نمایشگاه کتاب

کل اخبار:954

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۳ ۰۹:۵۰

  جادویی‌ترین کار دنیا از نگاه رامبد جوان

  رامبد جوان پس از خواندن بخشی از کتاب «تلخ مثل عسل» در جمع زیادی از مخاطبان خود در فرهنگسرای کتاب گفت: من عاشق کتابخوانی هستم. جادویی ترین وقت گذرانی شخصی که به واسطه آن می توان به جهان دیگری قدم گذاشت و پادشاه آن شد، کتابخوانی است.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۳ ۰۹:۴۰

  سیاست وزارت ارشاد در مقابل خط و زبان فارسی چیست؟

  سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه به پرسش خبرنگاران پاسخ داد و گفت: سیاست این وزارتخانه ترویج خط و زبان فارسی است.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۳ ۰۹:۳۰

  نمایشگاه کتاب و تجمیع کتابفروشی‌ها

  نیکی ایوبی‌زاده، مدیر انتشارات کتابخانه مجلس معتقد است: فضای نمایشگاه بر یک خط ریل ثابت حرکت می‌کند. در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تنها کتابفروشی‌ها در یک جا جمع شدند و ما بیشتر تجمیع فروشگاه داریم تا نمایشگاه.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۷

  ایران نگاهی معرفتی به مکتوبات فرهنگی دارد

  رفعت فیزیچ، رئیس العلمای کشور مونته نگرو در بازدید از دهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پودگوریتسا،گفت: ایران، نگاهی معرفتی به مکتوبات فرهنگی دارد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۱۷:۲۰

  دود غلیظ «شبه‌کتاب‌ها» به چشم چه کسی می‌رود؟

  نمایشگاه کتاب امسال هم کتاب‌هایی عرضه کرد که نه بر دنیای کسی تأثیرگذار است و نه بر آخرتش؛ شبه‌کتاب‌هایی که صرفاً برای یک هدف منتشر می‌شوند: پول.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۱۶:۵۰

  انتشارات علمی و فرهنگی ناشر کتاب های بنیاد شعر و ادبیات داستانی شد

  همزمان با برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برای واگذاری انتشار کتابهای خود با انتشارات علمی فرهنگی تفاهم نامه امضا خواهد کرد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۱۶:۲۰

  وضعیت هنر کاریکاتور در ایران

  داود شهیدی، کارتونیست پیشکسوت ایرانی و صاحب آثاری چون «مجموعه کاریکاتورهای طنز سیاه» در نشست نقد و بررسی کتاب‌های منتشر شده کاریکاتور در ایران، گفت که کاریکاتور هنر جوانی در ایران است و به همین دلیل نیز تاکنون چندان جدی گرفته نشده و کتاب‌های پژوهشی تالیفی درباره‌اش نوشته نمی‌شود.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۱۶:۱۰

  عرضه داستان‌های برگزیده جایزه ادبی صادق هدایت در نمایشگاه

  کتاب «توی این رختخواب نرم خوابم نمی‌برد» شامل مجموعه داستان‌های برگزیده دوره‌های مختلف جشنواره صادق هدایت با گردآوری و ویرایش آرام روانشاد، از سوی انتشارات مروارید به بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رسید.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۱۵:۲۰

  چرا باستانی‌پاریزی جایزه فارابی را نپذیرفت؟

  کارشناسان و پژوهشگران در نشست «بررسی و تحلیل تأثير جایزه فارابی در رشد پژوهش‌های اعضاي هیئت علمی دانشگاه‌ها» به این نکته تاکید کردند تا هنگامی که کتاب، صرفاً به زبان فارسی نوشته می‌شود تنها، مصرف‌کننده و خواننده ایرانی دارد و به این دلیل تبادل افکار با سایر اندیشمندان جهان صورت نمی‌گیرد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۱۵:۰۰

  بیژن عبدالکریمی: باید روح مضاعفی به نمایشگاه کتاب دمیده شود

  دکتر بیژن عبدالکریمی، نویسنده و استاد فلسفه اعتقاد دارد، باید روح مضاعفی به نمایشگاه کتاب دمیده شود تا تاریخ و فرهنگ ما فضای جدیدی را برای طرح پرسش در خود ببیند. وی می‌گوید: مساله اصلی جهان امروز به زیر سؤال رفتن تفکر معنوی است.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۱۴:۵۰

