صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

کل اخبار:125

 • ۱۳۹۵-۰۱-۲۵ ۱۶:۰۰

  فرهنگ در تلویزیون ایران کم‌رنگ می‌شود

  در دستگاه عریض‌وطویل سازمان صداوسیما، طبعا خوب یا بدبودن برنامه‌ها به حساب این سازمان نوشته می‌شود. روی سخنم بیشتر با برنامه‌هایی است که در نوروز از شبکه‌های مختلف سیما پخش شد و اختصاصا برنامه «دورهمی» که یکی از محصولات سازمان صداوسیماست.

 • ۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۱۵:۰۰

  جایگاه کتاب در رسانه‌ها و صداوسیما کجاست؟/ یادداشت علی بلوکباشی

  علی بلوکباشی، رئیس بخش مردم‌شناسی دایره‌المعارف بزرگ اسلامی در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، آورده است: کتاب در رسانه‌های نوشتاری، تصویری و گفتاری ما به ویژه صداوسیما جایی محدود دارد. رسانه‌ها کمتر به کتاب و اهل قلم اهمیت می‌دهند و برنامه‌هایی با محتوای کتاب را هم به بهانه نداشتن مخاطب حذف می‌کنند.

 • ۱۳۹۴-۱۰-۲۳ ۱۷:۴۵

  ساختار صداوسیما تغییرات بنیادین نخواهد داشت

  روابط عمومی رسانه ملی ادعای برخی رسانه ها در خصوص تغییرات گسترده در حوزه های مختلف سازمان صداوسیما را رد و مطرح کرد این سازمان در آینده نزدیک تغییرات بنیادین نخواهد داشت.

 • ۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۴:۳۰

  فعالیت رسمی خبرگزاری صداوسیما آغاز شد

  خبرگزاری صدا و سیما با حضور مسئولان سازمان صدا و سیما امروز هفتم دی ماه فعالیتش را آغاز کرد

 • ۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۰۹:۴۵

  جذب نویسندگان جوان و مستعد

  جذب نویسندگان جوان و مستعد

 • ۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۱:۴۵

  اولین دوبلور صدا و سیما درگذشت

  رضا سجادی اولین دوبلور سازمان صدا و سیما که بخش عمده فعالیت هایش در رادیو بود در سن 95 سالگی درگذشت.

 • ۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۰:۴۵

  ابراهیم فیاض: مرکز اصلی نفوذ،صداوسیما است

  ابراهیم فیاض مردم شناس و استاد دانشگاه تهران معتقد است که ساختار نفوذ در جمهوری اسلامی ساختاری اقتصادی- رسانه ای - دانشی است.

 • ۱۳۹۴-۰۸-۰۶ ۱۱:۱۵

  ارکستر سمفونیک صدا و سیما تعطیل نیست/جدایی «نادر» از ارکستر دولتی

  رهبر ارکستر سمفونیک صدا و سیما اعلام کرد فعالیت های این مجموعه موسیقایی متوقف نشده و بعد از پایان محرم و صفر برخی از برنامه های آینده این مجموعه موسیقایی معرفی می شود.

 • ۱۳۹۴-۰۸-۰۶ ۰۹:۳۰

  مدیران سطوح پایین،افکار خود را در برنامه ها اعمال می کنند

  آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با تاکید بر ضرورت حرکت صدا و سیما در مسیر اعتدال و میانه روی از یک جانبه گرایی این رسانه در قضیه برجام انتقاد کرد.

 • ۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۷:۰۰

  پاييز تلويزيون از هفت افخمی تا صدبرگ ضابطيان

  با آغاز پاييز، تلويزيون هم دست به يك تغيير فصل زده است. حجم قابل تاملي از برنامه‌ها تغيير كرده و با ساختار تازه به روي آنتن مي‌روند و برنامه‌هاي تازه‌اي هم آغاز شده يا خواهد شد. به نظر مي‌رسد قرار است شاهد يك تغيير ساختاري باشيم.

 • ۱۳۹۴-۰۷-۱۱ ۱۲:۴۰

  جدیدترین تغییرات در بخش خبر شبکه یک و چهار سیما

  جدیدترین تغییرات در بخش های خبری شبکه های اول و چهارم سیمای جمهوری اسلامی اعلام شد.

 • ۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۴:۵۰

  دستِ خالی رسانه ملی برای نسل جدید

  در حالی که صدا و سیما فراگیرترین و تاثیرگذارترین رسانه در کشورمان است ولی به نظر می‌رسد ظرفیت‌های این رسانه به درستی در خدمت تربیت نسل جدید قرار نگرفته و رسانه ملی نیازمند بازنگری در این حوزه است.

