سهروردی

کل اخبار:68

 • ۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۰۲

  اجرای تئاتر سهروردی به تاخیر افتاد

  شکرخدا گودرزی با اشاره به آغاز اجرای نمایش «بعضی‌ها هیچوقت نمی فهمند» با بازی هنرجویان کارگاه آموزشی بازیگری در شهرستان بابل، از به تعویق افتادن اجرای نمایش «سیمرغ و سهرورد» و مذاکره برای اجرای این اثر نمایشی در اوایل سال 94 خبر داد.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۵ ۱۴:۵۴

  ابراهیمی دینانی: فلسفه، فست فود نیست که در خیابان خورده شود

  یک استاد بازنشسته فلسفه دانشگاه تهران با بیان اینکه ما باید کتاب بخوانیم و مردم را به کتاب خواندن ارجاع دهیم، گفت: نباید آماده خور باشیم، چرا که فلسفه فست فود نیست که در خیابان راه برویم و بخوریم بلکه مردم باید مطالعه کنند.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۳ ۱۳:۲۳

  غلامرضا اعوانی: سهروردی خط بطلانی بر نظریه فلسفی متأثر از ارسطو کشید

  رئیس هیئت مدیره انجمن حکمت و فلسفه ایران در شب شیخ شهاب‎الدین سهروردی با بیان اینکه سهروردی فلسفه دوران خود را مورد بررسی قرار داد و خط بطلان بر نظریه فلسفی زمانه خود که متأثر از ارسطو بوده کشید، گفت: وی در واقع طرحی نو در فلسفه و حکمت و سیر تاریخی آن درانداخت و پایۀ مبادی حکمت الهی در فلسفه را تأسیس کرد.

 • دکتر ضیا موحد ۱۳۹۳-۰۵-۰۶ ۱۱:۰۷

  گفتاری از ضیاء موحد؛

  هشت قرن سکوت محققان و اندیشمندان

  اگر نتوانیم کار سهروردی را نقد کنیم و بگذاریم هشت قرن دیگر بگذرد، و مدام تکرار کنیم کارهای تازه‌ای کرد، منطقی مقابل منطق ابن‌سینا آورد، منطقی مقابل منطق ارسطو آورد و... نمی‌توانیم اهمیت کاری را که شیخ اشراق در منطق کرد بفهمیم.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۲۵ ۰۸:۴۲

  نوآوری‌های سهروردی در فلسفه و منطق بررسی می شود

  در آستانه‌ روز بزرگداشت سهروردی، نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۳۱ تیر به بررسی نوآوری‌های سهروردی در فلسفه و منطق اختصاص دارد که با حضور دکتر ضیاء موحد و دکتر سیدمحمود یوسف‌ثانی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۶:۱۰

  «سهروردی» پشت درهای تالار وحدت منتظر است

  شکرخدا گودرزی ابراز امیدواری کرد مسئولان بنیاد رودکی زودتر تکلیف زمان اجرای نمایش «سیمرغ و سهرورد» را مشخص کنند تا وی بتواند با بازیگران این اثر نمایشی از جمله محمدرضا فروتن وارد مذاکرات نهایی شود.

 • ۱۳۹۳-۰۳-۱۷ ۱۵:۲۸

  محمدرضا فروتن نقش سهروردی را بازی می‌کند

  محمدرضا فروتن بازیگر شناخته‌شده سینما قرار است پاییز سال جاری در نمایش «سیمرغ و سهرورد» به نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی در نقش سهروردی روی صحنه برود.

 • محقق داماد ۱۳۹۲-۱۰-۲۶ ۱۲:۰۱

  مصطفی محقق داماد؛

  سهروردی در دادگاه جهل مقدس

  مگر سهروردی می‌تواند امکان ذاتی و امکان وقوعی را در یک جلسه برای قاضی حلب کسی که اگر چیزی خوانده، در فضای کلام اشعری و در جزمیت و باور مطلق قرار دارد بیان نماید؟ مگر فهم نهاد کلامی «خاتمیت» حضرت ختمی مرتبت(ص) چیز آسانی است؟