وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

کل اخبار:423

 • ۱۳۹۳-۰۷-۱۵ ۰۹:۴۹

  رئیسیان: باید به مجوزهای وزارت ارشاد تمکین کرد

  علیرضا رئیسیان گفت: قانون صراحتا دادن مجوز برای هرگونه اجرای هنری از جمله موسیقی، تئاتر‌، فیلم و کتاب را به وزارت ارشاد سپرده است بنابراین همه به مجوزهای وزارت ارشاد باید تمکین کنند.

 • ۱۳۹۳-۰۷-۰۲ ۱۰:۲۶

  ارشاد چه کتاب‌هایی را و در چه فرایندی می‌خرد؟

  از دستاوردهای دولت یازدهم شفاف‌سازی تشکیل هیات نظارت بر خرید کتاب بود. این هیات با هدف ایجاد شفافیت در بخش خرید کتاب‌ شکل گرفت و معاونت فرهنگی وزارت ارشاد تلاش کرد در دوره جدید فعالیت‌هایش با رویکردی متفاوت از گذشته کار خرید کتاب را انجام دهد.

 • ۱۳۹۳-۰۷-۰۱ ۱۳:۱۵

  وزیر ارشاد: بودجه ارکسترسمفونیک هنوز به دست ما نرسیده است

  وزیر ارشاد پیرامون دستور رئیس‌جمهور درباره بودجه ارکسترسمفونیک گفت: علی‌رغم پیگیری‌های مکرر هنوز پولی دست ما را نگرفته است.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۲۷ ۰۸:۵۲

  معامله یک بیستم سینمای ایران و چین

  عصر دیروز چهارشنبه 26 شهریور مراسم افتتاح هفته فیلم چین در ایران با حضور رئیس سازمان سینمایی و سفیر چین و تعدادی از اهالی رسانه در موزه سینما برگزار شد.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۲۷ ۰۸:۳۱

  بازگشت دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها به زیرمجموعه معاونت مطبوعاتی

  دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، مجدداً در ساختار سازمانی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جای گرفت.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۲۰ ۱۱:۵۷

  سایت های خبری بدون مجوز را معرفی کنید

  معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای ضمن معرفی یک سامانه پیامکی ویژه، از عموم شهروندان، دستگاه‌های ذیربط و فعالان دلسوز فرهنگی-رسانه ای خواست تا در اجرای وظایف قانونی و به امید فضایی مهذب و مورد انتظار رهبر معظم انقلاب در جهت شناسایی سایت‌های خبری فاقد مجوز هیات نظارت بر مطبوعات، به این معاونت کمک کنند.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۱۷ ۱۲:۳۶

  وزارت ارشاد، نقشی در احیای کانون نویسندگان ایران ندارد

  معاون فرهنگی وزارت ارشاد در حاشیه نشست" ۱۷ دقیقه حرف حساب" در جمع خبرنگاران درباره موضع ارشاد پیرامون احیای کانون نویسندگان ایران، گفت: وزارت ارشاد ارتباطی با احیای این کانون نداشته و از آن بی‌اطلاع بود.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۱۷ ۰۸:۳۰

  «سینماسلام» طرح رایگانی که پولی شد

  مجری طرح «سینماسلام» از تصمیم نهایی سازمان سینمایی برای اجرایی کردن این طرح در روز ملی سینما خبر داد و گفت: طبق توافق به عمل آمده با شورای صنفی نمایش، انجمن سینماداران و شورای مشورتی سازمان سینمایی قرار شد طرح «سینما سلام» به صورت نیم‌بها در روز جمعه 21 شهریورماه در کل کشور اجرایی شود.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۱۴:۱۵

  معاون هنری ارشاد استعفای دبیر جشنواره تئاتر عروسکی را نپذیرفت

  علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استعفای مرضیه برومند دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی را نپذیرفت.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۰۹:۱۶

  کاهش دخالت‌های امنیتی در حوزه فرهنگ

  معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد در پاسخ به این سوال که آیا فشارها در خصوص ممیزی و مسائل مرتبط با این معاونت بر شما اثر دارد؟ گفت: تا وقتی که من باشیم، نه ولی بعدش را نمی‌دانم.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۰۴ ۱۶:۵۲

