نکوداشت

کل اخبار:99

 • ۱۳۹۳-۰۶-۲۵ ۱۲:۱۳

  انتقاد وزیر ارشاد از محل برگزاری نکوداشت زرین‌کوب

  علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتقاد از محل برگزاری نکوداشت عبدالحسین زرین‌کوب عنوان کرد: در روزگاری که از کنار بسیاری از سرمایه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به راحتی می‌گذریم، توجه به شخصیت‌های برجسته‌ای که خدمات بزرگی برای کشورمان انجام داده‌اند، بسیار ارزشمند و تجلیل از مقام علم و فرهنگ است.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۱۳ ۱۲:۱۹

  کارنامه هنرمندانی که درجشن شانزدهم سینما تقدیر می‌شوند+عکس

  روز ۱۹ شهریورماه مراسم نکوداشت از دست‌اندرکاران سینما به عنوان یکی از جشن‌های چهارگانه برگزار می‌شود و از امین تارخ (بازیگر)، فرید مصطفوی (فیلمنامه‌نویس)، حسین ملکی (فیلمبردار) ومجید مسچی مدیرعامل موسسه سینما شهر تقدیر می شود.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۹ ۱۲:۵۰

  مراسم نکوداشت روزنامه نگاری که به سینمایی ترین شکل ممکن می نویسد، برگزار شد.

  فریدون صدیقی در مراسم نکوداشت خود با تاکید بر وظیفه رسانه‌ها بر هم‌افزایی گفت: بسیار دوست دارم به جای این مراسم یا در کنار اینچنین تجلیل‌هایی از استادان حرفه روزنامه نگاری، ده‌ها روزنامه تاسیس شود تا دوستان و همکاران بیکار شده‌مان دوباره مشغول به کار شوند.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۰۶ ۱۲:۰۳

  نامگذاری یک کوچه به نام حسین پرتوی

  احمد مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران در مراسم چهملین روز درگذشت حسین پرتوی از نامگذاری کوچه ای به نام وی خبر داد و از سازمان زیباسازی خواست تا به اجرایی شدن طرح تبدیل عکس های تأثیرگذار انقلاب به نقش برجسته و نصب آنها در سطح شهر کمک کند.

 • ۱۳۹۳-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۲

  سئوالات عجیب و غریب در مصاحبه دانشگاهی غیرایرانی‎ها

  دانش آموختگان خارجی در حاشیه دوازدهمین آئین نکوداشت دانش آموختگان غیر ایرانی در محل دانشگاه تهران به بیان خاطرات حضور خود در ایران پرداختند.

 • ۱۳۹۳-۰۲-۳۰ ۱۱:۱۲

  تعیین تکلیف رئیس دانشگاه تهران تا دو هفته آینده

  وزیر علوم با اشاره به برخی جزئیات تعیین روسای دانشگاههای تهران، صنعتی شریف و تربیت مدرس گفت: در جلسه دو هفته آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی تکلیف گزینه های معرفی شده از سوی شورای منتخبان دانشگاه تهران به وزارت علوم مشخص و در نهایت یک نفر به شورا معرفی می شود.

 • ۱۳۹۳-۰۲-۳۰ ۱۱:۰۲

  دانش‌آموختگان خارجی سفیران غیررسمی ایران هستند

  رئیس بنیاد سعدی خطاب به دانش آموختگان خارجی سراسر کشور گفت: شما سفیران غیررسمی ایران در کشور خود خواهید بود و پیام ملت ایران را به گوش مردم جهان برسانید.

 • ۱۳۹۳-۰۲-۰۷ ۱۸:۱۱

  چرا دانشمندان مسلمان تکفیر و رصدخانه‎ها ویران شدند

  رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در مراسم بزرگداشت شهید مطهری و مقام معلم در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات با ذکر خاطرات خود با شهید مطهری گفت: ایزوتسو با مرحوم مطهری و اساتید دیگر بحثهای زیادی کردند و من پس از پایان یکی از جلسات از او پرسیدم این نشست را چطور دیدی و او در پاسخ گفت:"این جلسه که من را آوردی روحانی ترین فضایی بود که در عمر خود دیده بودم".

 • ۱۳۹۳-۰۲-۰۷ ۰۸:۲۹

  برگزاری آیین گرامیداشت پاریزی‌باستانی در دانشگاه باهنر کرمان

  معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان از برگزاری گرامیداشت یاد و خاطره دکتر پاریزی‌باستانی همزمان با هفته معلم در این واحد آموزشی خبر داد.

