ در دانشگاه» با حضور جمعی از اساتید تاریخ در سازمان سمت برگزار می شود.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۵:۰۰

  کتاب «درآمدی بر معنی شناسی در زبان عربی» تدوین شد

  کتاب «درآمدی بر معنی شناسی در زبان عربی» برای دانشجویان رشته مترجمی زبان عربی در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «دلالت و معنی‌شناسی» تدوین شده است.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۲۹ ۱۱:۲۰

  احیای فعالیتهای مطالعاتی مرکز «سمت»

  معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: نوع فعالیت سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی (سمت) تغییر نخواهد کرد تنها فعالیت های مطالعاتی این مرکز توسعه می یابد.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۷:۴۰

  سه اثر مشترک «سمت» و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی رونمایی می‌شوند

  سه اثر مشترک پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) با عنوان‌های «درآمدی به فلسفه عمل»، «عقلانیت باور دینی در معرفت‌شناسی‌های برون‌گرا» و «اندیشه سیاسی شیعه در عصر ایلخانان» در شهر قم رونمایی می‌شوند.

 • ۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۱۴:۴۰

  «سمت» کتاب های علوم انسانی را الکترونیکی عرضه می کند

  مشاور امور بين‌الملل «سمت» گفت: در برنامه‌ریزی اهمیت ویژه‌ای برای نشر الکترونیک قائل شده‌ایم و قصد داریم در سال ۹۵ کتابهای خود را در حوزه نشر الکترونیک در اینترنت به عرضه بگذاریم.

 • ۱۳۹۴-۱۲-۱۶ ۱۳:۱۵

  رونمایی از «تاریخ تفکر باستان‌شناختی» در چهاردهمین گردهمایی باستان‌شناسان ایران

  سازمان «سمت» در نظر دارد همزمان با افتتاحیه چهاردهمین گردهمایی سالانه باستان‌شناسی ایران از کتاب «تاریخ تفکر باستان‌شناختی» رونمایی کند.

 • شاهنامه ۱۳۹۴-۱۰-۲۱ ۱۲:۵۵

  شاهنامه ۱ و ۲

  سجاد آیدنلو

  شاهنامه ۱ و ۲ کتاب هایی هستند که برای درسی با همین عنوان در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی تدوین شده است. این دو کتاب منتخبی هستند از اشعار شاهنامه.

 • ۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۱۶:۴۵

  «درآمدی بر فلسفه تربیت اسلامی» منتشر شد

  «درآمدی بر فلسفه تربیت اسلامی (رویکرد تطبیقی)» اثر ماجر عرسان کیلانی با ترجمه و تصحیح بهروز رفیعی از سوی سازمان انتشارات سمت منتشر شد.

 • ۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۲:۱۵

  داوری‌اردکانی: حجت‌الاسلام احمدی حساب کتاب‌های «سمت» را دارد

  رضا داوری‌اردکانی، فیلسوف در مراسم اعطای ششمین جایزه علمی «استاد دکتر علیمحمد کاردان» و تجلیل از مقام علمی حجت‌الاسلام دکتر احمد احمدی، رییس سازمان انتشارات «سمت» گفت: دکتر احمدی، از کتاب‌های منتشر شده انتشارات «سمت»‌ به کسی هدیه نمی‌دهد. وی حساب کتاب‌های این سازمان را دارد.

 • ۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۱:۴۵

  قدردانی از رئیس سازمان سمت در ششمین مراسم جایزه علمی «استاد دكتر علی‌محمد كاردان»

  ششمین مراسم اهدای جایزه علمی «استاد دكتر علی‌محمد كاردان» با تجلیل از دکتر احمد احمدی، رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت)برگزار می‌شود.

 • دادجو ۱۳۹۴-۰۷-۰۶ ۰۸:۵۵

  پیشنهادی به احمد احمدی و دیگر متولیان حوزۀ علوم انسانی؛

  ایجاد مکتب رئالیسم در علوم انسانی اسلامی

  دین و معرفت دینی در ارائۀ نظام روابط حاکم بر امور اجتماعی و رفتاری، می‌تواند دست به تأسیس زند و با تأسیس مکتب فکری حاکم بر این روابط در علوم اجتماعی و رفتاری، از طریق «تعامل جدلی میان‌فرهنگی» با سایر مکاتب و فرهنگ‌ها، وارد گفت‌وگو شود و با پذیرش تفاوت فرهنگ‌ها و تمدن‌ها و نظام روابط حاکم بر آن‌ها، در جهت وصول به یک نظام رفتاری مورد پذیرش نوع انسان‌ها تلاش کند.

 • سمت 2 ۱۳۹۴-۰۴-۰۸ ۰۹:۳۱

  تاملی در وضعیت کتاب‌های گروه تاریخ انتشارات سازمان سمت؛

  از تجربه سیاسی تا سیاست تجربه

  این «روح تاریخ» خواهد بود که به «عقل مورخ» جهت می دهد که درباره «تاریخ» چگونه بیاندیشد و این «اسارت مورخ در تاریخ» بزرگ ترین چالشی است که پیش روی «تولید علم تاریخ» قرار دارد. در این صورت تاریخ خود را بدانگونه به مورخان بازنمی نمایاند که انگار تنها یک روایت واقعی که بدیهی و قطعی و طبیعی است از گذشته وجود دارد و تنها همان روایت درست و حقیقی است در حالی که نقش مورخ در تولید علم تاریخ، حفظ وضعیت و موقعیت و امکان گفتگوی انتقادی حال و گذشته است برای بازتعریف و بازتفسیر مداوم روایت گذشته.