 • ۱۳۹۴-۰۵-۲۸ ۱۰:۱۰

  شرط صداوسیما برای بازگشت «جمعه ایرانی»

  بیش از شش ماه از توقف برنامه‌ی «جمعه ایرانی» می‌گذرد و در این شش ماه هنوز تکلیف این برنامه مشخص نشده است.

 • ۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۵:۲۰

  مباحثه رضا درستکار با محمدعلی نجفی درباره عملکرد تلویزیون

  این‌روزها بحث بر سر عملکرد صداوسیما در دورانی که مدیران جدید این رسانه از تغییر رویکرد صحبت می‌کنند بیش از گذشته مطرح است. بسیاری از صاحب‌نظران بارها از خطر رسانه‌های رقیب گفته‌اند و بحرانی که برای رسانه ملی ما چالش بزرگی است.

 • ۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۰۹:۲۴

  حال کارگردان «طعم گیلاس» خوب است

  درحالی‌که چندروزی بود خبر بیماری عباس کیارستمی، فیلم‌ساز ایرانی، در محافل خصوصی بر سر زبان‌ها افتاده بود، باشگاه‌خبرنگاران جوان وابسته به صداوسیما، این سکوت خبری را تاب نیاورد و خبر حمله قلبی او را روز گذشته روی خروجی سایت خبری خود قرار داد. به گزارش این سایت خبری، وضعیت جسمانی این کارگردان سینما که چندی پیش دچار عارضه قلبی شده، اکنون بهتر است.

 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۲ ۱۳:۳۰

  نبرد امروز، نبرد ميان اسلام اَعرابی و اسلام ابراهيمی است

  عصر روز گذشته ۱۱ خردادماه، اختتاميه يازدهمين همايش بين‌المللی دكترين مهدويت با حضور ميهمانان داخلی و خارجی در سالن همايشهای صدا وسيما برگزار شد.

 • ۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۸:۲۰

  سیاست‌ رسانه ملی در بخش برون‌مرزی/ تقویت امواج یا تولید مشترک

  از ۶ ماه گذشته تا به حال رییس سازمان صداوسیما و معاون برون مرزی او سه دیدار با مسئولان رسانه‌ای سه کشور داشته‌اند و سرافراز می‌گوید در این راستا برای تولید مشترک با دیگر کشورها هم برنامه‌ریزی می‌کنند.

 • ۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۷:۰۰

  رییس صدا و سیما: اختلافم با پورمحمدی شایعه است

  رییس سازمان صداوسیما شنیده‌هایی که مبنی بر اختلاف‌نظر او با معاون سیما به گوش می‌رسد شایعه دانست و از رسانه‌ها خواست شایعه‌پراکنی نکنند.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۱۵ ۱۳:۱۵

  پخش موسیقی سرقتی در رسانه ملی!

  یک خواننده‌ی آواز ایرانی از به سرقت رفتن آثارش و پخش آن‌ها در صداوسیمای مرکز خوزستان انتقاد کرد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۱۸:۰۰

  تبلیغ ماهواره‌ای خلاف امنیت ملی است؟

  معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی پخش آگهی تبلیغاتی از شبکه‌های ماهواره‌ای را خلاف مصوبه شورای امنیت ملی و امری غیر قانونی دانست و اما انتظار می‌رود صدا و سیما رفتار ایجابی به سینما داشته باشد.

 • ۱۳۹۴-۰۱-۱۶ ۱۴:۲۰

  اعتراض خبرنگار صداوسیما به تظاهر نمازخوانی در یکی از پارک‌های تهران

  شمشادی، خبرنگار صداوسیما نوشت: از وقت اذان گذشت و جماعتی به کار نبود، لاجرم در آن محل به فرادا ایستادم، در این بین همانهایی که موکت را پهن کرده بودند آمدند و ...

 • ۱۳۹۳-۱۲-۲۱ ۱۰:۵۰

  سرافراز: بدهی‌های صدا و سیما را مدیریت می‌کنیم

  رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه تغییرات ساختاری در این سازمان بدون بدهی‌ها هم صورت می گرفت تاکید کرد: بحران بدهی‌های این سازمان را مدیریت می کنیم.

