بورسیه

کل اخبار:227

 • ۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۱۲:۴۵

  آمار احکام بورس دکتری از ابتدای امسال

  مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان آمار احکام صادر شده بورس دکتری را از ابتدای سال جاری تا 17 مهر ماه 474 مورد اعلام کرد.

 • ۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۰۹

  آمار دانشجویان غیرایرانی بورسیه امسال

  مدیرکل دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان از برگزاری مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی دانشجویان غیرایرانی خبرداد و گفت: این مراسم سه شنبه هفته آینده در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار می شود.

 • ۱۳۹۳-۰۷-۱۵ ۱۶:۵۷

  400 نفر از مربیان بورسیه به دانشگاه ها معرفی شدند

  مدیرکل بورس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: امسال 400 نفر از مربیان بورسیه در مصاحبه قبول شده و به دانشگاه ها معرفی شدند.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۱۸ ۱۵:۴۷

  نجفی اعضای کمیته تعیین مصادیق بورسیه‎ها را منصوب کرد

  سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی احکامی اعضای کمیته تعیین مصادیق بورسیه ها را منصوب کرد.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۱۱ ۱۲:۴۹

  اعزام 100 بورسیه به خارج

  مدیرکل بورس و اعزام سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: باتوجه به اینکه روند اعزام دانشجویان بورسیه خارج از کشور بسیار طولانی است، بنابراین دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه‌های داخل که واجد شرایط بورس نیزهستند، می‌توانند در دانشگاه محل قبولی ثبت‌نام کرده و تحصیل خود را ادامه دهند و پرونده بورس خود را نیز پیگیری کنند.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۱۲:۲۸

  اولین جلسات کارگروه بورسیه‌های مجلس برگزار شد

  سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، جزئیات کارگروه بررسی وضعیت بورسیه های وزارت علوم را تشریح کرد.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۲:۵۴

  زاهدی: بورسیه‌های غیرقانونی، فضاسازی‌ رسانه‌ای بود

  رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرصت سه ماهه برای معرفی وزیر پیشنهادی علوم به مجلس گفت: ان شاءالله دولت فردی را معرفی کند که حاشیه‌سازی پیرامون وزیر پیشنهادی کمتر باشد که مجلس بتواند رأی اعتماد بالا به وی دهد.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۲:۴۵

  بورسیه پژوهشكده مغز و اعصاب آلمان برای دانشجویان ایرانی

  ضوابط و شرايط دريافت بورس تحصيلي در دوره مشترك دكتري تخصصي پژوهشي علوم اعصاب باليني دانشگاه علوم پزشكي تهران و پژوهشكده بين المللي مغز و اعصاب هانوفر آلمان اعلام شد.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۰۴ ۱۱:۵۶

  کمیته بررسی مدارک علمی و بورسیه‌ها احیا شود

  عضو سابق کمیته ارزشیابی مدارک تحصیلی مدیران در سال 1387 خواستار احیاء مجدد کمیته بررسی مدارک علمی و بورسیه ها از سال های گذشته شد و گفت: پیشنهاد می شود در وهله اول، برای جلب نظر و تشویق دیگران، مدیران عالی کشور کلیه مدارک و مستندات تحصیلی خود را جهت بررسی به این کمیته ارائه دهند.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۰۲ ۱۶:۴۳

  سرپرست وزارت علوم: پرونده بورسیه‌ها شفاف دنبال می‌شود

  سرپرست وزارت علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه بورسیه و مدرس شدن افرادی با هوش کمتر از متوسط موجب نگرانی دولت از وزارت علوم است، اظهار کرد: ما به پرونده‌های بورسیه‌های وزارت علوم حساس هستیم.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۰۲ ۰۹:۳۱

