وزارت بهداشت

کل اخبار:109

 • ۱۳۹۳-۰۵-۰۳ ۱۵:۰۲

  4 مرداد آغاز انتخاب رشته چهل و يكمين آزمون دستياری تخصصی

  معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی زمان انتخاب رشته چهل و يكمين دوره آزمون پذيرش دستياری رشته‌هاي تخصصي باليني پزشكي را اعلام کرد.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۲۹ ۱۲:۴۹

  1600 دانشجوی دکتری متقاضی شرکت در بورس داخل وزارت بهداشت

  بر اساس آمار شرکت کنندگان در اولين فراخوان بورسيه دانشجويان مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) دانشگاههاي علوم پزشكي كشور یک هزار و 622 دانشجو در این فراخوان شرکت کردند.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۲۵ ۱۷:۵۷

  برنامه‌ریزی برای کاهش ظرفیت پذیرش در پزشکی

  معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به رشد صعودی پذیرش دانشجو در سالهای گذشته تأکید کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو باید با توجه به زیرساخت ها، امکانات، تعداد اعضای هیأت علمی و متناسب با استانداردها صورت پذیرد. گرچه نمی توانیم پذیرش دانشجو را با شیب تندی کاهش دهیم اما باید برنامه ریزی دقیقی در این باره صورت بگیرد.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۱۸ ۱۲:۲۸

  ایجاد پردیس خودگردان در دانشگاه‌های وزارت بهداشت

  دبیر شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی از تغییر نام شعب بین الملل دانشگاه ها به پردیس خودگردان خبر داد و گفت: شیوه پذیرش دانشجویان در پردیس های خودگردان تغییر کرده و شیوه جدید به نوعی ساماندهی پذیرش دانشجو در بخش شهریه پرداز علوم پزشکی است.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۱۷ ۰۸:۱۹

  تشکیل شورای فرهنگی در وزارت بهداشت

  وزير بهداشت از تشکیل شوراي فرهنگي در معاونت فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه متشكل از افراد برجسته فرهنگي كشور خبر داد و گفت: اميدواريم با حضور معاون جدید به زودی شاهد نتایج عملی تشکیل این شورا باشيم.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۰۷ ۱۷:۳۹

  راه‌اندازی پورتال تسهیلات دانشجویی از سوی صندوق رفاه وزارت بهداشت

  صندوق رفاه وزارت بهداشت به منظور ایجاد تسهیل در دریافت وام و سایر تسهیلات از سوی دانشجویان اقدام به تاسیس پورتال تقاضای وام کرده است.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۰۷ ۱۷:۲۵

  هشدار به متقاضیان تحصیل در خارج از کشور

  رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از حذف بندی در آیین نامه ارزشیابی ارزشيابي مدارك تحصيلي خارج از كشور خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی داخل کشور، امکان پذیرش افرادی که در دانشگاه های غیرمعتبر و ضعیف خارج از کشور تحصیل کرده اند در دوره های تکمیلی وجود ندارد.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۰۱ ۱۷:۱۲

  تغییر سهمیه مناطق محروم در دستیاری پزشکی

  معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تغییر سهمیه مناطق محروم در پذیرش دستیاری پزشکی گفت: سه بند اصلی که مربوط به ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم است در این سهمیه تغییر کرد و داوطلبان باید با توجه به این سه بند سهمیه خود را با دقت انتخاب کنند.

 • ۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۱۷:۲۵

  وقف دو ساله بورس خارج علوم پزشکی

  معاون امور بورسهای مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به توقف دو ساله بورس خارج وزارت بهداشت گفت: دو سال است که وزارت بهداشت به علت محدودیت های مالی و احساس عدم نیاز اعزام به خارج نداشته است.

 • ۱۳۹۳-۰۳-۱۸ ۱۳:۵۹

  یک فعال قرآنی معاون دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت شد

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معاون دانشجویی فرهنگی این وزارتخانه را برکنار کرد.