 • ۱۳۹۳-۰۲-۰۱ ۱۰:۵۷

  حدادعادل: توجه به فرهنگ لغت نشانه زنده بودن زبان هر کشوری است

  رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با تاکید بر اهمیت زبان فارسی گفت: توجه به فرهنگ لغت نشانه زنده بودن زبان هر کشوری است

 • ۱۳۹۳-۰۱-۲۵ ۱۳:۲۵

  همایش نکوداشت آیت الله صادقی شهمیرزادی برگزار می‎شود

  دبیر علمی همایش نکوداشت آیت‌الله شهمیرزادی گفت: همایش نکوداشت آیت الله عبدالرحیم صادقی شهمیرزادی 31 فروردین در حوزه علمیه امام رضا(ع) تهران برگزار می‎شود.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۲۶ ۰۹:۱۹

  خدمات ارزنده استاد دکتر نیساری از نگاه حدادعادل

  رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در مراسم تجلیل از مقام علمی فرهنگی استاد دکتر سلیم نیساری گفت: وی در عین متانت و سلامت نفس شخصیت اخلاق پذیری دارد و ایران‎نویسی وی به شدت مورد توجه است .

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۹ ۱۴:۴۱

  محسن جهانگیری: حکیم برای پرواز در فضای عقلانی به دو بال نظر و عمل نیاز دارد

  استاد بازنشسته فلسفه دانشگاه تهران عصر دیروز در مراسم «سالکان حکمت و فکرت» (بزرگداشت دکتر دینانی و دکتر اعوانی) با بیان اینکه انسان حکیم برای پرواز در فضای عقلانی به دو بال نیاز دارد: یکی بال فکر و نظر و دیگری بال عمل، گفت: اگر عمل نباشد فلسفه چندان ارزشی ندارد.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۹ ۱۳:۴۱

  صالحی: دکتر دینانی با وجود غلبه جریان تفکیکی در خراسان درس‎های فلسفه را در مشهد پایه‎گذاری کرد

  معاون فرهنگی وزیر ارشاد عصر دیروز در مراسم «سالکان حکمت و فکرت» (بزرگداشت دکتر دینانی و دکتر اعوانی) با بیان غلبه جریان تفکیکی در خراسان و برپانشدن کلاسهای فلسفه گفت: دکتر دینانی در میانسالی شهامت این را داشت که درس‌های فلسفه را در خراسان پایه‌گذاری کند.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۹ ۱۳:۳۵

  صانعی دره‎بیدی: دکتر اعوانی و دینانی تربیت یافته مکتب قرآن هستند

  استاد بازنشسته فلسفه دانشگاه شهید بهشتی عصر دیروز در مراسم «سالکان حکمت و فکرت» (بزرگداشت دکتر دینانی و دکتر اعوانی) با بیان اینکه به لحاظ ملیت و جغرافیا فلسفه اسلامی، فلسفه ایرانی بوده و به لحاظ محتوا الهیات است، گفت: در سایر کشورهای اسلامی خبری از فلسفه نیست و فلسفه اسلامی تنها در ایران وجود داشته و دارد.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۹ ۱۳:۳۰

  پازوکی: دکتر دینانی و اعوانی از جهاتی شباهت دارند و هر دو در عقایدشان راسخ هستند

  یک عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران عصر دیروز در مراسم «سالکان حکمت و فکرت» (بزرگداشت دکتر دینانی و دکتر اعوانی) با بیان اینکه این دو استاد از جهاتی شباهت و تجانس فکری دارند و هر دو در عقایدشان راسخ هستند ، گفت: غضب دکتر دینانی از رحمتش پیشی می‌گیرد و استاد اعوانی برعکس، رحمتش مقدم بر غضبش است.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۹ ۱۲:۰۹

  ضیاموحد: دکتر دینانی و اعوانی خانه‌های فرهنگ هستند

  یک عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران عصر دیروز در مراسم «سالکان حکمت و فکرت» (بزرگداشت دکتر دینانی و دکتر اعوانی) با بیان اینکه دکتر دینانی و دکتر اعوانی خانه‌های فرهنگ هستند و با نمونه‌ آوردن و برشمردن خصایصشان تعریف از آنها کامل نیست، گفت: تنها چیزی که از این دو بزرگوار مانده سخن است و سخن.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۹ ۱۰:۰۳

  محقق‎داماد: دینانی علاوه بر اندیشه مزین به صفاست

  آیت الله سیدمصطفی محقق داماد عصر امروز در مراسم «سالکان حکمت و فکرت» (بزرگداشت دکتر دینانی و دکتر اعوانی) با بیان اینکه از نگاه قرآن تمام مال و اموال و هر چه که در دنیاست امری قلیل است، گفت: اما قرآن در مورد حکمت مصداق خیر کثیر را عنوان می‌کند.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۹ ۱۰:۰۲

  مجتهدی: عملی که در آن فکر نباشد خطرناک است

  استاد بازنشسته فلسفه دانشگاه تهران عصر دیروز در مراسم «سالکان حکمت و فکرت» (بزرگداشت دکتر دینانی و دکتر اعوانی) با بیان اینکه تفکر ذات انسان بوده و انسانی که فکر نمی کند، انسان نیست، گفت: درست است حرفی که به عمل در نمی آید ارزش و اعتبار چندانی ندارد اما آیا تا به حال فکر کرده اید که عملی که در آن فکر نباشد چقدر خطرناک است.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۹ ۰۹:۵۲