  گفت‌وگو با وزیر اسبق علوم درباره «بورسیه‌ها» در پنجره این هفته

  تـازه‌ترین شماره هفته نامه پنجره با پرونده‌های مختلفی در زمینه‌های سیاست، هنر، اقتصاد و... روی پیشخوان کیوسک‌های مطبوعاتی قرار گرفت. این شماره در بردارنده گفت‌وگویی صریح و جنجالی با کامران دانشجو است

 • ۱۳۹۳-۰۵-۳۰ ۱۱:۵۶

  نماینده موافق استیضاح: عدد سه هزار بورسیه غیرقانونی واقعیت ندارد

  نماینده موافق استیضاح وزیر علوم با انتقاد از فضاسازی‌های ایجاد شده در خصوص بورس غیرقانونی سه هزار دانشجو گفت: عدد 3 هزار بورس غیرقانونی واقعیت ندارد اما ما معتقد هستیم اگر تخلفی شده باید برخورد صورت بگیرد.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۲۸ ۱۱:۴۲

  سازمان امور دانشجویان: اسامی بورسیه‌های اعلام شده مورد تایید نیست

  مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان به خارج سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: اسامی افراد استفاده‌کننده از بورسیه بطور غیرقانونی که در فضای مجازی منتشر شده است مورد تایید وزارت علوم نیست و این مساله پیگیری قضایی می شود.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۲۷ ۱۳:۰۳

  مدیر سابق بورس دانشجویان: تمام بورسیه‌ها با آزمون شفاهی وارد دانشگاه شدند

  مدیرکل سابق بورس و امور دانشجویان خارج از کشور با ارسال نامه ای اعلام کرد: اگر تخلفی در بورسیه ها شده سند آن را ارائه دهید و آن را از نظر حقوقی اثبات کنید. متاسفانه اسامی تعدادی از این عزیزان بدون سوابق علمی آنها توسط عده ای فرصت طلب اعلام شده است.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۲۶ ۱۷:۴۷

  چگونگی بورسیه دانشجویان با توصیه تشکل‎ها

  معاون بورس دولت دهم چگونگی طی مراحل بورسیه دانشجویان با توصیه تشکل‌ها را تشریح کرد و گفت: این کار نه تنها در این دوره بلکه در دوره های سابق نیز انجام می شد و از این طریق افراد بسیار خوب و با ارزشی پذیرش می شدند.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۲۵ ۱۲:۴۹

  توضیحات معاون سابق درباره بورسیه فرزندان مسئولان

  معاون بورس و دانشجویان خارج از کشوردولت قبل در خصوص بورسیه فرزندان نمایندگان مجلس و دوره اصلاحات توضیحاتی ارایه کرد وی در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر بورسیه شدن تعدادی از فرزندان مسئولان جزئیات نحوه بورسیه شدن این افراد را اعلام کرد.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۲:۵۴

  کاهش دانشجویان بورسیه

  قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از میزان دقیق دانش آموختگان دانشگاههای کشور و کاهش دانشجویان ایرانی بورسیه شده در خارج از کشور خبر داد.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۰۵ ۱۳:۵۴

  افزایش مقرری دانشجویان بورسیه به 2وزارتخانه ابلاغ شد

  با تصویب هیئت وزیران افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور به وزارت علوم و وزارت بهداشت ابلاغ شد.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۰۵ ۰۹:۴۲

  همکاری دانشگاه ایران با یک دانشگاه اسپانیایی در اعزام دانشجویان بورسیه

  دانشگاه علوم پزشکی ایران با دانشگاه سانتیاگو د کامپوستلا اسپانیا در طرح گسترش همکاریهای علمی توسعه یافته اتحادیه اروپا (طرح سلام) در زمینه اعزام دانشجویان بورسیه همكاري می کند.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۰۳ ۱۶:۲۵

  پرونده بورسیه ها در تمام دولتها بررسی می‎شود

  عضو کمیسیون آموزش مجلس و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از ارائه یک پیشنهاد در این کمیسیون درباره پرونده بورسیه ها خبر داد.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۲۹ ۰۸:۵۶