 • ۱۳۹۳-۰۳-۱۶ ۲۱:۳۳

  طراحی شبکه جامع سلامت ایرانیان

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به لزوم توانمند شدن بازوی اجرایی طرح تحول سلامت در حوزه آموزش و تحقیقات علوم پزشکی گفت: مراکز آموزش بهورزی در همه شهرها ایجاد خواهد شد و بهورزان تحت آموزش جدید قرار می گیرند.

 • ۱۳۹۳-۰۲-۲۴ ۱۷:۰۱

  آزمون زبان انگلیسی وزارت بهداشت پنجشنبه برگزار می‎شود

  آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت (MHLE) در سال 93 روز 25 اردیبهشت ماه برگزار می شود و داوطلبان می توانند از امروز نسبت به دریافت کارت آزمون اقدام کنند.

 • ۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۶:۲۰

  معاون آموزشی وزارت بهداشت: نتایج آزمون به زور تجمع تغییر نمی‌کند

  معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلام اینکه به هیچ وجه نتایج آزمون پیش کارورزی و علوم پایه تغییر نخواهد کرد، گفت: 95 درصد داوطلبان در آزمون قبول شده‌اند و وزارت بهداشت با سلامت مردم شوخی نمی‌کند و اجازه نخواهد داد کسانی که آمادگی کافی نداشته‌اند، با زور اعتراض و تجمع در آزمون قبول شوند.

 • ۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۱:۰۷

  توقف رشد بی رویه مراکز تحقیقاتی

  قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به برنامه‎های معاونت برای توسعه تحقیقات و فناوری در دانشگاه‎های علوم پزشکی از توقف توسعه کمی نابجای مراکز تحقیقاتی خبر داد و گفت: سیاست ما عمق بخشیدن به پژوهش است به جای توسعه کمَی.

 • ۱۳۹۲-۱۱-۰۹ ۱۰:۳۸

  اقدام ناجوانمردانه ISI در قطع دسترسی ایران به منابع الکترونیک

  قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه قطع بودن دسترسی به منابع الکترونیک یکی از مهم‎ترین مشکلات جاری پژوهش کشور است، گفت: قطع دسترسی دانشگاه ها به منابع و مجلات الکترونیک خارجی بزرگ‎ترین صدمه را به رشد پژوهش کشور وارد کرده است.

 • ۱۳۹۲-۱۰-۳۰ ۱۵:۳۴

  معاون سابق سازمان سنجش به وزارت بهداشت رفت

  محمدحسین پورکاظمی طی حکمی از سوی معاون آموزشی وزارت بهداشت به سمت رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت منصوب شد.

 • ۱۳۹۲-۱۰-۲۴ ۱۷:۱۲

  دوره آموزشی حجاب و عفاف برگزار می‎شود

  معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت در نظر دارد به منظور اشاعه و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف دوره آموزشی غیر حضوری برگزار کند.

 • ۱۳۹۲-۱۰-۰۹ ۱۵:۵۲

  جدیدترین شرایط معتبر بودن دانشگاه‎های خارجی در پزشکی

  رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به انتشار جدیدترین فهرست دانشگاه‎های معتبر از نظر وزارت بهداشت گفت: انتشار این فهرست به این معنی است که مدارک تحصیلی ناشی از این دانشگاه‎ها در وزارت بهداشت قابل ارزشیابی است.

 • ۱۳۹۲-۱۰-۰۸ ۰۰:۱۳

  تجمع اعتراض‌آمیز جمعی از فارغ‌التحصیلان رشته بهداشت در مقابل وزارت بهداشت

  جمعی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته آموزش بهداشت و ارتقای سلامت صبح امروز در مقابل ساختمان اصلی وزارت بهداشت تجمع کردند و مراتب اعتراض خود را به وزیر بهداشت در خصوص انتصاب یک "پزشک عمومی" به سمت مدیریت دفتر ارتقای بهداشت و آموزش سلامت رساندند.