  آزمون دوره‌های فراگیر ارشد جمعه برگزار می‌شود

  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور صبح روز جمعه 14 شهریور در 92 شهرستان و 130 حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۰۳ ۱۳:۰۱

  اوضاع حمایت از موسیقی هیچ تغییری نکرده است

  سرپرست گروه کوچی: وزارت ارشاد با ساختن سالن، هنرمندان موسیقی را در برگزاری کنسرت‌هایشان کمک کند یا این که شهرداری را مجاب کند تا سالن‌هایش را در اختیار گروه‌های موسیقی قرار دهد.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۰۳ ۱۲:۳۲

  امضای تفاهم‌نامه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیونی معاونت فرهنگی و هیئت رزمندگان اسلام

  مرحله اول تفاهم نامه بین معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت امور فرهنگی هیئت رزمندگان اسلام با پرداخت ۶۰۰ میلیون ریال وارد فاز اجرایی شد.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۰۳ ۱۰:۱۸

  ادغام رشته های صنایع دستی و سینما با هنرهای تجسمی و تصویری

  موسسه آموزشی فرهنگ و هنر علمی کاربردی وابسته به وزارت ارشاد از ادغام رشته های صنایع دستی و سینما با رشته های هنرهای تجسمی و تصویری خبر داد.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۰۱ ۱۶:۰۵

  وزیر ارشاد در همایش «عقلانیت در حکمت سینوی»:ابوعلی‌ سینا پشتوانه جامعه امروز ما است

  وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی گفت:‌ ابوعلی‌ سینا پشتوانه جامعه امروز ما است و باید برای بازآفرینی تمدن اسلامی از او بهره بگیریم، چرا که شیوه خردبنیاد و عرفانی او پس از یک هزاره هنوز قابل توجه است.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۲۹ ۱۷:۳۱

  بحران گرسنگی در دانشگاه‌های آمریکا

  بنیاد خیریه تغذیه آمریکا (Feeding America)‌ در گزارش جدید خود اعلام کرد: دانشجویان دانشگاه‌های این کشور نیاز جدی به خدمات تامین موادغذایی دارند.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۲۷ ۱۵:۵۱

  مناظره گادامر و دریدا در «هرمنوتیک»

  کتاب «هرمنوتیک» نوشته ژان گروندن با ترجمه محمدرضا ابوالقاسمی توسط نشر ماهی منتشر و راهی بازار نشر شد.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۲۶ ۱۶:۰۲

  مدیر حقوقی وزارت ارشاد: با قانون حق وراثت از آثار مولف احساسی برخورد نکنیم

  مدیرکل دفتر حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از موافقان قانون «حقوق مولف پس از 50 سال از زمان مرگ» به شمار می‌آید. وی معتقد است این قانون موانع علم‌آموزی و انتقال علم را از میان برمی‌دارد؛ به همین دلیل با قانون حق وراثت نباید احساسی برخورد کنیم.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۰۹:۵۰

  متن تفاهم‎نامه توسعه فعالیت‌های بنیاد شعر و ادبیات داستانی با ادارات کل استانی ارشاد

  فعالیت‌های بنیاد شعر و ادبیات داستانی در استان‌های سراسر کشور با تفاهم‌نامه‌ای که دیروز بین این بنیاد و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا شد، توسعه خواهد یافت.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۹ ۱۱:۰۷

  موضع وزارت ارشاد در مواجه با بحث داغ سیاست های تفکیک جنسیتی

  معاون حقوقی امور مجلس و استان‎های وزارت ارشاد گفت: سیاست‌های تفکیک جنسیتی که در بعضی برنامه‎های هنری اعمال شده است نه تنها جزو سیاست‌های ابلاغی ما نبوده است، بلکه به مصلحت کیان خانواده هم نیست.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۶ ۰۹:۰۴