  اعلام زمان پرداخت افزایش مقرری دانشجویان بورسیه خارج

  با تصویب هیئت وزیران افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دو وزارت بهداشت و علوم ابلاغ شد و به گفته مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان اگر پرداخت این افزایش مقرری به شش ماه نخست اول سال نرسد افزایش مقرری نیمه اول و دوم در نیمه دوم سال باهم پرداخت خواهد شد.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۰:۲۳

  تلاش ترکیه برای افزایش جذب دانشجویان خارجی

  اداره دانشجویان بین‌المللی وزارت آموزش ترکیه قصد دارد با تخصیص بورسیه تحصیلی 96 میلیون دلاری، این کشور را به کانون آموزشی تبدیل کند.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۲۴ ۱۰:۴۰

  بورسیه‌ها سازمان بازرسی را به وزارت علوم کشاند

  مدیر کل دفتر وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد:‌ نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور برای بررسی پرونده بورسیه‌های غیرقانونی دکتری در وزارت علوم مستقر شده‌اند

 • ۱۳۹۳-۰۴-۲۴ ۰۹:۵۳

  سراج: جزییات بورسیه‌ها محرمانه است

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در آینده‌ای نزدیک گزارش سازمان بازرسی درباره‌ بورسیه‌های غیرقانونی را به مراجع مربوطه ارسال خواهیم کرد.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۲۲ ۱۸:۲۳

  اعطای بورسیه و فرصت مطالعاتی به دانشجویان و اساتید سوری

  وزیرعلوم ضمن دعوت رسمی برای سفر وزیر آموزش عالی سوریه به ایران، آمادگی کامل خود را برای کمک به بازسازی زیر ساخت های آموزش عالی این کشور اعلام کرده و گفت: آموزش عالی سوریه می تواند اعضای هیئت علمی خود را برای گذراندن فرصت های مطالعاتی به ایران اعزام کند.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۲۱ ۱۶:۰۹

  افزایش 10 درصدی مقرری ارزی دانشجویان بورسیه‌

  رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام افزایش متوسط 10 درصدی مقرری ارزی دانشجویان بورسیه خارج از کشور با تصویب هیات دولت خبر داد و در عین حال تاکید کرد: از این پس بورسیه خارج فقط از طریق آزمون یا برای مربیان دانشگاه‌ها انجام می‌شود و دیگر بورسیه بدون آزمون نخواهیم داشت.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۲۱ ۰۹:۳۸

  رییس سابق تربیت‎مدرس: دانشجوی بورسیه خارج از روال قانونی نداشته‌ایم

  رییس سابق دانشگاه تربیت مدرس در این باره که‌ آیا دانشجوی بورسیه خارج از روال قانونی در دانشگاه تربیت مدرس بوده است یا خیر؟ گفت: در طول چهار سال گذشته 129 نفر بورسیه خارج دریافت کردند و هیچ دانشجویی خارج از روال قانونی در میان این افراد نیست.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۱۶ ۱۵:۵۸

  هیات دولت افزایش مقرری دانشجویان بورسیه را تصویب کرد

  مدیرکل بورس سازمان امور دانشجویان از تصویب افزایش مقرری دانشجویان بورسیه خارج از کشور توسط هیات دولت خبر داد و گفت: این افزایش مقرری با میانگین ۱۰ درصد شب گذشته به تصویب هیات دولت رسید.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۶:۰۱

  کمترین و بیشترین مقرری دانشجویان بورسیه پزشکی

  معاون امور بورسهای مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به میزان کمترین و بالاترین مقرری دانشجویان بورسیه در خارج از کشور که ازسوی وزارت بهداشت تامین می شود گفت: میزان مقرری در دو سال اخیر افزایش نداشته است.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۳:۵۸

  افزایش مقرری دانشجویان بورسیه همچنان در انتظار تصویب هیات دولت

  مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: افزایش مقرری دانشجویان در انتظار تصویب هیات دولت است تا اجرایی شود.