 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۸ ۱۴:۰۰

  مدیرکل امور مجلس صدا و سیما منصوب شد

  معاون امور مجلس و استان‌های رسانه ملی در حکمی حسن گروسی را به سمت «مدیرکل امور مجلس» منصوب کرد.

 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۶:۵۰

  علل تغییر دبیر شورای نظارت بر صداوسیما

  شجاعی کیاسری که به تازگی مسئولیت دبیری شورای نظارت بر صداوسیما را به محمدحسین صوفی واگذار کرده است، درباره دلیل این اتفاق توضیح داد.

 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۱ ۱۵:۲۰

  گزارشی از فعالیت‌های انتشارات سروش

  سال 1393 حتی در آخرین هفته‌های خود نیز برای کارکنان صداوسیما سرشار از شگفتی است. هرروز خبر تازه‌ای از انتصاب‌ها و تغییرات در بخش‌های مختلف این رسانه به گوش می‌رسد و این تغییرات دیر یا زود به سراغ بخش کتاب و انتشارات این سازمان هم خواهد آمد. بخشی که در نگاه اهالی هنر با نشانه و آرم «سروش» شناخته می‌شود.

 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۱ ۰۹:۳۰

  حسین دهباشی: از صدا و سیما بابت ریختن آبرویمان شکایت کرده‌ایم

  حسین دهباشی در نشست نقد و بررسی مجموعه «برنامه تاريخ شفاهی و تصويری ايران معاصر» گفت که صدا و سیما با کار غیرمتعهدانه واحد مرکزی خبر در پخش گزینشی بخش‌هایی از گفت‌وگوهای انجام شده با مسئولان رژیم سابق در قالب «برنامه تاريخ شفاهی و تصويری ايران معاصر»، آبروی کتابخانه ملی و موسسه تاریخ شفاهی را برد و ما به همین دلیل از این سازمان شکایت کرده‌ایم. دهباشی همچنین خود را متعلق به نسلی خواند که انبوهی سوال دارند و پروژه تاریخ شفاهی را برای یافتن پاسخی به این پرسش‌ها شروع کرده است.

 • ۱۳۹۳-۱۲-۰۴ ۱۱:۴۰

  یک عضو سابق شورای سیاست‌گذاری سلامت صداوسیما:

  صداوسیما فقط 5 درصد دانش مردم را افزایش داده

  یک عضو سابق شورای سیاستگذاری سلامت صداوسیما، با اشاره به اینکه رسانه ملی تنها پنج درصد سطح دانش مردم را افزایش داده است، گفت: بر اساس برنامه‌های از پیش تعیین‌شده‌ صداوسیما، باید طی 15 سال گذشته سطح دانش علمی مردم به 25 درصد ارتقاء پیدا می‌کرد که متاسفانه این امر محقق نشده است.

 • ۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۱۲:۲۵

  پاسخ مستند دهباشی به صدا و سیما

  پس از انتشار جوابیه روابط عمومی سازمان صداوسیما به اظهارات حسین دهباشی، مدیر پروژه تاریخ شفاهی ایران باردیگر توضیحاتی را به همراه تصویر تفاهمنامه منعقد شده با رسانه ملی ارائه کرد.

 • ۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۱۲:۵۰

  پاسخ صداوسیما به دهباشی

  اداره كل روابط عمومی سازمان صداوسیما به اظهارات حسین دهباشی مدیر پروژه تاریخ شفاهی ایران (عصر پهلوی دوم) در خصوص پخش مصاحبه‌های انجام شده در قالب این پروژه از رسانه ملی، پاسخ داد.

 • ۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۱۶:۰۰

  مهرابی: صدا و سیما کتاب‌ها را گزینشی معرفی می‌‌کند

  مسعود مهرابی، مورخ تاريخ سینمای ایران با گلایه از رویکرد غیرفرهنگی و عوام‌زده تلویزیون در سال‌های اخیر، تبليغ پردامنه کتاب‌های کمک‌آموزشی در این رسانه را برای فرهنگ مطالعه مخرّب می‌داند و می‌گوید: «تلویزیون باید نظام آموزشی کشور را در اين زمينه به چالش بکشد و در قدم نخست از پخش چنين تبلیغاتی، خودداری کند.» وی همچنین بر این باور است که بحران مطالعه‌ کتاب ربط چندانی به سیاست‌های صدا و سيما ندارد و بيشتر ناشی از تأثير روانی ممیزی‌ سلیقه‌ای در برخی دوره‌هاست كه باعث سلب اعتماد مردم نسبت به کتاب شده است.