  دیدگاه رسول جعفریان در مورد نمایشگاه کتاب

  حجت‌الاسلام دکتر رسول جعفریان، نویسنده و تاریخ‌پژوه، نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را بهترین رویداد فرهنگی در خاورمیانه دانست و با توجه به شعار نمایشگاه بیست‌وهشتم با عنوان «خواندن، گفت‌و‌گو با جهان» گفت که امیدوار است این شعار باعث شود تا مجلات و کتاب‌های خارجی وارد ایران شوند و ورود به پایگاه‌های علمی آسان‌تر شود.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۱۴:۲۰

  نسبت جریان فیلمسازی در ایران و مطالعه

  علی معلم در نشست «ضعف اقتباس در سینمای ایران» گفت: اساسا جریان فیلمسازی ما وابسته به مطالعه نیست و سینمای ما و سینماگران ما خیلی اهل دنبال کردن جهان ادبیات به شکل جدی نیستند. همچنین روشنفکران ما در سینما به ادبیات عامه پسند توجهی نشان نمی‌دهند.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۱۳:۲۵

  رشد ۵۰ درصدی فروش کتاب در ۵ روز اول نمایشگاه

  مدیر کمیته رفاهی و هماهنگی نهادها و سازمان‌های همکار از رشد ۵۰ درصدی فروش کتاب در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نسبت به زمان مشابه در دوره پیشین نمایشگاه خبر داد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۱۰:۱۰

  بعد از نمایشگاه، سری هم به تهران بزنید...

  از غرفه لبنیات و بستنی تا اینترنت پرسرعت و فدراسیون ورزش‌های سخت (صخره‌نوردی) در نمایشگاه بین المللی کتاب دیده می‌شوند که هر یک بساط‌شان را پهن کرده‌اند تا از فرصت یک هفته‌ای نمایشگاه استفاده کنند؛ اما در این بازار شلوغ، خبری از غرفه‌ی میراث فرهنگی و گردشگری برای معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران نیست!

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۰۹:۵۰

  خارجی‌ها درباره نمایشگاه کتاب تهران چه می‌گویند؟

  چند ناشر خارجی حاضر در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به ارزیابی نمایشگاه امسال پرداختند.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۷:۳۰

  کتابی از خورشاهیان در ۱۰۰ هزار نسخه منتشر شد

  «من بادبادکم» داستانی از هادی خورشاهیان برای کودکان است که پس از ۱۰ سال از سوی نشر شباویز و در ۱۰۰ هزار نسخه منتشر و در نمایشگاه کتاب ارائه شد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۷:۲۰

  کتاب «فلسفه تعلیم و تربیت مشاء» چاپ و منتشر شد

  کتاب «فلسفه تعلیم و تربیت مشاء» اثری از گروه علوم تربیتی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه است که توسط محمد داودی استادیار گروه علوم تربیتی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به رشته تحریر درآمده است.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۷:۱۰

  تأثیر جایزه فارابی در رشد پژوهشهای اساتید دانشگاه بررسی می‌شود

  نشست «بررسی و تحلیل تاثیر جایزه فارابی در رشد پژوهشهای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ ها» امروز در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار می‌شود.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۷:۰۰

  دولت تصدی‌گری حوزه نشر را کنار بگذارد شاهد شکوفایی خواهیم بود

  مدیر انتشارات تیمورزاده در نشست «نشر به مثابه یک صنعت»، در نمایشگاه کتاب تهران گفت: اگر دولت رویه تصدی گری خود بر صنعت نشر را کنار بگذارد، شاهد شکوفایی این صنعت خواهیم بود.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۶:۲۰

  پیوستن ۳۰۰ کتابخانه به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

  رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: مصلی مکان مناسبی برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران نیست و باید یک جای مناسب دیگر برای میزبانی از این رویداد بزرگ فرهنگی در نظر گرفته شود.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۵:۵۰