  داوری: شهادت می‎دهم که دکتر دینانی و اعوانی جز فلسفه به چیز دیگری نپرداخته‎اند

  رئیس فرهنگستان علوم عصر دیروز در مراسم «سالکان حکمت و فکرت» (بزرگداشت دکتر دینانی و دکتر اعوانی) با بیان اینکه دکتر دینانی و اعوانی سیاست را بر کارشان دخالت نداده‎اند، گفت: من شهادت می‎دهم که 40 سال است این دو را می‎شناسم و جز فلسفه به چیز دیگری نپرداخته‎اند.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۹ ۰۹:۴۰

  اعوانی: عظمت هر فرهنگ بسته به عظمت فکر افراد جامعه است

  دکتر غلامرضا اعوانی عصر دیروز در مراسم «سالکان حکمت و فکرت» (بزرگداشت دکتر دینانی و دکتر اعوانی) با بیان اینکه عظمت هر فرهنگ بسته به عظمت فکر افراد جامعه است. انسان همان است که می‌اندیشد و دیگر هیچ، گفت: همه متفکران و فلاسفه تاریخ شرق و غرب از ارسطو گرفته تا شیخ اشراق و لائوتسه همه حکیم بودند، چون حکمت جهانی است.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۹ ۰۸:۵۴

  خسروپناه: دینانی و اعوانی سعی کردند با اندیشه حکمای گذشته سؤالات فلسفی جدید را پاسخ دهند

  رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران عصر دیروز در مراسم «سالکان حکمت و فکرت» (بزرگداشت دکتر دینانی و دکتر اعوانی) با بیان اینکه دکتر دینانی و دکتر اعوانی تاکنون کارهای بزرگی را انجام داده‌اند و تلاش کردند فلسفه و حکمت گذشته را به زبان امروزی تبدیل کنند و با اندیشه آنان سؤالات فلسفی جدید را پاسخ دهند.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۹ ۰۸:۴۵

  دینانی: کسی با خواب، رمل و اسطرلاب نمی‌تواند حکیم شود

  دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی عصر دیروز در مراسم «سالکان حکمت و فکرت» (بزرگداشت دکتر دینانی و دکتر اعوانی) با بیان اینکه حکیم باید تلاش کند تا از حکمت ازلی بهره‌مند شود، گفت: کسی با خواب، رمل و اسطرلاب نمی‌تواند حکیم شود، اگر تلاش باشد، حکیم نصیبی از حکمت ازلی الهی خواهد داشت.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۹ ۰۸:۲۴

  نکوداشت مفاخر جغرافیا و ژئومورفولوژی ایران برگزار می‎شود

  نکوداشت مفاخر جغرافیا و ژئومورفولوژی ایران در خانه اندیشمندان ایران برگزار می‎شود.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۵ ۱۲:۲۰

  بزرگداشت سیمین دانشور برگزار می‎شود

  مراسم بزرگداشت «سیمین دانشور» یکشنبه 18 اسفند در خانه هنرمندان ایران برگزار می‎شود.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۳ ۰۹:۵۳

  بزرگداشت از دو حکیم فرزانه؛ دکتر دینانی و دکتر اعوانی

  موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران به ریاست حجت الاسلام دکتر خسروپناه مراسم بزرگداشت از دو حکیم فرزانه؛ دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی و دکتر غلامرضا اعوانی برگزار خواهد کرد.

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۳ ۰۸:۱۰

  امین تارخ: سینمای ایران در 8 سال گذشته کژراهه رفت

  امین تارخ هنرمند نام آشنای کشورمان می گوید: در هشت سال گذشته شیوه های نادرست مدیریت درعرصه هدایت سینما باعث به کژ راهه متمایل شدن سیر حرکت و رشد سینمای ایران شده است .

 • ۱۳۹۲-۱۲-۱۲ ۰۹:۰۳

  لیلا حاتمی در مراسم یادبود، از پدر گفت

  بازیگر شناخته شده سینمای کشور گفت: با وجود موفقیت های نسبی که کسب کردم تنها افتخارم، این است که دختر پدری چون علی حاتمی هستم و شاگردی بزرگان بازیگری ایران را می کنم .

 • ۱۳۹۲-۱۱-۱۹ ۱۰:۱۳

  13 اسفندماه؛ نکوداشت کتابخانه مجلس

  ۱۳ اسفندماه سال جاری نکوداشت سالگرد افتتاح نخستین کتابخانه پارلمانی آسیا یعنی کتابخانه مجلس شورای اسلامی برگزار می‌‌شود،‌ این کتابخانه در جهت نشر فهارس نسخ خطی، تصحیح متون و انتشار آثاری در حوزه کتاب‌شناسی فعالیت می‌کند.

 • ۱۳۹۲-۱۱-۰۶ ۱۴:۳۲

  نام‎گذاری یکی از ساختمان‌های دانشگاه آزاد به نام «حسن حبیبی»

  رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری مراسم گرامی‎داشت دکتر حسن حبیبی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: 12 بهمن ماه سالروز درگذشت دکتر حبیبی است با توجه به این که وی خدمات بی نظیری در عرصه علم و فرهنگ ارائه داشته اند، یکی از ساختمان‎های دانشگاه آزاد اسلامی به نام وی نام‎گذاری می‎شود.