  وزارت ارشاد آماده اعزام خبرنگار و عکاس به غزه است

  مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با اشاره به استقبال این وزارتخانه از اعزام عکاسان به مناطق جنگی خاورمیانه تصریح کرد که هیچ مشکلی برای اعزام متقاضیان وجود ندارد و تنها باید مکاتبات رسمی با معاونت مطبوعاتی صورت گیرد.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۴ ۱۵:۲۲

  وزارت ارشاد از ناشران کتاب خرید

  هیات انتخاب و خرید کتاب با انتخاب 249 عنوان کتاب دیگر از ناشران جهت خریداری از ناشران و در شمارگان 45 هزار و 480 نسخه موافقت کرد.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۴ ۱۱:۴۹

  کارگروهی برای "پولی شدن شابک" در معاونت فرهنگی شکل می‌گیرد

  مشاور علمی و فرهنگی معاونت فرهنگی ارشاد در گفتگو با «نسیم» با اعلام این خبر گفت: وزیر ارشاد پیگیری این مسئله را به معاونت فرهنگی سپرده است و به زودی با تشکیل این کارگروه، بررسی موضوع شابک را آغاز می‌کنیم

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۳ ۱۷:۲۳

  تفاهم‌نامه 5 میلیارد تومانی ارشاد و آموزش و پرورش امضا شد

  تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت فرهنگی و آموزشی وزارت آموزش و پرورش با هدف رشد نرخ کتابخوانی در مدارس سراسر کشور، به امضای مسئولان این دو معاونت رسید.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۳ ۱۷:۰۲

  آزمون سراسری قرآن وزارت ارشاد از 15 مرداد کلید می‎خورد

  ثبت نام دوازدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از 15 مرداد آغاز می شود و تا 25 مرداد ادامه دارد.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۳ ۱۶:۵۴

  راه اندازی دوره مد و لباس در مراکز آموزش عالی فرهنگ و هنر

  مشاور امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پذیرش دانشجوی ارشد مد و لباس از سال آینده در دانشگاههای فرهنگ و هنر، خبر داد.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۶:۰۱

  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یونسکو تفاهم‌نامه امضا کردند

  با امضاء تفاهم‌نامه فی ما بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیسیون ملی یونسکو که صبح امروز در دفتر معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و اشاد اسلامی صورت گرفت، طرفین متعهد شده نسبت به اجرای طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران و روستای دوستدار کتاب همکاری لازم را داشته باشند.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۰۷ ۱۸:۴۳

  آیا واگذاری ممیزی به ناشران قانونی است؟

  ماجرای واگذاری ممیزی به ناشران که علی جنتی در اولین اظهارات خود، آن را یکی از برنامه‌های اصلی وزارتخانه متبوعش عنوان کرده بود، با آئین‌نامه جدید هیئت نظارت بر ضوابط نشر، وارد فاز اجرایی شده است. مدیر دفتر کتاب وزارت ارشاد مدعی است این آئین‌نامه مطابق با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه نشر کتاب است و در حالی تدوین شده که 3 تن از اعضای این شورا که همزمان عضو هیئت نظارت بر ضوابط نشر نیز هستند، در دو مرحله بررسی آن، مخالفتی با تصویبش نداشته‌اند.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۰۶ ۰۹:۳۳

  نگاه محتاطانه ناشران خصوصی به واگذاری ممیزی

  مدیر دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت ارشاد از ابلاغ آئین‌نامه مربوط به واگذاری ممیزی به ناشران تا مهرماه امسال خبر داد و پیش‌بینی کرد در فاز نخست ناشران دولتی و عمومی، استقبال بیشتری از این طرح به عمل بیاورند و ناشران خصوصی با احتیاط با آن برخورد کنند. شجاعی صائین در واکنش به پاره‌ای انتقادها در خصوص طولانی بودن زمان صدور مجوز اعلام وصول، گفت: صدور این مجوز، حداکثر دو روز کاری (48 ساعت) زمان می‌برد.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۰۸:۳۰

  فراخوان گروه کُر دفتر موسیقی برای خوانندگان کلاسیک

  گروه کُر دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراخوانی را منتشر کرده که براساس آن در چهار گروه صدایی «سوپرانو»، «آلتو»، «تنور» و «باس»، طی آزمون سه مرحله عضو می‌پذیرد.