  استراتژی فرهنگی مشخصی در حوزه نشر کودک و نوجوان وجود ندارد

  مدیر کمیته کودک و نوجوان نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به ضعف بدنه نشر کودک و نوجوان گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر استراتژی فرهنگی روشنی برای نشر کودک و نوجوان وجود نداشته از این رو هر ناشری به فراخور حال خود کتاب منتشر کرده است.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۵:۱۰

  «تاریخ کامل هنر جهان» در نمایشگاه کتاب

  ویراست چهاردهم «هنر در گذر زمان» (تاریخ کامل هنر جهان ۲۰۱۳) با ترجمه محمدتقی فرامرزی منتشر و در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شده است.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۵:۰۰

  نمایشگاه کتاب تهران بهترین رویداد فرهنگی خاورمیانه است

  حجت‌الاسلام دکتر رسول جعفریان، نویسنده و تاریخ‌پژوه، نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را بهترین رویداد فرهنگی در خاورمیانه دانست و با توجه به شعار نمایشگاه بیست‌وهشتم با عنوان «خواندن، گفت‌و‌گو با جهان» گفت که امیدوار است این شعار باعث شود تا مجلات و کتاب‌های خارجی وارد ایران شوند و ورود به پایگاه‌های علمی آسان‌تر شود.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۴:۴۰

  ماجرای اعتراض ناشران دانشگاهی چیست؟

  در پی اعتراض برخی ناشران دانشگاهی به تعلق گرفتن یارانه برای خرید کتاب‌های خارجی، یکی از مسوولان نمایشگاه کتاب به این موضوع پاسخ داد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۴:۳۰

  «ملاصدرا» را به نام خیابان می‌شناسیم تا فیلسوف

  مسئول انتشارات بنیاد حکمت اسلامی صدرا در حاشیه بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: پیش از فعالیت‌های این بنیاد، تصحیح کتاب‌های صدرالمتألهین از سوی نویسندگان و متفکران چندان جدی گرفته نمی‌شد. هم‌اکنون نیز اغلب جوانان و دانشجویان، «ملاصدرا» را به‌عنوان یک خیابان می‌شناسند.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۳:۵۰

  نصرالله پورجوادی با «باباطاهر» به نمایشگاه می‌آید

  شرح احوال و نگاهی به آثار «ابومحمد جصاص همدانی» به قلم دکتر نصرالله پورجوادی در روزهای آتی در نمایشگاه کتاب عرضه خواهد شد. این کتاب نگاهی فلسفی و تاریخی به زندگی و اشعار باباطاهر دارد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۲:۲۰

  ۶۰ درصد بن کارت های دانشجویی به بخش دانشگاهی اختصاص یافت

  آمار بن کارت ها نشان می دهد که تا پایان روز چهارم نمایشگاه کتاب تهران ۶۰ درصد بن کارت های دانشجویی و طلاب در بخش دانشگاهی مصرف شده است.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۲:۰۰

  امروز؛ برگزاری نشست تخصصی تاریخ شفاهی ایثار و شهادت در نمایشگاه کتاب

  مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری مراسم رونمایی از تازه‌های کتاب نشر شاهد و نشست تخصصی «تاریخ شفاهی ایثار و شهادت» عصر فردا دوشنبه بیست ویکم اردیبهشت در ششمین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب خبر داد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۱:۳۰

  آلمان با ۴۰۰ عنوان کتاب در نمایشگاه تهران

  مدیر بخش آسیا، آفریقا و ایران نمایشگاه کتاب فرانکفورت با بیان اینکه آلمان از سال ۲۰۰۲ در نمایشگاه کتاب تهران شرکت داشته، اظهار کرد: امسال نیز با ۴۰۰ عنوان کتاب در این رویداد فرهنگی حضور داریم .

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۱:۰۰

  پرفروش‌های حوزه اندیشه در نمایشگاه کتاب کدامند

  در ششمین روز نمایشگاه کتاب تهران، سراغ پرفروش‌های حوزه فلسفه و اندیشه کشور و بازدیدکنندگان فلسفی کشور رفتیم.